Jansen, Prof. Dr. Hans - Jansen, Prof. Dr. Hans-Protest van Era

Schrijver: Jansen, Prof. Dr. Hans
Titel: Jansen, Prof. Dr. Hans-Protest van Erasmus tegen renaissance van Hebreeuwse literatuur (nieuw)
ISBN: 9789058299611
Uitgever: Groen, Heerenveen, 2010
Bijzonderheden: Gebonden, boek is nieuw.
Prijs: € 7,95
Verzendkosten: € 3,50 (binnen Nederland)
Meer info:
Protest van Erasmus tegen renaissance van Hebreeuwse literatuur, essay van prof. dr. Hans Jansen dat handelt over de visie van de beroemde humanist Erasmus op de jood en de joodse religie. 
In de Renaissance, maar ook in de Reformatie werden er hartstochtelijke pogingen gedaan om het jodendom van binnenuit te leren kennen door bestudering van het Hebreeuws. Erasmus had de paus er al dikwijls op gewezen dat hij zeer bezorgd was dat het jodendom in Europa hierdoor weer zou kunnen opleven. Volgens hem was er ‘voor de leer van Christus niets gevaarlijkers en vijandigers dan deze pest’. De herontdekking van het Hebreeuws zag hij als een bedreiging voor de Kerk zelf.
‘Het joodse volk verspreidt met zijn afgrijselijke verhalen in de talmoed (...) niets dan stank. In Italië leven veel joden (...) Ik ben vreselijk bang dat deze pest, die vroeger al werd overwonnen, zich opnieuw in Europa zal verspreiden.’
Verder lezen

Boekenstek uit Goudswaard

zakelijk

Logo Boekenstek

Onze verzendkosten bedragen € 3,50 per bestelling (binnen Nederland). Bij bestellingen boven de € 35,- betaalt u geen verzendkosten. Zie voor meer informatie www.boekenstek.nl.

De verkoper zal binnen 3 werkdagen contact met u opnemen om de koop verder af te handelen.

Afbeeldingen (Klik om te vergroten)

Jansen, Prof. Dr. Hans - Jansen, Prof. Dr. Hans-Protest van Erasmus tegen renaissance van Hebreeuwse literatuur (nieuw)