Stel een vraag

Met het formulier hier onder kunt u contact op nemen met boekwinkel Willy Demacker Books.


 

BRABANDER, GERARD DEN (1900 - 1968) - Verzamelde verzen

De vraag gaat over de volgende titel:

Afbeelding: BRABANDER, GERARD DEN (1900 - 1968) - Verzamelde verzen
Schrijver: BRABANDER, GERARD DEN (1900 - 1968)
Titel: Verzamelde verzen
ISBN:
Uitgever: G.A. van Oorschot, Amsterdam. 1984. Eerste druk. Gebonden (harde band). Bruin linnen band met goudopdruk. Met stofomslag.
Bijzonderheid: Naam en datum op schutblad. Zeer fraai exemplaar. In nieuwstaat.
Prijs: € 35,00
€ 7,65
Meer info BRABANDER, GERARD DEN (1900 - 1968)
Verzamelde verzen


G.A. van Oorschot, Amsterdam. 1984. Eerste druk. Gebonden (harde band). Bruin linnen band met goudopdruk. Met stofomslag. 827 pp. 12,5 x 20 x 3,25 cm. 552 gr. De typografische verzorging en het ontwerp voor band en omslag zijn van Gerrit Noordzij. ISBN-10 9028205667. Samengesteld en van een verantwoording voorzien door C. Bittremieux. Met bibliografie.


Bij het samenstellen van de Verzamelde verzen van Gerard den Brabander werd ervan uitgegaan dat er een keer iets meer gedaan moest worden dan het steeds opnieuw bloemlezen uit het werk van deze in 1968 overleden dichter. Dat mag gerechtvaardigd geweest zijn zolang de dichter leefde en kon bepalen of laten bepalen wat hij uit zijn vrij wilde produktie wenste over te houden. Maar op den duur gaat het ernaar uitzien of hij alleen in zijn zondagse pak toonbaar zou zijn en moet de lezer van zijn kant, wel de indruk krijgen dat hij niet in staat wordt geacht in zijn eentje uit te maken wat hij de moeite waard vindt.


De verzamelbundel wil intussen geen aanspraak maken op de absolute volledigheid die ook wel overvolledigheid wordt genoemd. Den Brabander is al heel jong gaan schrijven, maar hij heeft een ongewoon lange aanloopperiode nodig gehad om als dichter enigszins herkenbaar te worden. De overvloedige, al dan niet in de bundel 'Vaart' (1932) bijeengebrachte versproduktie uit die 'lange jeugd' kont in Verzamelde verzen slechts via enkele specimens aan bod. Voorts gaat de aandacht principieel uit naar het oorspronkelijke werk en is niet meer dan een selectie opgenomen uit Den Brabanders talrijke vertalingen in dichtvorm, die samen een flink boekdeel zouden kunnen vormen.


Voor 't overige zijn alle bundels vanaf 'Cynische portretten' (1934) herdrukt. Daar zijn uitgaafjes bij, b.v. de illegaal 'gehectografeerde' bundels 'Later... beter!' en 'Gelaarsde lier', of de bundel 'Gedichten' uit 1945, die slechts enkele happy few ooit onder ogen zijn gekomen. In een rubriek Verspreide verzen zijn tal van teksten verzameld die tot nu toe in periodieke en andere collectieve publikaties verscholen lagen. En tenslotte: na de oproep van de uitgever zijn van zowat overal in den lande autografen van deze bezeten dichter binnengekomen, waaruit een uitgebreide afdeling Nagelaten verzen kon worden samengesteld.


Naam en datum op schutblad. Zeer fraai exemplaar. In nieuwstaat.


BOOKNUMBER: 11078
Boek bekijken

Willy Demacker Books

zakelijk

Willy Demacker Books uit Amsterdam

Logo Willy Demacker Books

Let op: uit ervaring blijkt dat ons antwoord via Boekwinkeltjes in uw Spam-box terecht kan komen. Lijkt het erop dat u geen antwoord krijgt? Kijk daar dan even !!! Het overgrote deel van onze boeken staat (nog) niet online.
Mail (info@demacker.nl) of bel/app (0633 700 886) wanneer u een titel zoekt.
Niet geschoten is altijd mis.

De verkoper zal binnen 3 werkdagen contact met u opnemen om de koop verder af te handelen.