Bekker, Elisabeth Wolff, geb.; Agatha Deken - Historie van den
| Schrijver: | Bekker, Elisabeth Wolff, geb.; Agatha Deken |
|---|---|
| Titel: | Historie van den heer Willem Leevend. |
| Taal: | Nederlands |
| Uitgever: | Gebr. Van Cleef |
| Bijzonderheden: | 1784-1785, Den Haag, 8 delen in 8 banden 8° (compleet met Aanhangzel) |
| Prijs: | € 125,00 (Excl. verzendkosten) |
| Meer info: |
Lit.: Knuvelder III, 99; Buijnsters, Wolff & Deken (Leiden 1984); Van der Vliet, Wolff en Deken's Brieven van Abraham Blankaart. Een bijdrage tot de kennis van de Reformatorische Verlichting (Utrecht 1982) Buijnsters (W&D) 173, 226; Buisman 2532, 1738; Knuttel (Verb. Boeken) 2; Mateboer 641-01/08, De achtdelige 'Historie van den heer Willem Leevend' is met zijn meer dan 3000 pagina's het omvangrijkste werk dat Betje Wolff en Aagje Deken hebben geschreven. Ze deden er achttien maanden over. 'Willem Leevend' is evenals de eerder verschenen 'Sara Burgerhart' en 'Cornelia Wildschut' uit 1793 een roman-in-brieven. Toen de eerste delen verschenen stonden de dames op het toppunt van hun roem. Dat blijkt ook wel uit het uitzonderlijk hoge honorarium van 6000 gulden dat Van Cleef hen voor de acht delen betaalde. Knuvelder noemt het werk "de samenvatting en beoordeling van het denken en voelen der laat-achttiende eeuw. Breed opgezet, groot van lijn, is het tevens tot in de kleinste en fijnste details bewerkt". En Buijnsters karakteriseert het als "een zedenspiegel voor de Hollandse burgerij". Het boek had echter lang niet het succes van 'Sara Burgerhart'; pas honderd jaar later is het voor het eerst herdrukt. Het anonieme 'Aanhangzel' dat hierbij is gevoegd, is een smaadschrift tegen Betje. Zij zelf was ervan overtuigd dat het geschreven was door de publicist Willem van Ollefen Caspersz. en gedrukt bij Dirk Meland Langeveld in Amsterdam. Buijnsters vermoedt dat het een wraakactie was van Van Ollefen en Langeveld. De laatste zou in conflict zijn gekomen met Betje Wolff nadat hij zonder haar toestemming drie bundels 'Mengel-Poëzy' met eerder gepubliceerde gedichten had uitgegeven. Het 'Aanhangzel' werd als "godslasterlijk" op 27 februari 1787 in Den Haag verboden, en op 9 januari 1789 ook in Haarlem. Bron: Steur 2010
|
Nadat u besteld heeft, ontvangt u een automatisch bericht van Boekwinkeltjes. Binnen drie dagen ontvangt u een e-mail met de bevestiging, het totaal bedrag inclusief verzendkosten en de bankgegevens. Verzending geschiedt direct na ontvangst van de betaling.
We verzenden via PostNL:
brievenbuspost (mits formaat dit toelaat): € 4,25
pakketpost: € 6,95 (aangetekend: € 8,60)
Afhalen (en bezorging omgeving Deventer) is mogelijk op afspraak.
Retourneren is mogelijk mits in originele staat en tot uiterlijk 7 werkdagen na ontvangst. Kosten van het retourneren zijn voor de klant.
We verzenden via PostNL:
brievenbuspost (mits formaat dit toelaat): € 4,25
pakketpost: € 6,95 (aangetekend: € 8,60)
Afhalen (en bezorging omgeving Deventer) is mogelijk op afspraak.
Retourneren is mogelijk mits in originele staat en tot uiterlijk 7 werkdagen na ontvangst. Kosten van het retourneren zijn voor de klant.
Het huisnummer is ook opgegeven in het straat veld. Gelieve controleren of de velden straat en huisnummer correct zijn opgegeven.
Straat:
Nummer:
- Alle boeken zijn compleet en verkeren in normale antiquarische staat, tenzij anders beschreven. Kleine onvolkomenheden, zoals een ingeplakte ex-libris of een naam op het schutblad, zijn niet altijd vermeld
- U handelt deze order direct af met BoekenWorp
Deze verkoper is een particulier, dit heeft invloed op welke rechten voor u als koper ontbreken. Zo heeft u geen herroepingsrecht of conformiteitsrecht. Verder lezen. - Na uw bestelling ontvangen u en BoekenWorp een bevestiging per e-mail. In de e-mail staan de naam, adres, woonplaats en telefoonnummer van BoekenWorp vermeld
- De Koper betaalt de verzendkosten, tenzij anders overeen gekomen
- BoekenWorp kan betaling vooraf vragen
- Boekwinkeltjes.nl probeert Kopers en Verkopers tot elkaar te brengen. Boekwinkeltjes.nl is echter nimmer partij bij een overeenkomst die gesloten wordt tussen Koper en Verkoper door gebruikmaking van de site. Als u een geschil hebt met één of meer gebruikers, dient u dit zelf op te lossen. U vrijwaart Boekwinkeltjes.nl van enigerlei vorderingen, aanspraken op schadevergoeding en dergelijke, verband houdende met dergelijke geschillen.
Onthoud mijn gegevens
Registreer u vrijblijvend als koper!
Besteld, hoe nu verder?
De verkoper zal binnen 3 werkdagen contact met u opnemen om de koop verder af te handelen. Afhankelijk van uw locatie heeft u in de meeste gevallen binnen 2 dagen uw bestelling in huis.




