Woolf, Virginia (prachtig vertaald door Joop van Helmond) - Sch

Schrijver: Woolf, Virginia (prachtig vertaald door Joop van Helmond)
Titel: Schrijversdagboek deel 1 (1918 - 1932) + deel 2 (1933 - 1941) / Een keuze uit het dagboek van Virginia Woolf, samengesteld door Leonard Woolf.
ISBN: 9789029557832
Taal: Nederlands
Uitgever: De Arbeiderspers - Privé-domein 37
Bijzonderheden: 2 Goede, mooie, strakke exemplaren. 1976, 245 p. + 219 p. Rechte rug, zonder leesvouw. Geen naam, ezelsoren, strepen etc. paar lichte vlekjes op rug.
Prijs: € 19,50
Verzendkosten: € 5,50 (binnen Nederland)
Meer info:
In 1941, drie weken na haar laatste dagboeknotitie, schrijft Virginia Woolf haar laatste brief, verzwaart haar jaszakken met stenen en loopt de rivier in. Om een laatste aanval van waanzin te vermijden koos zij voor death by water, het water waarvan het geluid in haar beste boeken doorklinkt en waarop haar leven dobbert 'als een kottertje dat slagzij maakt'.

Te zeggen dat met haar dood een tijdperk werd afgesloten gaat te ver. Wel vormt ze een belangrijke schakel tussen de Engelse literatuur van de Victoriaanse tijd en de periode na de eerste wereldoorlog. Achtergrond en omstandigheden maakten van een scherpzinnige, ontvankelijke vrouw een eigenzinnige intellectualiste die leefde om te schrijven en door te schrijven kon leven. Haar gevoelsleven, dat ondanks alle zelfspot en ironie geregeld diepe inzinkingen, zelfs vlagen van krankzinnigheid veroorzaakte, wordt verwoord in haar dagboeken, waarmee ze in 1915 begon.

Literair-historisch gezien vormt haar werk een essentiële schakel tussen de Engelse literatuur van het Victoriaanse tijdperk en de moderne naoorlogse letteren. Haar naam en literaire opkomst in de eerste decenniën van onze eeuw zijn nauw verbonden aan de invloed en reputatie van de zogenoemde Bloomsbury-groep, een milieu van kunstenaars, intellectuelen en avant-gardisten, dat een stempel drukte op de Engelse literatuur vóór de tweede wereldoorlog.

Na eerst door Lytton Strachey ten huwelijk te zijn gevraagd, trouwde Virginia met Leonard Woolf, zelf een schrijver en intellectueel van aanzienlijke rang. Onstuimiger overigens dan haar verhouding met Leonard waren haar relaties tot enkele vrouwen. Haar ambivalente erotische persoonlijkheid heeft ze romantechnisch het meest indrukwekkend verbeeld in de roman Orlando. Ook als recensente (o.a. voor de Times Literary Supplement) en als uitgeefster (Hogarth Press) heeft ze grote invloed uitgeoefend op het culturele gebeuren tussen de twee wereldoorlogen.

In dit doorlopende verslag in 2 delen van 27 jaar schrijversleven komen we de belangrijke figuren en gebeurtenissen tegen die in het leven van Virginia Woolf een rol speelden. Ze schreef liefst 26 delen van dergelijke dagboeknotities vol. Leonard Woolf heeft er een keuze uit gemaakt en die integraal laten verschijnen. Dat was een dáád, want er staan vrij sensationele onthullingen over tijdgenoten in.

Natuurlijk is het verder ook bij uitstek interessant als 'de keuken' van een schrijfster. Vertaler Joop van Helmond heeft er een fraai afgerond geheel van gemaakt voor de Nederlandse lezer door een nawoord toe te voegen, een overzicht te geven van namen en afkortingen, alsmede toelichtende aantekeningen en een chronologische bibliografie van het werk van de schrijfster.

'Ik ben erdoor verrukt en ontroerd - zij schreef toch wel het mooiste proza dat ooit in het Engels is geproduceerd.'
- Raymond Mortimer in Sunday Times.

---

Virginia Woolf
Schrijversdagboek I / 1918 - 1932
Privé-domein Nr. 37
De Arbeiderspers
Vertaling + nawoord: Joop van Helmond
Voorwoord: Leonard Woolf
1976
Paperback met flappen
245 p.

