Teeuwisse, Jo Hedwig - Fake history / 101 dingen die nooit zijn

Schrijver: Teeuwisse, Jo Hedwig
Titel: Fake history / 101 dingen die nooit zijn gebeurd
ISBN: 9789464103632
Taal: Nederlands
Uitgever: Horizon
Bijzonderheden: 2023, 416pp, paperback
Prijs: € 20,00
Verzendkosten: € 5,50 (binnen Nederland)
Meer info:
Als ondertitel staat op dit boek: 101 dingen die nooit zijn gebeurd. Het is grappig dat leraren en museum- en andere rondleiders verhalen vertellen die helemaal niet waar zijn. Deze verhalen neemt Teeuwisse bij de kop en laat zien waarom ze niet waar kunnen zijn.
In de tijd van de Verlichting begon men al geschiedenis te beschrijven met de nodige misvattingen en disinformatie. Dat heeft ertoe geleid dat veel mensen deze ‘feiten’ hebben overgenomen als zijnde de waarheid in de geschiedenis.
Ik ging ook van een aantal dingen uit, bijvoorbeeld hoe het er in de Middeleeuwen aan toe ging in het dagelijks leven, die totaal niet waar zijn. En weet je hoelang er al allerlei vormen van een watercloset bestaan? Al duizenden jaren!
En wat allerlei mensen die bekend zijn bij naam omdat ze op de een of andere manier macht of invloed hadden, gedaan of gezegd hebben. Ook daar klopt vaak niets van of de uitspraak is veranderd of een versmalde weergave van de werkelijkheid.

Het boek is prachtig om te lezen en om een bewustwordingsproces op gang te brengen dat heel veel niet is als wat ervan gezegd of geschreven wordt.

Teeuwisse heeft niets anders gedaan dan haar levenswerk op een leuke en aanstekelijke manier in korte verhalen gieten. Ze vertelt of ze bij je op de bank zit alsof ze weer iets heeft ontdekt waarvan werkelijk iedereen gelooft dat het waar is, dat het echt niet waar is. Ze doet zelfs suggesties om te laten zien dat het zonder werkelijke getuigen heel anders had kunnen gaan.
Ze voert aan dat mensen geschiedenis schrijven om hun eigen tijd het meest belangrijk te laten schijnen. Daarom zijn geschiedschrijvers geneigd om tijden en mensen dingen toe te dichten die niet waar zijn, maar die volgens hen typerend waren voor die tijd en cultuur. En wie weet, zit ze niet helemaal naast de waarheid met deze opmerking.
Elk onderwerp begint met: Wat u mogelijk is verteld. En daarna volgt het stuk: De ontmaskering. Ze heeft letterlijk 101 zaken bij de kop gepakt maar ik ben ervan overtuigd dat er nog veel meer zijn die ze had willen opnemen in het boek. Wie weet komt er nog een volgende editie.
Verder lezen

Boekopinie uit Harderwijk

particulier

Logo Boekopinie

De verkoper zal binnen 3 werkdagen contact met u opnemen om de koop verder af te handelen.

Afbeeldingen (Klik om te vergroten)

Teeuwisse, Jo Hedwig - Fake history / 101 dingen die nooit zijn gebeurd

Voer uw gegevens hieronder in om deze titel te bestellen bij Boekopinie

Stuur mij de Boekwinkeltjes nieuwsbrief
De captcha wordt geladen. Een ogenblik geduld...
Op het bezoeken van onze website, zo ook het plaatsen van een bestelling, zijn onze Algemene voorwaarden van toepassing.

Het huisnummer is ook opgegeven in het straat veld. Gelieve controleren of de velden straat en huisnummer correct zijn opgegeven.

Straat:
Nummer:

Stuur een e-mail

De captcha wordt geladen. Een ogenblik geduld...
 
  • Alle boeken zijn compleet en verkeren in normale antiquarische staat, tenzij anders beschreven. Kleine onvolkomenheden, zoals een ingeplakte ex-libris of een naam op het schutblad, zijn niet altijd vermeld
  • U handelt deze order direct af met Boekopinie
    Deze verkoper is een particulier, dit heeft invloed op welke rechten voor u als koper ontbreken. Zo heeft u geen herroepingsrecht of conformiteitsrecht. Verder lezen.
  • Na uw bestelling ontvangen u en Boekopinie een bevestiging per e-mail. In de e-mail staan de naam, adres, woonplaats en telefoonnummer van Boekopinie vermeld
  • De Koper betaalt de verzendkosten, tenzij anders overeen gekomen
  • Boekopinie kan betaling vooraf vragen
  • Boekwinkeltjes.nl probeert Kopers en Verkopers tot elkaar te brengen. Boekwinkeltjes.nl is echter nimmer partij bij een overeenkomst die gesloten wordt tussen Koper en Verkoper door gebruikmaking van de site. Als u een geschil hebt met één of meer gebruikers, dient u dit zelf op te lossen. U vrijwaart Boekwinkeltjes.nl van enigerlei vorderingen, aanspraken op schadevergoeding en dergelijke, verband houdende met dergelijke geschillen.

Onthoud mijn gegevens

Veilig, snel en eenvoudig bestellingen plaatsen?

Registreer u vrijblijvend als koper!

Veiligheidscode

Uitleg over de veiligheidscode en instellingen

Wijzig veiligheidscode-instellingen

Besteld, hoe nu verder?

Nadat u een bestelling heeft geplaatst wordt er een bevestiging per e-mail verzonden naar u en de verkoper.
De verkoper zal binnen 3 werkdagen contact met u opnemen om de koop verder af te handelen. Afhankelijk van uw locatie heeft u in de meeste gevallen binnen 2 dagen uw bestelling in huis.