Stel een vraag

Met het formulier hier onder kunt u contact op nemen met boekwinkel Pronkboeken.


 

Smit, Jeroen - Prooi / blinde trots breekt ABN Amro

De vraag gaat over de volgende titel:

Afbeelding: Smit, Jeroen - Prooi / blinde trots breekt ABN Amro
Schrijver: Smit, Jeroen
Titel: Prooi / blinde trots breekt ABN Amro
ISBN: 9789044620665
Uitgever: Prometheus
Bijzonderheid: 2012, 448pp, paperback
Prijs: € 3,50
€ 3,65
Meer info In goede staat.

In oktober 2007 betaalden Belgen, Schotten en Spanjaarden 71 miljard euro om abn Amro uit elkaar te kunnen scheuren. Een overmaat aan ambitie, arrogantie en besluiteloosheid had van De bank een ideaal slachtoffer gemaakt.
In De prooi reconstrueert Jeroen Smit op aangrijpende wijze hoe topbestuurders van abn Amro jarenlang vooral gevangenzaten in interne twisten. Ze luisterden zo slecht naar de klanten, werknemers en aandeelhouders dat deze icoon, ondanks alle schitterende potentie, de regie over zijn toekomst volledig kwijtraakte.
Dat een stukje van de bank door het falen van het Belgische Fortis een jaar later tijdelijk in handen van de Nederlandse overheid kwam, was een kleine pleister op deze grote nationale wonde. Nederland is zijn belangrijkste bank kwijt.

Het Nationale Toneel brengt De Prooi nu als bloedstollend toneelstuk, onder regie van Johan Doesburg.


Over De prooi:

'De prooi leest als een whodunit. (...) Unputdownable.' nrc handelsblad

'De prooi geeft een unieke inkijk in het verval van een icoon van de Nederlandse economie door een combinatie van onkunde, knallende ego's, onvoorstelbare blunders en ongrijpbare marktinvloeden.' intermediair

'Dit is een onthullend boek, waarin pijnlijk zichtbaar wordt hoe de bank ten onder ging aan ruzies en hoogmoed.' vrij nederland

'Smit reconstrueert gedetailleerd hoe de grote ego's van de bankiers de bank de vernieling in helpen.' hp/de tijd

Jeroen Smit (1963) werkte als redacteur bij Het Financieele Dagblad, was chef economie bij Algemeen Dagblad en hoofdredacteur van fem Business. Op televisie presenteerde hij nova en Leiders gezocht. Inmiddels is hij hoogleraar Journalistiek aan de Rijksuniversiteit Groningen. Voor de manier waarop hij met De prooi de oorzaken van de economische crisis voor een breed publiek toegankelijk wist te maken, ontving Smit de Machiavelliprijs 2009.
Boek bekijken

Pronkboeken uit Winschoten

zakelijk

Logo Pronkboeken

De boeken zijn ook direct van onze website http://www.pronkboeken.nl te bestellen, Dit is van toepassing op alle boeken die wij op boekwinkeltjes geplaatst hebben. Wij berekenen in Nederland voor een brievenbuspakket € 3,65 en voor een pakket € 5,99. Voor België gelden de volgende tarieven: Pakket € 6,99.
Controleer up spam box na bestelling aangezien de facturen daar vaak in komen.

De verkoper zal binnen 2 werkdagen contact met u opnemen om de koop verder af te handelen.