--------------

Virginia Woolf
Schrijversdagboek II / 1933 - 1941
De Arbeiderspers
Privé-domein Nr. 37
Vertaling + nawoord: Joop van Helmond
Voorwoord: Leonard Woolf
1978
Paperback met flappen
219 p.
Verder lezen

Zevenblad uit Amsterdam

particulier

Logo Zevenblad

* Kijk na uw bestelling a.u.b. in uw SPAM-Box als u na 3 werkdagen nog geen antwoord heeft.
* Zevenblad reageert meestal op dezelfde dag, maximaal binnen 3 werkdagen !
* Zevenblad staat voor zeer adequate verpakking en snelle verzending via Postnl of DPD.
* De boeken van Zevenblad verkeren, tenzij anders vermeld, altijd in uitstekende staat.
* Wij vragen betaling vooraf.
* Verzending vindt, tenzij op verzoek aangetekend, plaats voor risico van de koper.

De verkoper zal binnen 3 werkdagen contact met u opnemen om de koop verder af te handelen.

Afbeeldingen (Klik om te vergroten)

Woolf, Virginia (prachtig vertaald door Joop van Helmond) - Schrijversdagboek deel 1 (1918 - 1932) + deel 2 (1933 - 1941) / Een keuze uit het dagboek van Virginia Woolf, samengesteld door Leonard Woolf. Woolf, Virginia (prachtig vertaald door Joop van Helmond) - Schrijversdagboek deel 1 (1918 - 1932) + deel 2 (1933 - 1941) / Een keuze uit het dagboek van Virginia Woolf, samengesteld door Leonard Woolf.

Voer uw gegevens hieronder in om deze titel te bestellen bij Zevenblad

Stuur mij de Boekwinkeltjes nieuwsbrief
De captcha wordt geladen. Een ogenblik geduld...
Op het bezoeken van onze website, zo ook het plaatsen van een bestelling, zijn onze Algemene voorwaarden van toepassing.

Het huisnummer is ook opgegeven in het straat veld. Gelieve controleren of de velden straat en huisnummer correct zijn opgegeven.

Straat:
Nummer:

Stuur een e-mail

De captcha wordt geladen. Een ogenblik geduld...
 
  • Alle boeken zijn compleet en verkeren in normale antiquarische staat, tenzij anders beschreven. Kleine onvolkomenheden, zoals een ingeplakte ex-libris of een naam op het schutblad, zijn niet altijd vermeld
  • U handelt deze order direct af met Zevenblad
    Deze verkoper is een particulier, dit heeft invloed op welke rechten voor u als koper ontbreken. Zo heeft u geen herroepingsrecht of conformiteitsrecht. Verder lezen.
  • Na uw bestelling ontvangen u en Zevenblad een bevestiging per e-mail. In de e-mail staan de naam, adres, woonplaats en telefoonnummer van Zevenblad vermeld
  • De Koper betaalt de verzendkosten, tenzij anders overeen gekomen
  • Zevenblad kan betaling vooraf vragen
  • Boekwinkeltjes.nl probeert Kopers en Verkopers tot elkaar te brengen. Boekwinkeltjes.nl is echter nimmer partij bij een overeenkomst die gesloten wordt tussen Koper en Verkoper door gebruikmaking van de site. Als u een geschil hebt met één of meer gebruikers, dient u dit zelf op te lossen. U vrijwaart Boekwinkeltjes.nl van enigerlei vorderingen, aanspraken op schadevergoeding en dergelijke, verband houdende met dergelijke geschillen.

Onthoud mijn gegevens

Veilig, snel en eenvoudig bestellingen plaatsen?

Registreer u vrijblijvend als koper!

Veiligheidscode

Uitleg over de veiligheidscode en instellingen

Wijzig veiligheidscode-instellingen

Besteld, hoe nu verder?

Nadat u een bestelling heeft geplaatst wordt er een bevestiging per e-mail verzonden naar u en de verkoper.
De verkoper zal binnen 3 werkdagen contact met u opnemen om de koop verder af te handelen. Afhankelijk van uw locatie heeft u in de meeste gevallen binnen 2 dagen uw bestelling in huis.