Bruin, R.C. & Grimm, P.J. & Hoiting, H. & Luijten, P.H. &Vliet, J. van

Schrijver: Bruin, R.C. & Grimm, P.J. & Hoiting, H. & Luijten, P.H. &Vliet, J. van & Zwaaf, L.
Titel: Illusies en incidenten. De militaire Luchtvaart en de neutraliteitshandhaving tot 10 mei 1940.
Taal: Nederlands
Uitgever: De Bevelhebber der Luchtstrijdkrachten.
Bijzonderheden: Geen jaartal, gebonden met stofomslag, 353 pp. + bijlages.
Prijs: € 9,00 (Excl. verzendkosten)
Meer info:
In de zeer vroege morgen van 10 mei 1940 werd niet alleen de ochtendrust van het Nederlandse volk hardhandig verstoord, maar ook de illusie die nog bij velen leefde dat onze beproefde neutraliteit het land opnieuw zou behoeden voor de verschrikkingen van een oorlog.
Die oorlog woedde al vanaf 3 september 1939 om ons heen sinds Engeland en Frankrijk de wapens hadden opgenomen tegen Hitler vanwege diens brute aanval op Polen. Angstige, spannende maanden kropen voorbij vóór het Duitse offensief tegen het westen losbarstte.
Het was de periode van de Algehele Mobilisatie der Nederlandse strijdkrachten. Velen zijn vergeten dat de luchtverdediging echter al vanaf april 1939 onafgebroken gemobiliseerd was wegens het naderende onheil.
Dit boek beschrijft voor het eerst gedetailleerd hoe de Nederlandse luchtverdediging midden jaren dertig vanaf de grond moest worden opgebouwd en hoe daarbij ondermeer de kans gemist werd om Hurricanes en Spitfires te kopen. Het wel en wee van de nieuwe Fokker T.V, D.XXI en G.1 komen onopgesmukt aan bod, alsmede de geheime ontwikkeling van de Nederlandse radar. Maar ook wordt beschreven hoe de Militaire Luchtvaart vanaf september 1939 gewapenderhand de broze neutraliteit trachtte te verdedigen en daarbij slaags raakte met Duitse, Britse en zelfs Franse vliegtuigen. Deze incidenten worden hier grondig belicht in het kader van de luchtoorlog om ons heen waaruit de neutraliteitsschendingen voortvloeiden; per ongeluk of ....opzettelijk, want ook de Duitse en Britse spionagevluchten boven Nederland worden niet vergeten. Nauwgezet wordt aangetoond hoe gaandeweg onze neutraliteit Juist door de moderne luchtoorlogvoering een illusie geworden was. Talloze foto's - waarvan vele nog nimmer zijn gepubliceerd - completeren het volstrekt unieke geheel.
Dit werk is het resultaat van tien jaar minutieus onderzoek door de Werkgroep Mobilisatie van de Studiegroep Luchtoorlog 1939-1945.
Geheime documenten werden voor het eerst geopend in archieven in binnen- en buitenland en talloze interviews met betrokkenen werden afgenomen. Zo ontstond een onthullende, nieuwe kijk op een belangrijk stuk historie met een grote actualiteitswaarde.
Verder lezen

De boekenzolder uit Sellingen

zakelijk

Logo De boekenzolder

De verkoper zal binnen 3 werkdagen contact met u opnemen om de koop verder af te handelen.

Voer uw gegevens hieronder in om deze titel te bestellen bij De boekenzolder

Stuur mij de Boekwinkeltjes nieuwsbrief
De captcha wordt geladen. Een ogenblik geduld...
Op het bezoeken van onze website, zo ook het plaatsen van een bestelling, zijn onze Algemene voorwaarden van toepassing.

Het huisnummer is ook opgegeven in het straat veld. Gelieve controleren of de velden straat en huisnummer correct zijn opgegeven.

Straat:
Nummer:

Stuur een e-mail

De captcha wordt geladen. Een ogenblik geduld...
 
  • Alle boeken zijn compleet en verkeren in normale antiquarische staat, tenzij anders beschreven. Kleine onvolkomenheden, zoals een ingeplakte ex-libris of een naam op het schutblad, zijn niet altijd vermeld
  • U handelt deze order direct af met De boekenzolder
    Dit boekwinkeltje is een zakelijke verkoper. Hierdoor heeft u o.a. herroepingsrecht waarmee u het boek binnen 14 dagen na ontvangst retour kunt sturen. Verder lezen.
  • Identiteit verkoper:
    De Boekenzolder
    Kamer van Koophandel nummer: 01139857

    http://deboekenzolder.boekwinkeltjes.nl
  • Na uw bestelling ontvangen u en De boekenzolder een bevestiging per e-mail. In de e-mail staan de naam, adres, woonplaats en telefoonnummer van De boekenzolder vermeld
  • De Koper betaalt de verzendkosten, tenzij anders overeen gekomen
  • De boekenzolder kan betaling vooraf vragen
  • Boekwinkeltjes.nl probeert Kopers en Verkopers tot elkaar te brengen. Boekwinkeltjes.nl is echter nimmer partij bij een overeenkomst die gesloten wordt tussen Koper en Verkoper door gebruikmaking van de site. Als u een geschil hebt met één of meer gebruikers, dient u dit zelf op te lossen. U vrijwaart Boekwinkeltjes.nl van enigerlei vorderingen, aanspraken op schadevergoeding en dergelijke, verband houdende met dergelijke geschillen.

Onthoud mijn gegevens

Veilig, snel en eenvoudig bestellingen plaatsen?

Registreer u vrijblijvend als koper!

Veiligheidscode

Uitleg over de veiligheidscode en instellingen

Wijzig veiligheidscode-instellingen

Besteld, hoe nu verder?

Nadat u een bestelling heeft geplaatst wordt er een bevestiging per e-mail verzonden naar u en de verkoper.
De verkoper zal binnen 3 werkdagen contact met u opnemen om de koop verder af te handelen. Afhankelijk van uw locatie heeft u in de meeste gevallen binnen 2 dagen uw bestelling in huis.