Deze titel kan niet worden besteld.
Deze titel kan nu niet besteld worden. Probeer het later opnieuw

Christmas Humphreys - Concentratie en Meditatie . ( Een handle

Schrijver: Christmas Humphreys
Titel: Concentratie en Meditatie . ( Een handleiding tot bewustzijnsontwikkeling . )
ISBN: 9789020240214
Taal: Nederlands
Uitgever: Ankh-Hermes,1973
Bijzonderheden: Net gebonden boek met stofomslag, 221 pag.
Beschikbaar: 2 exemplaren
Prijs: € 4,00 (Excl. verzendkosten)
Meer info:
Samenvatting


CONCENTRATIE EN MEDITATIE

Concentratie en meditatie is een van de beste en meest klassieke boeken over dit onderwerp. Er is geput uit verschillende bronnen, met name boeddhistische en zen-boeddhistische. Hierin worden duidelijk omschreven richtlijnen voor innerlijke ontwikkeling gevonden. Door meditatie, voorafgegaan door concentratie, kan bewustzijnsverruiming gecreƫerd worden, die leidt tot herkenning van het hoger zelf. Het boek begint met een zelfonderzoek van de motieven waarom men zich met concentratie en meditatie wil bezighouden, en leidt dan via eenvoudige adviezen over het hoe en waarom van concentratie naar een reeks praktische oefeningen. Vervolgens wordt aandacht besteed aan eenvoudige meditatie, aan de hogere meditatie en ten slotte aan contemplatie. Een lijst met onderwerpen waarover gemediteerd kan worden is toegevoegd, evenals een verklarende woordenlijst.

Deze uitgave komt tegemoet aan de behoefte van ben die zich realiseren dat verlichting alleen van binnenuit bereikt kan worden en edelmoedigheid enkel het produkt van weloverwogen zelfontwikkeling is. Veel mensen is door dit klassieke werk al de weg gewezen.
Recensie(s)

Ongewijzigde druk van een boek over meditatie en concentratie. De belangrijkste bronnen zijn zen- theravada- en -tibetaans-boeddhisme en theosofie. Het is geen vlot lezend boek, zelfs niet voor iemand die dit onderwerp beheerst. Moeilijk leesbare zinnen, ouderwets taalgebruik en veel beeldspraak zijn hiervan de oorzaak. Het gebruik van afkortingen van aangehaalde personen die verder niet verklaard worden, is irritant. De auteur is boeddhist en geeft aan dat meer mensen aan de samenstelling van de teksten hebben gewerkt. Het boek bevat geen bronvermelding, wel een verklarende woordenlijst en twee aanhangsels met adviezen over meditatie. In vergelijking met andere boeken over dit onderwerp is het zeker de moeite waard, maar het is niet geschikt voor een breed publiek.
(Biblion recensie, J.A. de Ruiter.)
Verder lezen

Ankerboek uit Uithuizermeeden

particulier
DE REKENING WIL NOG WEL EENS IN DE SPAM BELANDEN DUS ALS u BINNEN 3 DAGEN NIETS HOORT KIJK DAAR DAN EVEN
Ankerboek is een Algemeen antiquariaat.

De verkoper zal binnen 3 werkdagen contact met u opnemen om de koop verder af te handelen.

Afbeeldingen (Klik om te vergroten)

Christmas Humphreys - Concentratie  en Meditatie . ( Een handleiding tot bewustzijnsontwikkeling . )