Boros, G. - Keukenkruiden en specerijen.. Beschrijving, teelt,
| Schrijver: | Boros, G. |
|---|---|
| Titel: | Keukenkruiden en specerijen.. Beschrijving, teelt, gebruik |
| ISBN: | 9789003933706 |
| Uitgever: | Thieme |
| Bijzonderheden: | 1977, paperback, ingenaaid, 122 blz. verkleuring, goed |
| Prijs: | € 4,00 |
| Verzendkosten: | € 3,95 (binnen Nederland) |
| Meer info: |
Wat oudere landgenoten herinneren zich nog wel de tijd, dat het kruidenrekje in onze keukens doorgaans bestond uit drie potjes met de opschriften: ‘foelie’, kruidnagels en ‘peper’. Ze waren echter meestal leeg of bevatten punaises, elastiekjes e.d.!
Hoe geheel anders is dat tegenwoordig, vooral bij de jongeren. De kruidenrékjes zijn kruiden rékken geworden en de potjes en flesjes zijn nu écht gevuld met wat er op staat. Niet alleen meer met tropische specerijen, maar vooral ook met gedroogd blad of zaad van thans in Nederland gangbare keukenkruiden als Lavendel, Koriander, Munt, Majoraan, Salie, Venkel, Wijnruit en nog vele andere. Ongetwijfeld is het sinds 1945 sterk toegenomen toerisme naar Zuid-Europese landen hiervan een der oorzaken. Vele Noorderlingen hebben daar ervaren dat de gerechten er doorgaans ‘pittiger’ waren dan die uit de vaderlandse keuken, juist door een wel-overwogen gebruik van in die streken groeiende kruiden, die men bij ons als regel keukenkruiden, ook wel - enigszins afhankelijk van hun toepassing - tuinkruiden of toekruiden noemt. De meeste hiervan kunnen met enige zorg best in ons land worden gekweekt, zo als met een deel ervan feitelijk al eeuwen lang is geschied. Bij eigen teelt kan men ze behalve gedroogd bovendien in de zomer in verse staat gebruiken, en als zodanig passen die kruiden ten volle bij de moderne voeding. Geen wonder dat hierdoor het zelf-kweken weer zo ‘in’ is en dat grootmoeders ouderwetse kruiden- tuintje - nu echter met een vergroot assortiment - in ere is hersteld, zoals dat wel met méér dingen uit haar tijd is gegaan. In dit boek vindt u ruim 50 van dergelijke kruiden beschreven: waar ze eigenlijk vandaan komen, hoe ze er uit zien, hoe men ze ‘met vrucht’ kan telen en - natuurlijk feitelijk niet in de laatste plaats - wat men er vers of gedroogd in de keuken allemaal mee kan doen. Meer en meer leren we ook gerechten kennen uit nog verder weg gelegen landen, spijzen die nog veel sterker zijn gekruid met specerijen uit tropische en subtropische gebieden. Hoewel men die bij ons niet buiten kan kweken, worden er hiervan in dit boek toch een vijftiental op soortgelijke wijze besproken: hun herkomst, hun uiterlijk, de manier waarop ze geteeld worden, en ook hier weer: de culinaire aanpassing. Het boek van Georges Boros beleefde in Duitsland al drie drukken en bleek daar dus wel in een behoefte te voorzien. In de Nederlandse vertaling is de tekst zo nodig aangepast aan de in ons land geldende omstandigheden, de verkrijgbare rassen e.d. ‘Geleerde taal’ is zoveel mogelijk vermeden, zodat het boek door iedereen in de praktijk kan worden gebruikt. Mogen velen er door worden aangespoord tot het zelf kweken van keukenkruiden. |

Voor 15:00 geplaatste en online betaalde bestellingen worden over het algemeen dezelfde (werk)dag verzonden
LET OP: bevestigingen komen soms in de spambox terecht
De boeken worden goed verpakt in een stevige kartonnen verpakking.
Aangegeven verzendkosten zijn de kosten binnen Nederland.
Bij bestelling van meerdere boeken wordt verzending gecombineerd en betaalt u maximaal 5.95 euro (binnen Nederland )
Naar België zullen de verzendkosten meestal 7.95 euro bedragen.
Verzending vindt plaats met postnl voor pakketpost kan soms voor DHL of DPD worden gekozen.
Is het verzendadres niet in Nederland, België of Duitsland dan is het minimum bestelbedrag € 15,-
Geen verzending naar de Verenigde staten
Let u vooral op het juist invullen van uw emailadres.
Privacy: De door de koper verstrekte gegevens worden door ons alleen gebruikt als verzendgegevens en contactinformatie betreffende de geplaatste bestelling. Zij worden niet gedeeld met derden.
LET OP: bevestigingen komen soms in de spambox terecht
De boeken worden goed verpakt in een stevige kartonnen verpakking.
Aangegeven verzendkosten zijn de kosten binnen Nederland.
Bij bestelling van meerdere boeken wordt verzending gecombineerd en betaalt u maximaal 5.95 euro (binnen Nederland )
Naar België zullen de verzendkosten meestal 7.95 euro bedragen.
Verzending vindt plaats met postnl voor pakketpost kan soms voor DHL of DPD worden gekozen.
Is het verzendadres niet in Nederland, België of Duitsland dan is het minimum bestelbedrag € 15,-
Geen verzending naar de Verenigde staten
Let u vooral op het juist invullen van uw emailadres.
Privacy: De door de koper verstrekte gegevens worden door ons alleen gebruikt als verzendgegevens en contactinformatie betreffende de geplaatste bestelling. Zij worden niet gedeeld met derden.
De verkoper zal binnen 1 werkdag contact met u opnemen om de koop verder af te handelen.
Het huisnummer is ook opgegeven in het straat veld. Gelieve controleren of de velden straat en huisnummer correct zijn opgegeven.
Straat:
Nummer:
- Alle boeken zijn compleet en verkeren in normale antiquarische staat, tenzij anders beschreven. Kleine onvolkomenheden, zoals een ingeplakte ex-libris of een naam op het schutblad, zijn niet altijd vermeld
- U handelt deze order direct af met J.M. v/d Meer
Dit boekwinkeltje is een zakelijke verkoper. Hierdoor heeft u o.a. herroepingsrecht waarmee u het boek binnen 14 dagen na ontvangst retour kunt sturen. Verder lezen. - Identiteit verkoper:
J.M. van der Meer
Kamer van Koophandel nummer: 28087705
NL002055499B34
- Na uw bestelling ontvangen u en J.M. v/d Meer een bevestiging per e-mail. In de e-mail staan de naam, adres, woonplaats en telefoonnummer van J.M. v/d Meer vermeld
- De Koper betaalt de verzendkosten, tenzij anders overeen gekomen
- J.M. v/d Meer kan betaling vooraf vragen
- Boekwinkeltjes.nl probeert Kopers en Verkopers tot elkaar te brengen. Boekwinkeltjes.nl is echter nimmer partij bij een overeenkomst die gesloten wordt tussen Koper en Verkoper door gebruikmaking van de site. Als u een geschil hebt met één of meer gebruikers, dient u dit zelf op te lossen. U vrijwaart Boekwinkeltjes.nl van enigerlei vorderingen, aanspraken op schadevergoeding en dergelijke, verband houdende met dergelijke geschillen.
Onthoud mijn gegevens
Registreer u vrijblijvend als koper!
Besteld, hoe nu verder?
De verkoper zal binnen 1 werkdag contact met u opnemen om de koop verder af te handelen. Afhankelijk van uw locatie heeft u in de meeste gevallen binnen 2 dagen uw bestelling in huis.

