Bos, G. (dr./ds.) - Isaäc da Costa: 'Al Gods wegen zijn Israëli
| Schrijver: | Bos, G. (dr./ds.) |
|---|---|
| Titel: | Isaäc da Costa: 'Al Gods wegen zijn Israëlietisch' |
| ISBN: | 9789072462107 |
| Taal: | Nederlands |
| Uitgever: | Willem de Zwijgerstichting Apeldoorn 1992 |
| Bijzonderheden: | Brochure-vorm. Geniet. Pg's. 47. Conditie: nieuw |
| Prijs: | € 5,95 (Excl. verzendkosten) |
| Meer info: |
'Inleiding
De briefwisseling tussen Isaäc da Costa en Hermann Friedrich Kohlbrugge mag een voorbeeld genoemd worden voor de manier, waarop christenen met elkaar zouden moeten discussiëren - zelfs in zaken, die bijzonder controversieel zijn. Enerzijds wordt een als diep ervaren verschil van mening tot uiting gebracht over één van de meest belangrijke onderwerpen in de christelijke gemeente, waarbij het persoonlijke leven van de christen in het geding is: de betekenis van de rechtvaardiging en heiliging van de zondaar en hun onderlinge relatie. Daarbij spaart men elkaar in geen enkel opzicht. Anderzijds schrijven hier twee gemeenteleden met kennelijk diep respect voor elkaar. Men blijft de ander broeder noemen en men verzekert, dat oprechte vriendschap de reden is van het schrijven. Dit mag inderdaad zowel opmerkelijk als voorbeeldig genoemd worden. De aanleiding van deze briefwisseling is de preek van Kohlbrugge op woensdag 31 juli 1833 in Elberfeld over Romeinen 7:14: "Want wij weten, dat de wet geestelijk is: maar ik ben vleselijk, verkocht onder de zonde". Over voorgeschiedenis en inhoud van deze preek wil ik in dit verband niet meer zeggen dan dat alles te maken heeft met de ontdekking van de komma achter het woord vleselijk, waardoor in één ogenblik voor Kohlbrugge niet alleen deze tekst, maar heel het evangelie van genade om Christus' wil een andere betekenis kreeg. Dat wil feitelijk zeggen: een nog veel rijkere betekenis dan Gods blijde boodschap tevoren al voor hem had. De ontdekking, dat niet alleen de onbekeerde Paulus maar ook de bekeerde 'vleselijk' bleek te zijn, maakte de waardevan de persoon en het werk van Jezus Christus nog breder en dieper. (...)'. |

Fijn dat u zich bij ons gemeld heeft met een boekbestelling.
Uw keuze voor JSGOODBOOK is goed te noemen.
Uw order wordt nog dezelfde dag bevestigd èn meestal die dag ook nog uitgevoerd.
De verzending vindt doorgaans plaats via POSTnl. (op verzoek kan dit ook met behulp van een andere pak-
ket bezorger (bijv. DHL)); de tarieven die gehanteerd worden, zijn de officiële.
Het boek wordt verzonden met de verwachting dat de nota hiervan binnen vijf dagen voldaan wordt.
Bij uw bestelling ook a.u.b. uw telefoonnummer vermelden.
Uw verzoek om informatie m.b.t. het gewenste boek wordt ook z.sp.m. beantwoord.
Een eventuele retourzending vindt plaats in en na overleg met de verkoper.
Uw keuze voor JSGOODBOOK is goed te noemen.
Uw order wordt nog dezelfde dag bevestigd èn meestal die dag ook nog uitgevoerd.
De verzending vindt doorgaans plaats via POSTnl. (op verzoek kan dit ook met behulp van een andere pak-
ket bezorger (bijv. DHL)); de tarieven die gehanteerd worden, zijn de officiële.
Het boek wordt verzonden met de verwachting dat de nota hiervan binnen vijf dagen voldaan wordt.
Bij uw bestelling ook a.u.b. uw telefoonnummer vermelden.
Uw verzoek om informatie m.b.t. het gewenste boek wordt ook z.sp.m. beantwoord.
Een eventuele retourzending vindt plaats in en na overleg met de verkoper.
De verkoper zal binnen 1 werkdag contact met u opnemen om de koop verder af te handelen.
Het huisnummer is ook opgegeven in het straat veld. Gelieve controleren of de velden straat en huisnummer correct zijn opgegeven.
Straat:
Nummer:
- Alle boeken zijn compleet en verkeren in normale antiquarische staat, tenzij anders beschreven. Kleine onvolkomenheden, zoals een ingeplakte ex-libris of een naam op het schutblad, zijn niet altijd vermeld
- U handelt deze order direct af met jsgoodbook
Deze verkoper is een particulier, dit heeft invloed op welke rechten voor u als koper ontbreken. Zo heeft u geen herroepingsrecht of conformiteitsrecht. Verder lezen. - Na uw bestelling ontvangen u en jsgoodbook een bevestiging per e-mail. In de e-mail staan de naam, adres, woonplaats en telefoonnummer van jsgoodbook vermeld
- De Koper betaalt de verzendkosten, tenzij anders overeen gekomen
- jsgoodbook kan betaling vooraf vragen
- Boekwinkeltjes.nl probeert Kopers en Verkopers tot elkaar te brengen. Boekwinkeltjes.nl is echter nimmer partij bij een overeenkomst die gesloten wordt tussen Koper en Verkoper door gebruikmaking van de site. Als u een geschil hebt met één of meer gebruikers, dient u dit zelf op te lossen. U vrijwaart Boekwinkeltjes.nl van enigerlei vorderingen, aanspraken op schadevergoeding en dergelijke, verband houdende met dergelijke geschillen.
Onthoud mijn gegevens
Registreer u vrijblijvend als koper!
Besteld, hoe nu verder?
De verkoper zal binnen 1 werkdag contact met u opnemen om de koop verder af te handelen. Afhankelijk van uw locatie heeft u in de meeste gevallen binnen 2 dagen uw bestelling in huis.



