Wim Smit - Onveilige burger en bange politiek?

Schrijver: Wim Smit
Titel: Onveilige burger en bange politiek?
ISBN: 9789044132687
Taal: Nederlands
Uitgever: Garant - Uitgevers n.v.
Bijzonderheden: Conditie: Als nieuw, Bindwijze: Paperback
Prijs: € 22,60
Verzendkosten: € 3,15 (binnen Nederland)
Meer info:
Als de aanslagen van 11 september 2001 ergens toe geleid hebben, is het een angstpsychose. Niet zozeer een angstpsychose onder burgers, waar politici zo graag naar verwijzen, maar een onder politici zelf. Na elke aanslag doet zich een veiligheidskramp voor, die leidt tot een reeks nieuwe maatregelen bovenop de al bestaande. Telkens opnieuw wordt gesteld dat nieuwe initiatieven nodig zijn omdat de oude niet voldoen. Maar de oude maatregelen worden zelden heroverwogen en geëvalueerd op hun efficiëntie, laat staan op hun proportionaliteits- of ethisch gehalte.In dit boek wordt de balans opgemaakt van het veiligheidsbeleid in Amerika en Europa sinds 9/11. Die evaluatie gebeurt in confrontatie met de burger- en mensenrechten. De vraag wordt gesteld of de inbreuken op die rechten onontkoombaar zijn en of ze eigenlijk in verhouding zijn tot het kwaad dat ze willen voorkomen. Centraal staat dus de spanning tussen de veiligheid en de rechten van de burger en de vraag in hoeverre ze werkelijk rivalen zijn.Dit is een boek dat niet alleen de realiteit in kaart brengt en evalueert, maar ook inzichten biedt in de weerkerende, vaak eenzijdige en kortzichtige keuzes die gemaakt worden in tijden van terreur, en de verborgen logica die hierachter schuilt.Over de auteur(s):WIM SMIT is doctor in de theologische ethiek, gespecialiseerd in terrorisme, veiligheidsbeleid en mensenrechten. Een thematiek waarover hij ook blogt.
Verder lezen

boekenbalie uit Rotterdam

zakelijk

Logo boekenbalie

Als u op één van onze aanbiedingen klikt dan opent de aanbieding in onze webshop waar u het boek kan bestellen en afrekenen. Het is niet mogelijk boeken af te halen.
- Meer dan 500.000 boeken op voorraad in ons magazijn in Rotterdam.
- Op werkdagen voor 15:00 besteld, dezelfde dag verzonden.
- Stevig verpakt
- Verzendkosten vanaf €3,35. Gratis verzenden vanaf 40 euro of 4 boeken
- We verzenden ook naar België. Zendingen naar België kunnen er enkele dagen over doen.
- Alle boeken zijn met zorg gecontroleerd
Verder lezen

De verkoper zal binnen 1 werkdag contact met u opnemen om de koop verder af te handelen.

Afbeeldingen (Klik om te vergroten)

Wim Smit - Onveilige burger en bange politiek? Wim Smit - Onveilige burger en bange politiek? Wim Smit - Onveilige burger en bange politiek?