Stel een vraag

Met het formulier hier onder kunt u contact op nemen met boekwinkel Tante Petra.


 

Kipnis, Laura - Het vrouwending / afgunst, kwetsbaarheid, vuil, seks

De vraag gaat over de volgende titel:

Afbeelding: Kipnis, Laura - Het vrouwending / afgunst, kwetsbaarheid, vuil, seks
Schrijver: Kipnis, Laura
Titel: Het vrouwending / afgunst, kwetsbaarheid, vuil, seks
ISBN: 9789025436223
Uitgever:
Bijzonderheid: 2011, paperback
Prijs: € 5,00
€ 3,65
Meer info Mannen denken dat met 'het vrouwen ding' de clit bedoeld wordt. Voor vrouwen houdt het de hele vrouw in: psychologisch-seksueel-intellectueel-spiritueel-hormonaal. Vandaar dat Laura Kipnis in Het vrouwen ding begint met het 'vagina-clitoris-fiasco'. Wat bezielde God toen hij de man schiep en plezier en voortplanting op dezelfde plaats lokaliseerde, terwijl hij bij vrouwen een halve centimeter verschil maakte tussen plezier en overleving van de soort?
Kipnis biedt een geheel frisse en provocerende beschrijving van de positie van vrouwen in de post-post-feministische wereld van de eenentwintigste eeuw. Ironisch genoeg liep het feminisme tegen een tegenstander aan uit een onverdachte hoek: de innerlijke vrouw, en blijven vrouwen geklemd zitten tussen feminisme en vrouwelijkheid. In plaats van de gebruikelijke schuldigen aan te wijzen - de mannen, de media - zoekt Kipnis het dichter bij huis: namelijk bij vrouwen zelf.

Het vrouwen ding zit barstensvol met pakkende, harde, confronterende en grappige sociale observaties en is een nieuwe stap in de oorlog tussen de seksen: Kipnis streeft het feminisme ver voorbij. En na lezing van Een vrouwen ding zal het leven van elke vrouw veranderen.
Boek bekijken

Tante Petra uit Delft

particulier
'Tante Petra’ bevat de boeken uit de nalatenschap van Petra Ybeles Smit, die in 2020 veel te vroeg op 56-jarige leeftijd is overleden. In boekwinkeltje 'Tante Petra' bieden wij, de nichtjes van Petra, de boeken te koop aan.
De verzameling boeken geeft een goed zicht op haar intellectuele nalatenschap. Petra Ybeles Smit was Theoloog en Bestuurskundige. Haar verzameling omvat boeken op het gebied van theologie in de meest brede zin (protestants, katholiek, feministisch, queer en disabled), moderne en vroege geschiedenis, politieke geschiedenis, politicologie, economie, filosofie, andragologie en mystiek.
In gesprek met Petra kon je altijd rekenen op een intelligent, goed onderbouwd verhaal. Met inlevingsvermogen en met verstand van zaken kon zij uiterst complexe vraagstukken duiden, diepe verbanden leggen, met begrip voor verschillende gezichtspunten. De boeken in dit boekwinkeltje vormden een belangrijke basis voor de kennis van onze tante Petra. Met veel genoegen willen we daarom deze collectie aan u doorgeven.
Gratis verzendkosten bij een bestelling van 50 euro of hoger.
Verder lezen

De verkoper zal binnen 5 werkdagen contact met u opnemen om de koop verder af te handelen.