Apie Prins (Adriaan Pieter Prins) - Biggenvangen in Heemstede a
| Schrijver: | Apie Prins (Adriaan Pieter Prins) |
|---|---|
| Titel: | Biggenvangen in Heemstede anno 1900 |
| Taal: | Nederlands |
| Uitgever: | Mercator Pers |
| Bijzonderheden: | Genummerde uitgave zeer beperkte oplage (75st) |
| Prijs: | € 49,45 (Excl. verzendkosten) |
| Meer info: |
De in dit boekje uitgegeven passage uit 'Ik ga m'n eige baan' werd herdrukt t.g.v. het 35-jarig bestaan van de gemeentelijke openbare bibliotheek Heemstede als nr. 1 in de serie Heemsteedse miniaturen. De tekst werd met de hand gezet uit de Baskerville en op een Korrex proefpers in december 1983 in 75 exemplaren gedrukt. De nrs. 1-30 zijn bestemd voor de vereniging Oud-Heemstede-Bennebroek; de nrs. 31-60 voor de biblitheek Heemstede.; en I-XV voor de Mercator Pers
Dit boekje betreft nummer 49 In zeer fraaie staat. Apie Prins is tabaksplanter geweest op Cuba en Sumatra. Hij was goudzoeker in Canada, werkte op sinaasappelplantages in Californië, was bordenwasser in New York. Hij werkte aan de aanleg van een spoorweg in Puerto Rico. Hij reisde per vrachtschip naar China, Japan, Australië en Nieuw Zeeland (waar hij op het punt stond een schapenfarm te beginnen). Hij studeerde medicijnen, maar moest deze studie door de plotselinge dood van zijn vader opgeven. Tijdens de Eerste Wereldoorlog had Apie Prins een affaire met Mata Hari. In 1918 trouwde Apie Prins in Heemstede met zijn jeugdliefde Ina Willekes MacDonald. Zij was advocate, schrijfster en marxiste. Ze kregen twee kinderen. Er volgde een scheiding, waarna Prins weer ging zwerven. In zijn laatste levensfase is Apie liefdevol door Ina verpleegd. Apie Prins was de vader van de schrijfster/dichteres Sonja Prins. |

Helaas hebben we in september 2024 onze 'stenen winkel' in Haarlem moeten sluiten, maar online gaan we gewoon verder vanuit Wormerveer, Nederland. We vinden het belangrijk om alle productomschrijvingen zo zorgvuldig mogelijk te doen zodat u een eerlijk beeld heeft van de staat van onze boeken. Daarnaast doen wij onze uiterste best om iedere bestelling zo snel mogelijk afgeleverd te krijgen.
De verkoper zal binnen 1 werkdag contact met u opnemen om de koop verder af te handelen.
Het huisnummer is ook opgegeven in het straat veld. Gelieve controleren of de velden straat en huisnummer correct zijn opgegeven.
Straat:
Nummer:
- Alle boeken zijn compleet en verkeren in normale antiquarische staat, tenzij anders beschreven. Kleine onvolkomenheden, zoals een ingeplakte ex-libris of een naam op het schutblad, zijn niet altijd vermeld
- U handelt deze order direct af met Huijsing Books
Dit boekwinkeltje is een zakelijke verkoper. Hierdoor heeft u o.a. herroepingsrecht waarmee u het boek binnen 14 dagen na ontvangst retour kunt sturen. Verder lezen. - Identiteit verkoper:
Huijsing Books
Kamer van Koophandel nummer: 69373396
NL002178172B31
www.huijsingbooks.nl - Na uw bestelling ontvangen u en Huijsing Books een bevestiging per e-mail. In de e-mail staan de naam, adres, woonplaats en telefoonnummer van Huijsing Books vermeld
- De Koper betaalt de verzendkosten, tenzij anders overeen gekomen
- Huijsing Books kan betaling vooraf vragen
- Boekwinkeltjes.nl probeert Kopers en Verkopers tot elkaar te brengen. Boekwinkeltjes.nl is echter nimmer partij bij een overeenkomst die gesloten wordt tussen Koper en Verkoper door gebruikmaking van de site. Als u een geschil hebt met één of meer gebruikers, dient u dit zelf op te lossen. U vrijwaart Boekwinkeltjes.nl van enigerlei vorderingen, aanspraken op schadevergoeding en dergelijke, verband houdende met dergelijke geschillen.
Onthoud mijn gegevens
Registreer u vrijblijvend als koper!
Besteld, hoe nu verder?
De verkoper zal binnen 1 werkdag contact met u opnemen om de koop verder af te handelen. Afhankelijk van uw locatie heeft u in de meeste gevallen binnen 2 dagen uw bestelling in huis.





