Kroon, Lex - Ik lach om niet te huilen
| Schrijver: | Kroon, Lex |
|---|---|
| Titel: | Ik lach om niet te huilen |
| ISBN: | 9789044649369 |
| Taal: | Nederlands |
| Uitgever: | Prometheus |
| Bijzonderheden: | 2021, 216pp, paperback in prima staat |
| Prijs: | € 3,85 |
| Verzendkosten: | € 3,95 (binnen Nederland) |
| Meer info: |
Op zijn negentiende kreeg Özcan Akyol het boek Ik lach om niet te huilen in zijn handen. Deze autobiografische schelmenroman over het meeslepende, schokkende en intrigerende leven van Rotterdammer Lex Kroon sloeg bij hem in als een bom. Het deed hem denken aan zijn eigen leven en omgeving, aan ‘de verpauperde buurt in Deventer’, die het decor vormde van zijn jeugd. Het boek inspireerde hem om zelf schrijver te worden. Acht jaar later verscheen zijn schelmenroman Eus. Lex Kroon schreef met Ik lach om niet te huilen in 1984 een absoluut unieke roman voor zijn tijd. Brutaal, openhartig en rauw: Kroon neemt ons mee naar de Rotterdamse onderwereld, waarin hoeren, drugs en criminelen centraal staan. Hij beschrijft zijn eigen afdaling – van taxichauffeur naar psychiatrisch patiënt naar cocaïne snuivende koppelbaas – met een humoristisch cynisme en drijft rancuneus de spot met alles en iedereen. In dit door en door persoonlijke boek houdt Lex Kroon niets verborgen en staat de lezer oog in oog met de harde, vaak ontluisterende werkelijkheid van het bestaan. Lex Kroon is ex-koppelbaas, ex-cocaïnesnuiver, ex-psychiatrisch patiënt, ex-hotelier, ex-katholiek, ex-taxichauffeur, maar nog altijd Rotterdammer en bovenal groot Feyenoord-kenner.‘ Het boek is rauw en het barst van zwartgallige humor. Ik werd er meteen door gegrepen. Het tempo in het boek stond gelijk aan het tempo waarin ik leefde.’Özcan Akyol ‘Een even ongewoon als bij vlagen onthutsend debuut. Welke schrijver durft zo ver te gaan dat hij een psychiatrisch rapport over zichzelf in extenso afdrukt? Daar moet je toch wel lef voor hebben. ’De Telegraaf‘ Een felle aanklacht tegen de psychiatrie en de psychiaters die geen tijd voor hem hebben. Het is doordrenkt van humoristisch cynisme. Het Parool
|

Als u na twee dagen geen bericht van mij heeft ontvangen controleer dan of het bericht in uw spambox/ ongewenste postmap is beland of op uw server is tegengehouden. Boekwinkeltjes mail beland hier de laatste tijd namelijk met grote regelmaat in. Daarnaast komen hotmail en Gmailberichten ook vaak niet aan.
De vermelde verzendkosten gelden voor verzending binnen Nederland. Voor België en andere landen gelden andere tarieven.
Ik reageer binnen twee dagen. Als ik binnen twee weken(na meerdere berichten gestuurd te hebben) geen reactie heb ontvangen, annuleer ik de bestelling.
Ik verzend de boeken snel en verpak het zorgvuldig.
De vermelde verzendkosten gelden voor verzending binnen Nederland. Voor België en andere landen gelden andere tarieven.
Ik reageer binnen twee dagen. Als ik binnen twee weken(na meerdere berichten gestuurd te hebben) geen reactie heb ontvangen, annuleer ik de bestelling.
Ik verzend de boeken snel en verpak het zorgvuldig.
De verkoper zal binnen 3 werkdagen contact met u opnemen om de koop verder af te handelen.
Het huisnummer is ook opgegeven in het straat veld. Gelieve controleren of de velden straat en huisnummer correct zijn opgegeven.
Straat:
Nummer:
- Alle boeken zijn compleet en verkeren in normale antiquarische staat, tenzij anders beschreven. Kleine onvolkomenheden, zoals een ingeplakte ex-libris of een naam op het schutblad, zijn niet altijd vermeld
- U handelt deze order direct af met Boekenkeizerin
Deze verkoper is een particulier, dit heeft invloed op welke rechten voor u als koper ontbreken. Zo heeft u geen herroepingsrecht of conformiteitsrecht. Verder lezen. - Na uw bestelling ontvangen u en Boekenkeizerin een bevestiging per e-mail. In de e-mail staan de naam, adres, woonplaats en telefoonnummer van Boekenkeizerin vermeld
- De Koper betaalt de verzendkosten, tenzij anders overeen gekomen
- Boekenkeizerin kan betaling vooraf vragen
- Boekwinkeltjes.nl probeert Kopers en Verkopers tot elkaar te brengen. Boekwinkeltjes.nl is echter nimmer partij bij een overeenkomst die gesloten wordt tussen Koper en Verkoper door gebruikmaking van de site. Als u een geschil hebt met één of meer gebruikers, dient u dit zelf op te lossen. U vrijwaart Boekwinkeltjes.nl van enigerlei vorderingen, aanspraken op schadevergoeding en dergelijke, verband houdende met dergelijke geschillen.
Onthoud mijn gegevens
Registreer u vrijblijvend als koper!
Besteld, hoe nu verder?
De verkoper zal binnen 3 werkdagen contact met u opnemen om de koop verder af te handelen. Afhankelijk van uw locatie heeft u in de meeste gevallen binnen 2 dagen uw bestelling in huis.

