Nicolas, Edm. Ir; illustraties Karel Thole. - Verstandig en gez
| Schrijver: | Nicolas, Edm. Ir; illustraties Karel Thole. |
|---|---|
| Titel: | Verstandig en gezond - met inleiding van dr. A.W. Ausems |
| Taal: | Nederlands |
| Uitgever: | Het Spectrum, 1949 |
| Bijzonderheden: | 1949, 1e druk, 1e druk 16x22x4,340 pag. Groenlinnen harde kaft, gebonden, geïllustreerd, 16 x 23 x 4.4 cm, 399 pp. Goede staat, band iets verkleurd, naam voorin |
| Prijs: | € 5,00 (Excl. verzendkosten) |
| Meer info: |
Dit is een zeer ongewoon en merkwaardig boek. Bestemd voor ouders van het gezin met kinderen en bedoelt hen in te lichten over allerlei vraagstukken den gezonden en zieken mens betreffende. Het staat vast dat het werk veel nut zal stichten, daarom wensen wij het een ruime verspreiding toe. Om het boek een pikant sausje te geven heeft Karel Thole een en ander toegelicht met vlotte tekeningen.
Verstandig en Gezond (Spectrum, 1949) had grote invloed op de Rooms Katholieke moraal. Edmond Antoine Joseph Hubert Nicolas (Roermond, 2 december 1902 – Nijmegen, 31 oktober 1976) was een Nederlandse schrijver wiens succesvolle streekromans De heer van Jericho (1946), Brocaat en Boerenbont (1949) en De erfenis (1955) in de jaren vijftig van de 20e eeuw druk op druk beleefden in de pocketboekenreeks Prisma Pockets van Uitgeverij Het Spectrum. De valse God (1952) was mogelijk een minder succes. Alle romans weerspiegelen een katholieke en bourgondische levenshouding. Daarnaast schreef hij feuilletons voor damesbladen. Al voor de oorlog was hij verbonden met uitgeverij Het Spectrum, waar hij een van de redacteuren was van het Nationaal Cultureel Maandblad De Bundel Naast romans schreef Nicolas ook nog Gezond leven; geestelijke en lichamelijke hygiëne voor man en vrouw (Utrecht: Het Spectrum, 1960) en het optimistische Wees toch gelukkig! met illustraties van Harry Prenen (Utrecht: De Fontein, z.j.). Verstandig en Gezond (Spectrum, 1949) had grote invloed op de Rooms Katholieke moraal. Ook het Zonneboek door Fontein in 1953 uitgegeven voor de Nederlandse Katholieke Arbeidersbeweging kan tot deze categorie worden gerekend. Edmond Nicolas - hij was biochemisch ingenieur - trad in de jaren zestig ook nog een tijd op als (eerste) televisiekok bij de KRO. Van zijn hand verscheen dan ook Het Extra Kookboek, doodernstige recepten van de Heer van Jericho, Edmond Nicolas, De eerste Nederlandse Televisiekok. In 1961 publiceerde Maggi Producten in Amsterdam Nicolas' receptenboekje Goud voor uw keuken. Bij Centraal Instituut voor Voedingsonderzoek TNO in Zeist verscheen tussen 1967 en 1977 van zijn hand Gerst en bier, Over Aardappelen, Over Pluimvee en Eieren, Over zuivel, Over Fruit, Over Vis, Over Vlees en Over graan, meel en brood.; dit laatste postuum. |
De verkoper zal binnen 3 werkdagen contact met u opnemen om de koop verder af te handelen.
Het huisnummer is ook opgegeven in het straat veld. Gelieve controleren of de velden straat en huisnummer correct zijn opgegeven.
Straat:
Nummer:
- Alle boeken zijn compleet en verkeren in normale antiquarische staat, tenzij anders beschreven. Kleine onvolkomenheden, zoals een ingeplakte ex-libris of een naam op het schutblad, zijn niet altijd vermeld
- U handelt deze order direct af met CC Rotterdam
Deze verkoper is een particulier, dit heeft invloed op welke rechten voor u als koper ontbreken. Zo heeft u geen herroepingsrecht of conformiteitsrecht. Verder lezen. - Na uw bestelling ontvangen u en CC Rotterdam een bevestiging per e-mail. In de e-mail staan de naam, adres, woonplaats en telefoonnummer van CC Rotterdam vermeld
- De Koper betaalt de verzendkosten, tenzij anders overeen gekomen
- CC Rotterdam kan betaling vooraf vragen
- Boekwinkeltjes.nl probeert Kopers en Verkopers tot elkaar te brengen. Boekwinkeltjes.nl is echter nimmer partij bij een overeenkomst die gesloten wordt tussen Koper en Verkoper door gebruikmaking van de site. Als u een geschil hebt met één of meer gebruikers, dient u dit zelf op te lossen. U vrijwaart Boekwinkeltjes.nl van enigerlei vorderingen, aanspraken op schadevergoeding en dergelijke, verband houdende met dergelijke geschillen.
Onthoud mijn gegevens
Registreer u vrijblijvend als koper!
Besteld, hoe nu verder?
De verkoper zal binnen 3 werkdagen contact met u opnemen om de koop verder af te handelen. Afhankelijk van uw locatie heeft u in de meeste gevallen binnen 2 dagen uw bestelling in huis.

