Doeff, H. - In de grenslanden der beschaving. Ervaringen uit he
| Schrijver: | Doeff, H. |
|---|---|
| Titel: | In de grenslanden der beschaving. Ervaringen uit het Dagelijksch Leven van een Controleur bij het Binnenlandsch Bestuur in de Buitenbezittingen van Nederlandsch Indië. |
| Uitgever: | |
| Bijzonderheden: | Amsterdam, J.H. de Bussy, 1896, (4),VI,276 pag., contemporain verguld halfleer met ribben door F. van den Bergh Boekbinder (rug wat geschaafd). |
| Prijs: | € 175,00 |
| Verzendkosten: | € 5,50 (binnen Nederland) |
| Meer info: |
= Opregte Haarlemsche Courant (31/12 1896): “Over de maatschappelijke toestanden in Indië is en wordt, vooral in den laatsten tijd, in romans en schetsen van grooteren of kleineren omvang het noodige licht verspreid, zoodat het Hollandschen lezers niet moeielijk meer valt, zich te verplaatsen in het leven van de huisvrouw, den planter, den koopman, den militair bovenal en de ambtenaren op grootere plaatsen op Java. Minder bekend, zoo niet gansch onbekend, is tot nu toe het leven met zijne eigenaardige ervaringen van de ambtenaren bij het Binnenlandsch Bestuur in de wildernissen, van den controleur in de binnenlanden. In dit gemis tracht te voorzien een boekje dat onder den titel: “In de grenslanden der beschaving” bij J.H. de Bussy te Amsterdam het licht heeft gezien. De schrijver, de heer H. Doeff, heeft uit zijne ervaringen als controleur bij het Binnenlandsch Bestuur in de buitenbezittingen de gegevens geput over een tiental schetsen uit de Lampongsche Districten, die bestemd zijn om een recht begrip te verkrijgen van de buitengewone positie, die een zoodanig ambtenaar in de Indische maatschappij bekleedt. Dat hij daarin geslaagd is, zullen de lezers erkennen, die den controleur aan het werk zien in zijne bemoeiingen van zeer verschillenden aard, op één voormiddag optredend als inspecteur, van het garnizoen (twaalf man en een instructeur), als rechter, als geneesheer, als ontvanger en nog veel meer. Niet minder eigernaardige kijkjes krijgt men in de samenleving der kampongs, wanneer men de controleur volgt op eene inspectie-reis door zijne afdeeling, waar hij, evenzeer als op de hoofdplaats, verplicht is de bewijzen te leveren van eene veelzijdige ontwikkeling, waarover hijzelf waarschijnlijk in de eerste plaats verstomd staat.”
|

De verkoper zal binnen 3 werkdagen contact met u opnemen om de koop verder af te handelen.
Het huisnummer is ook opgegeven in het straat veld. Gelieve controleren of de velden straat en huisnummer correct zijn opgegeven.
Straat:
Nummer:
- Alle boeken zijn compleet en verkeren in normale antiquarische staat, tenzij anders beschreven. Kleine onvolkomenheden, zoals een ingeplakte ex-libris of een naam op het schutblad, zijn niet altijd vermeld
- U handelt deze order direct af met Fahrenheit 451
Dit boekwinkeltje is een zakelijke verkoper. Hierdoor heeft u o.a. herroepingsrecht waarmee u het boek binnen 14 dagen na ontvangst retour kunt sturen. Verder lezen. - Identiteit verkoper:
Fahrenheit 451
Kamer van Koophandel nummer: 68132026
NL001986007B06
- Na uw bestelling ontvangen u en Fahrenheit 451 een bevestiging per e-mail. In de e-mail staan de naam, adres, woonplaats en telefoonnummer van Fahrenheit 451 vermeld
- De Koper betaalt de verzendkosten, tenzij anders overeen gekomen
- Fahrenheit 451 kan betaling vooraf vragen
- Boekwinkeltjes.nl probeert Kopers en Verkopers tot elkaar te brengen. Boekwinkeltjes.nl is echter nimmer partij bij een overeenkomst die gesloten wordt tussen Koper en Verkoper door gebruikmaking van de site. Als u een geschil hebt met één of meer gebruikers, dient u dit zelf op te lossen. U vrijwaart Boekwinkeltjes.nl van enigerlei vorderingen, aanspraken op schadevergoeding en dergelijke, verband houdende met dergelijke geschillen.
Onthoud mijn gegevens
Registreer u vrijblijvend als koper!
Besteld, hoe nu verder?
De verkoper zal binnen 3 werkdagen contact met u opnemen om de koop verder af te handelen. Afhankelijk van uw locatie heeft u in de meeste gevallen binnen 2 dagen uw bestelling in huis.
