Dekker, Rudolf - Plagiaat en nivellering - Nieuwe trends in de

Schrijver: Dekker, Rudolf
Titel: Plagiaat en nivellering - Nieuwe trends in de geschiedschrijving over de Tweede Wereldoorlog
ISBN: 9789082673067
Taal: Nederlands
Uitgever: Panchaud
Bijzonderheden: 2019 103pp Paperback / softback
Prijs: € 14,95
Verzendkosten: € 1,75 (binnen Nederland)
Meer info:

Flaptekst

Aan de hand van concrete voorbeelden worden twee problemen in de Nederlandse geschiedschrijving besproken. Het eerste probleem is plagiaat en andere vormen van wetenschappelijk wangedrag. Het tweede probleem is het vergrijsde beeld van de Tweede Wereldoorlog, waarbij het verschil tussen dader en slachtoffer wordt verkleind of genivelleerd. Het werk van de journalist en historicus Ad van Liempt dient als case study.

‘Juist om het kaf van het koren te kunnen scheiden, juist in deze herdenkingstijd, waarin heel veel gepubliceerd wordt, is dit boekje van Rudolf Dekker een aanrader’. Dirk Docter in Terugblik. Maandblad van de Documentatiegroep ’40-’45.
‘Verbazing zal na lezing overgaan in verbijstering: hoe is het mogelijk dat iemand wegkomt met plagiaat? Auschwitz Bulletin.
‘Rudolf Dekker legt in zijn boek ”Plagiaat en nivellering” haarfijn uit waarom amoreel zijn minstens zo gevaarlijk is als moraliseren […]’ Betsy Biemond-Boer in Reformatorisch Dagblad.
‘Om van te schrikken’ Nieuwsbrief Vereniging Kinderen van Verzetsdeelnemers 1940-1945 32 (2020) nr. 1.

Recensies

Rudolf Dekker legt in zijn boek ”Plagiaat en nivellering” haarfijn uit waarom amoreel zijn minstens zo gevaarlijk is als moraliseren.
10-12-2019
Betsy Biemond-Boer
Reformatorisch Dagblad

Verder lezen

Boekstra uit Nijverdal

zakelijk

Logo Boekstra

Bij Boekstra koopt u nieuwe boeken tegen de vastgestelde boekenprijs.
Verzendkosten 1,75 euro per zending binnen Nederland, vanaf 19,90 euro GEEN verzendkosten binnen Nederland.
Verzendkosten België 3,95 euro per zending.
Bij bestellingen van 10 euro of minder zijn de verzendkosten hoger; zie vermelding bij het boek.
Speciale verzoeken? Meestal geen punt, vermeld ze in het veld opmerking.
De actuele levertijd kunt u vinden op onze website.

De verkoper zal binnen 1 werkdag contact met u opnemen om de koop verder af te handelen.

Afbeeldingen (Klik om te vergroten)

Dekker, Rudolf - Plagiaat en nivellering - Nieuwe trends in de geschiedschrijving over de Tweede Wereldoorlog

Voer uw gegevens hieronder in om deze titel te bestellen bij Boekstra

Stuur mij de Boekwinkeltjes nieuwsbrief
De captcha wordt geladen. Een ogenblik geduld...
Op het bezoeken van onze website, zo ook het plaatsen van een bestelling, zijn onze Algemene voorwaarden van toepassing.

Het huisnummer is ook opgegeven in het straat veld. Gelieve controleren of de velden straat en huisnummer correct zijn opgegeven.

Straat:
Nummer:

Stuur een e-mail

De captcha wordt geladen. Een ogenblik geduld...
 
  • Dit boek is nieuw
  • U ontvangt bij ons altijd de laatste beschikbare druk
  • Daarom kan de getoonde afbeelding afwijken van het werkelijke boek
  • Van toepassing zijn de Algemene Verkoopvoorwaarden Boekstra
  • Na uw bestelling ontvangen u en Boekstra een bevestiging per e-mail
  • U handelt deze bestelling rechtstreeks af met Boekstra. In de e-mail staan de naam,adres, woonplaats en telefoonnummer van Boekstra vermeld
  • Boekstra kan betaling vooraf vragen
  • Bekijk hier de algemene voorwaarden van Boekstra.

Onthoud mijn gegevens

Veilig, snel en eenvoudig bestellingen plaatsen?

Registreer u vrijblijvend als koper!

Veiligheidscode

Uitleg over de veiligheidscode en instellingen

Wijzig veiligheidscode-instellingen

Besteld, hoe nu verder?

Nadat u een bestelling heeft geplaatst wordt er een bevestiging per e-mail verzonden naar u en de verkoper.
De verkoper zal binnen 1 werkdag contact met u opnemen om de koop verder af te handelen. Afhankelijk van uw locatie heeft u in de meeste gevallen binnen 2 dagen uw bestelling in huis.