Benjamins, Rick, Offringa, Jan, Slob, Wouter - Liberaal christe

Schrijver:
Titel: Liberaal christendom - ervaren – doen – denken
ISBN: 9789492183217
Taal: Nederlands
Uitgever: Skandalon
Bijzonderheden: 2015 240pp Gebonden
Prijs: € 21,99
Verzendkosten: Gratis (binnen Nederland)
Meer info:

Flaptekst

Tweede druk. Het boek 'Liberaal christendom: ervaren, doen, denken' laat zien hoe een liberale theologie de relevantie van kerk en geloof verwoordt. Wat buiten (en soms zelfs binnen) de kerk ook gedacht mag worden: er is veel meer dan orthodox, seculier of niks. Dit boek is de presentatie van een liberaal christendom waarnaar werd uitgekeken.

Met een open blik naar de (wetenschappelijke) inzichten van deze tijd verwoorden elf auteurs de relevantie van de christelijke traditie voor vandaag. Zij bieden een liberale theologie die onorthodox is en de grote vragen niet schuwt.

De auteurs spreken zich uit over waarheid en interpretatie, kerk en wereld, over God, Jezus en de Geest. Ze denken na over de impact van geloof op onder andere geweld, vrijheid, liefde en seks. Liberaal christendom. Ervaren, doen, denken laat zien dat een oude traditie helpt bij de grote kwesties van alle tijden en inspireert tot vrijmoedigheid.

Het liberale jodendom heeft publieke sympathie, op een liberale islam wordt gehoopt. Liberaal christendom doortrekt het kerkelijk leven en komt hier
aan het woord.

De auteurs zijn allen verbonden met Op Goed Gerucht en/of de Vereniging van Vrijzinnige Protestanten, twee bewegingen die met name binnen de Protestantse Kerk in Nederland actief zijn.

De redactie van dit boek was in handen van Rick Benjamins, Jan Offringa en Wouter Slob.

Rick Benjamins (1964) is universitair docent dogmatiek en bijzonder hoogleraar vrijzinnige theologie.

Jan Offringa (1957) is predikant van de protestantse gemeente De Voorhof te Kesteren en was van 2005 tot 2010 voorzitter van Op Goed Gerucht.

Wouter Slob (1965) is predikant van de protestantse gemeente Anloo-Zuidlaren en bijzonder hoogleraar protestantse kerk, theologie en cultuur.


Dit boek reikt waardevolle bouwstenen aan voor een eigentijdse en levensnabije theologie. Die theologie is niet af en wil dat ook niet zijn. Het is eerder een theologie in fragmenten. En precies daarom nodigt zij de lezer uit zich actief in het gesprek te mengen.
Peter Nissen, hoogleraar spiritualiteitsstudies en remonstrants predikant

Dit boek schetst de contouren van een liberale theologie. Wars van conservatisme en secularisme gaan de schrijvers met de lezer het gesprek aan over religie en geloof. In korte, stevige teksten raken zij daarbij ook heikele kwesties. Elk hoofdstuk is bovendien goed te gebruiken als inleiding bij groepsgesprekken. Je proeft de denkkracht die in elk van de thema's is geïnvesteerd.
Mechteld Jansen, rector Protestantse Theologische Universiteit

Verder lezen

Boekstra uit Nijverdal

zakelijk

Logo Boekstra

Bij Boekstra koopt u nieuwe boeken tegen de vastgestelde boekenprijs.
Verzendkosten 1,75 euro per zending binnen Nederland, vanaf 19,90 euro GEEN verzendkosten binnen Nederland.
Verzendkosten België 3,95 euro per zending.
Bij bestellingen van 10 euro of minder zijn de verzendkosten hoger; zie vermelding bij het boek.
Speciale verzoeken? Meestal geen punt, vermeld ze in het veld opmerking.
De actuele levertijd kunt u vinden op onze website.

De verkoper zal binnen 1 werkdag contact met u opnemen om de koop verder af te handelen.

Afbeeldingen (Klik om te vergroten)

Benjamins, Rick, Offringa, Jan, Slob, Wouter - Liberaal christendom - ervaren – doen – denken

Voer uw gegevens hieronder in om deze titel te bestellen bij Boekstra

Stuur mij de Boekwinkeltjes nieuwsbrief
De captcha wordt geladen. Een ogenblik geduld...
Op het bezoeken van onze website, zo ook het plaatsen van een bestelling, zijn onze Algemene voorwaarden van toepassing.

Het huisnummer is ook opgegeven in het straat veld. Gelieve controleren of de velden straat en huisnummer correct zijn opgegeven.

Straat:
Nummer:

De captcha wordt geladen. Een ogenblik geduld...
 
  • Dit boek is nieuw
  • U ontvangt bij ons altijd de laatste beschikbare druk
  • Daarom kan de getoonde afbeelding afwijken van het werkelijke boek
  • Van toepassing zijn de Algemene Verkoopvoorwaarden Boekstra
  • Na uw bestelling ontvangen u en Boekstra een bevestiging per e-mail
  • U handelt deze bestelling rechtstreeks af met Boekstra. In de e-mail staan de naam,adres, woonplaats en telefoonnummer van Boekstra vermeld
  • Boekstra kan betaling vooraf vragen
  • Bekijk hier de algemene voorwaarden van Boekstra.

Onthoud mijn gegevens

Veilig, snel en eenvoudig bestellingen plaatsen?

Registreer u vrijblijvend als koper!

Veiligheidscode

Uitleg over de veiligheidscode en instellingen

Wijzig veiligheidscode-instellingen

Besteld, hoe nu verder?

Nadat u een bestelling heeft geplaatst wordt er een bevestiging per e-mail verzonden naar u en de verkoper.
De verkoper zal binnen 1 werkdag contact met u opnemen om de koop verder af te handelen. Afhankelijk van uw locatie heeft u in de meeste gevallen binnen 2 dagen uw bestelling in huis.