Wijk, Evert van - Valse vrienden - waarom Vlamingen en Nederlan
| Schrijver: | Wijk, Evert van |
|---|---|
| Titel: | Valse vrienden - waarom Vlamingen en Nederlanders elkaar wel verstaan, maar niet begrijpen... |
| ISBN: | 9789463190305 |
| Taal: | Nederlands |
| Uitgever: | Scriptum Books |
| Bijzonderheden: | 2016 Paperback / softback |
| Prijs: | € 17,50 |
| Verzendkosten: | € 1,75 (binnen Nederland) |
| Meer info: |
Flaptekst Wij Nederlanders zijn een zelfbewust volkje. Trots op onze geschiedenis, trots op onze natie. We gaan er gemakshalve van uit dat de rest van de wereld ook zo over ons denkt. Maar in België, of beter gezegd in Vlaanderen, mooi niet dus! In de regel is het Belgische beeld over Nederlanders niet mals: ze zijn arrogant, gierig en ze bedriegen je waar je bijstaat. Meestal slaagt de gereserveerde Belg er goed in om dat beeld voor zich te houden. Maar wat die 'arrogante' Ollander niet begrijpt is dat hij voor een groot deel dat negatieve imago over zichzelf afroept. Want nog altijd hebben veel Nederlanders een houding als zou onze zuiderbuur een soort achtergebleven nakomertje zijn: wel lief en best ook wel grappig, maar ook een beetje sullig en dommig. Als je dat als Nederlander uitstraalt dan maak je in België natuurlijk niet echt makkelijk vrienden...Lang werd die valse vriendschap tussen België en Nederland van beide kanten met een soort politiek correcte mantel der liefde bedekt. Belgen hebben niet de gewoonte om te zeggen wat ze werkelijk denken en Nederlanders beseffen onvoldoende dat hun paternalistische opstelling bij Belgen vaak werkt als een rode lap op een stier.Hoog tijd dus voor een boek dat uitlegt hoe het werkelijk zit met de relatie België-Nederland. Evert van Wijk dacht meer dan 25 jaar geleden het snel in België te gaan maken maar aanvankelijk viel hij zowat in alle valkuilen waarin Nederlanders vallen die zich onvoldoende verdiept hebben in de gigantische cultuurkloof. Sindsdien noemt hij zich een bont-en-blauwe ervaringsdeskundige. Voor Belgen en Nederlanders die elkaar beter willen begrijpen en minder bulten en schrammen willen oplopen dan Van Wijk is dit boek een absolute MUST!!! Recensies Een boeiend en kritisch boek voor Belgen en Nederlanders die zich in elkaars volksaard willen verdiepen. |

Verzendkosten 1,75 euro per zending binnen Nederland, vanaf 19,95 euro GEEN verzendkosten binnen Nederland.
Verzendkosten België 2,95 euro per zending.
Minimale bestelafname van 10,- euro, exclusief verzending.
Speciale verzoeken? Meestal geen punt, vermeld ze in het veld opmerking.
De actuele levertijd kunt u vinden op onze website.
De verkoper zal binnen 1 werkdag contact met u opnemen om de koop verder af te handelen.
Het huisnummer is ook opgegeven in het straat veld. Gelieve controleren of de velden straat en huisnummer correct zijn opgegeven.
Straat:
Nummer:
- Dit boek is nieuw
- U ontvangt bij ons altijd de laatste beschikbare druk
- Daarom kan de getoonde afbeelding afwijken van het werkelijke boek
- Van toepassing zijn de Algemene Verkoopvoorwaarden Boekstra
- Na uw bestelling ontvangen u en Boekstra een bevestiging per e-mail
- U handelt deze bestelling rechtstreeks af met Boekstra. In de e-mail staan de naam,adres, woonplaats en telefoonnummer van Boekstra vermeld
- Boekstra kan betaling vooraf vragen
- Bekijk hier de algemene voorwaarden van Boekstra.
Onthoud mijn gegevens
Registreer u vrijblijvend als koper!
Besteld, hoe nu verder?
De verkoper zal binnen 1 werkdag contact met u opnemen om de koop verder af te handelen. Afhankelijk van uw locatie heeft u in de meeste gevallen binnen 2 dagen uw bestelling in huis.

