Graaf, Ton de - Voor handel en maatschappij - geschiedenis van

Schrijver:
Titel: Voor handel en maatschappij - geschiedenis van de Nederlandsche Handel-Maatschappij, 1824-1964
ISBN: 9789085069461
Taal: Nederlands
Uitgever: Boom
Bijzonderheden: 2010 384pp Gebonden
Prijs: € 59,90
Verzendkosten: Gratis (binnen Nederland)
Meer info:

Flaptekst

De belangrijkste en oudste voorganger van ABN AMRO was de Nederlandsche Handel-Maatschappij (NHM), die een cruciale rol heeft gespeeld in de Nederlandse economie. Dit boek is na 88 jaar het eerste volledige overzicht van de geschiedenis van de NHM. De Nederlandsche Handel-Maatschappij werd in 1824 opgericht, op initiatief van koning Willem I. In veel opzichten was ze de opvolger van de roemruchte VOC. Lange tijd was de handelsonderneming vooral in Nederlands-Indië actief. Vanaf 1880 ging de NHM ook het bankbedrijf beoefenen waardoor het belang van de onderneming in Nederland toenam. Ondertussen bleven het bank- en cultuurbedrijf in Nederlands-Indië belangrijke onderdelen. In 1926 betrok de NHM haar nieuwe hoofdkantoor aan de Amsterdamse Vijzelstraat, nu gebouw De Bazel van het Stadsarchief Amsterdam. In 1964 fuseerde de NHM met de Twentsche Bank tot Algemene Bank Nederland. Over de NHM is veel geschreven, maar een volledige geschiedenis ontbrak tot nu toe. Dit boek brengt daarin verandering. Over de auteur(s):Ton de Graaf studeerde nieuwe en economische geschiedenis aan de Universiteit van Amsterdam. Vanaf 1991 is hij werkzaam als bedrijfshistoricus van ABN AMRO . Hij publiceert over bancair-historische, bedrijfshistorische en regionaal-historische onderwerpen.

Verder lezen

Boekstra uit Nijverdal

zakelijk

Logo Boekstra

Bij Boekstra koopt u nieuwe boeken tegen de vastgestelde boekenprijs.
Verzendkosten 1,75 euro per zending binnen Nederland, vanaf 19,95 euro GEEN verzendkosten binnen Nederland.
Verzendkosten België 2,95 euro per zending.
Minimale bestelafname van 10,- euro, exclusief verzending.
Speciale verzoeken? Meestal geen punt, vermeld ze in het veld opmerking.
De actuele levertijd kunt u vinden op onze website.

De verkoper zal binnen 1 werkdag contact met u opnemen om de koop verder af te handelen.

Afbeeldingen (Klik om te vergroten)

Graaf, Ton de - Voor handel en maatschappij - geschiedenis van de Nederlandsche Handel-Maatschappij, 1824-1964

Voer uw gegevens hieronder in om deze titel te bestellen bij Boekstra

Stuur mij de Boekwinkeltjes nieuwsbrief
De captcha wordt geladen. Een ogenblik geduld...
Op het bezoeken van onze website, zo ook het plaatsen van een bestelling, zijn onze Algemene voorwaarden van toepassing.

Het huisnummer is ook opgegeven in het straat veld. Gelieve controleren of de velden straat en huisnummer correct zijn opgegeven.

Straat:
Nummer:

De captcha wordt geladen. Een ogenblik geduld...
 
  • Dit boek is nieuw
  • U ontvangt bij ons altijd de laatste beschikbare druk
  • Daarom kan de getoonde afbeelding afwijken van het werkelijke boek
  • Van toepassing zijn de Algemene Verkoopvoorwaarden Boekstra
  • Na uw bestelling ontvangen u en Boekstra een bevestiging per e-mail
  • U handelt deze bestelling rechtstreeks af met Boekstra. In de e-mail staan de naam,adres, woonplaats en telefoonnummer van Boekstra vermeld
  • Boekstra kan betaling vooraf vragen
  • Bekijk hier de algemene voorwaarden van Boekstra.

Onthoud mijn gegevens

Veilig, snel en eenvoudig bestellingen plaatsen?

Registreer u vrijblijvend als koper!

Veiligheidscode

Uitleg over de veiligheidscode en instellingen

Wijzig veiligheidscode-instellingen

Besteld, hoe nu verder?

Nadat u een bestelling heeft geplaatst wordt er een bevestiging per e-mail verzonden naar u en de verkoper.
De verkoper zal binnen 1 werkdag contact met u opnemen om de koop verder af te handelen. Afhankelijk van uw locatie heeft u in de meeste gevallen binnen 2 dagen uw bestelling in huis.