Hustinx, Mr. A. - Tussen Tafelberg en Zambesi - Blank en zwart

Schrijver: Hustinx, Mr. A.
Titel: Tussen Tafelberg en Zambesi - Blank en zwart Zuid-Afrika - Vignetten en tekeningen van den schrijver
Taal: Nederlands
Uitgever: Utrecht : Het Spectrum
Bijzonderheden: Paperback met stofomslag, 99 pp, In redelijk goede staat
Prijs: € 6,00
Verzendkosten: € 4,00 (binnen Nederland)
Meer info:
Stofomslag heeft schade.

"Met een woord vooraf van zijne excellentie Dr. H.D. van Broekhuizen gezant van de unie van Zuid-Afrika"

Schijnwerpers - Tweede reeks, nr.13

Alphons Hustinx (Maastricht, 13 oktober 1900 – Horn, 27 maart 1972) was een Nederlands fotograaf, cineast en journalist.
Alphons Hustinx groeit op in een welgesteld gezin: zijn vader (Alphonse Marie Ernest Hubert Hustinx, 1875-1937) is directeur van de Twentsche Bank in Maastricht. Als tiener is hij al geïnteresseerd in fotografie en hij krijgt hierin een stoomcursus van een vriend van de familie. Op wens van zijn vader gaat Hustinx in 1922 Rechten studeren aan de Katholieke Universiteit Nijmegen. Maar de wijde wereld lonkt. In 1928, nog voordat hij afstudeert, maakt hij zijn eerste reis: hij vertrekt met zijn vriend Theo Regout en een studiegenoot naar Polen. Als hij in 1930 afstudeert als jurist besluit hij zijn passie voor reizen met zijn liefde voor fotografie te combineren en hij kiest voor een carrière als fotojournalist. Hustinx onderneemt vervolgens meerdere grote reizen en doet verslag voor kranten als De Maasbode en De Telegraaf. 1932 reist hij met zijn vriend Theo Regout met de auto, een A-Ford, van Maastricht naar Afghanistan.
Wanneer in 1936 de eerste kleuren (dia-) films op de markt verschijnen, stort Hustinx zich enthousiast op de mogelijkheden die de kleurenfotografie biedt. Spoedig filmt hij ook in kleur. Hij neemt zijn camera mee wanneer hij vanaf 1938 heel Nederland doorkruist om in filmzalen en theaters zijn reisfilms te vertonen en om lezingen te geven. Ook als de oorlog uitbreekt blijft Hustinx door Nederland trekken documenteert hij het leven in Nederland tijdens de bezetting. In 1985 verscheen het boek De oorlog in kleur: Hustinx reist door Nederland 1939-1946, gebaseerd op zijn kleurenfotocollectie. Het NIOD Instituut voor Oorlogs-, Holocaust- en Genocidestudies heeft ruim 1500 kleurendia's uit de oorlogsjaren van Alphons Hustinx verworven. Deze kleurenfoto's zijn online te raadplegen via de Beeldbank WO2.
(Wikipedia)
Verder lezen

Apollonius uit Sint Hubert

particulier

Logo Apollonius

Bestelt u meerdere boeken, dan verzenden wij ze samen en betaalt u maar één keer verzendkosten. Bij bestellingen met een totaalbedrag van € 50,00 of meer is binnen Nederland de verzending gratis - bij bestellingen onder de 10 kg.
Mocht u binnen 1 dag na de bestelling geen reactie hebben, kijk dan bij de spam/ongewenste post.
Verzendingen vinden plaats na ontvangst van betaling.
Alleen verzendingen binnen de EU.

De verkoper zal binnen 1 werkdag contact met u opnemen om de koop verder af te handelen.

Afbeeldingen (Klik om te vergroten)

Hustinx, Mr. A. - Tussen Tafelberg en Zambesi - Blank en zwart Zuid-Afrika - Vignetten en tekeningen van den schrijver Hustinx, Mr. A. - Tussen Tafelberg en Zambesi - Blank en zwart Zuid-Afrika - Vignetten en tekeningen van den schrijver Hustinx, Mr. A. - Tussen Tafelberg en Zambesi - Blank en zwart Zuid-Afrika - Vignetten en tekeningen van den schrijver

Voer uw gegevens hieronder in om deze titel te bestellen bij Apollonius

Stuur mij de Boekwinkeltjes nieuwsbrief
De captcha wordt geladen. Een ogenblik geduld...
Op het bezoeken van onze website, zo ook het plaatsen van een bestelling, zijn onze Algemene voorwaarden van toepassing.

Het huisnummer is ook opgegeven in het straat veld. Gelieve controleren of de velden straat en huisnummer correct zijn opgegeven.

Straat:
Nummer:

Stuur een e-mail

De captcha wordt geladen. Een ogenblik geduld...
 
  • Alle boeken zijn compleet en verkeren in normale antiquarische staat, tenzij anders beschreven. Kleine onvolkomenheden, zoals een ingeplakte ex-libris of een naam op het schutblad, zijn niet altijd vermeld
  • U handelt deze order direct af met Apollonius
    Deze verkoper is een particulier, dit heeft invloed op welke rechten voor u als koper ontbreken. Zo heeft u geen herroepingsrecht of conformiteitsrecht. Verder lezen.
  • Na uw bestelling ontvangen u en Apollonius een bevestiging per e-mail. In de e-mail staan de naam, adres, woonplaats en telefoonnummer van Apollonius vermeld
  • De Koper betaalt de verzendkosten, tenzij anders overeen gekomen
  • Apollonius kan betaling vooraf vragen
  • Boekwinkeltjes.nl probeert Kopers en Verkopers tot elkaar te brengen. Boekwinkeltjes.nl is echter nimmer partij bij een overeenkomst die gesloten wordt tussen Koper en Verkoper door gebruikmaking van de site. Als u een geschil hebt met één of meer gebruikers, dient u dit zelf op te lossen. U vrijwaart Boekwinkeltjes.nl van enigerlei vorderingen, aanspraken op schadevergoeding en dergelijke, verband houdende met dergelijke geschillen.

Onthoud mijn gegevens

Veilig, snel en eenvoudig bestellingen plaatsen?

Registreer u vrijblijvend als koper!

Veiligheidscode

Uitleg over de veiligheidscode en instellingen

Wijzig veiligheidscode-instellingen

Besteld, hoe nu verder?

Nadat u een bestelling heeft geplaatst wordt er een bevestiging per e-mail verzonden naar u en de verkoper.
De verkoper zal binnen 1 werkdag contact met u opnemen om de koop verder af te handelen. Afhankelijk van uw locatie heeft u in de meeste gevallen binnen 2 dagen uw bestelling in huis.