MAZOWER Mark - Duister Continent. Europa in de Twintigste Eeuw
| Schrijver: | MAZOWER Mark |
|---|---|
| Titel: | Duister Continent. Europa in de Twintigste Eeuw (vert. van Dark Continent - Europe's Twentieth Century. - 2002) |
| Uitgever: | Olympus |
| Bijzonderheden: | 201604061740, Olympus, 2006, Very good/Très bel état/Sehr gut/Zeer goed |
| Prijs: | € 25,00 (Excl. verzendkosten) |
| Meer info: |
3de druk. Pb, in-8, 527 pp., beredeneerde bibliografie, index.
Mazower geeft een nieuwe visie op de geschiedenis van Europa en laat zien dat fascisme en communisme vruchten zijn van het Europees erfgoed en dat de overwinning van het liberalisme en de democratie het resultaat is van toevalligheden. Uit de pers: 'Mark Mazower reconstrueert de Europese geschiedenis niet vanuit het heden. Het gaat hem er om wat er werkelijk gebeurd is. En dat beschrijft Mazower met gloed en beargumenteert hij meesterlijk', aldus de New Statesman. The Times noemde het boek 'briljant en verontrustend'. Mazower beschrijft heel koel en afstandelijk de 'oplossingen' die men in Europa, annex Turkije, voor minderheden binnen nationale staten heeft bedacht: zelfbestuur, culturele autonomie, uitroeiïng/volkerenmoord/genocide/etnische zuivering/massamoord (Armeniërs), bevolkingsuitwisseling/bevolkingsruil of repatriatie op basis van religie (in 1923 tussen Turkije en Griekenland), verdrijving en opvang in kampen. (76-79) En dan komt het: "Het werd op pijnlijke wijze duidelijk dat minderheden internationale bescherming tegen de nationale staat moesten genieten, wilde Europa ontkomen aan een permanente vluchtelingencrisis." (80) |

MERS Antique Books Antwerp | One of the finest online book shops in Antwerp *** Congo, Architecture, Belgian History, History of France, French Revolution, Cadastre, Monastery, Media, Italian Literature, Science, etc. etc.
https://www.mers.be
De verkoper zal binnen 1 werkdag contact met u opnemen om de koop verder af te handelen.
Het huisnummer is ook opgegeven in het straat veld. Gelieve controleren of de velden straat en huisnummer correct zijn opgegeven.
Straat:
Nummer:
- Alle boeken zijn compleet en verkeren in normale antiquarische staat, tenzij anders beschreven. Kleine onvolkomenheden, zoals een ingeplakte ex-libris of een naam op het schutblad, zijn niet altijd vermeld
- U handelt deze order direct af met MERS Antique Books
Dit boekwinkeltje is een zakelijke verkoper. Hierdoor heeft u o.a. herroepingsrecht waarmee u het boek binnen 14 dagen na ontvangst retour kunt sturen. Verder lezen. - Identiteit verkoper:
MERS Antique Books Antwerp
Kamer van Koophandel nummer: 00330854
BE0464141832
https://www.mers.be - Na uw bestelling ontvangen u en MERS Antique Books een bevestiging per e-mail. In de e-mail staan de naam, adres, woonplaats en telefoonnummer van MERS Antique Books vermeld
- De Koper betaalt de verzendkosten, tenzij anders overeen gekomen
- MERS Antique Books kan betaling vooraf vragen
- Boekwinkeltjes.nl probeert Kopers en Verkopers tot elkaar te brengen. Boekwinkeltjes.nl is echter nimmer partij bij een overeenkomst die gesloten wordt tussen Koper en Verkoper door gebruikmaking van de site. Als u een geschil hebt met één of meer gebruikers, dient u dit zelf op te lossen. U vrijwaart Boekwinkeltjes.nl van enigerlei vorderingen, aanspraken op schadevergoeding en dergelijke, verband houdende met dergelijke geschillen.
Onthoud mijn gegevens
Registreer u vrijblijvend als koper!
Besteld, hoe nu verder?
De verkoper zal binnen 1 werkdag contact met u opnemen om de koop verder af te handelen. Afhankelijk van uw locatie heeft u in de meeste gevallen binnen 2 dagen uw bestelling in huis.

