Rumi, Jelaluddin - Ik vraag me af hoe ik ooit op het idee kwam

Schrijver: Rumi, Jelaluddin
Titel: Ik vraag me af hoe ik ooit op het idee kwam taal te gebruiken
ISBN: 9789081712637
Taal: Nederlands
Uitgever: Stichting tot Behoud van het Eenvoudig Genieten
Bijzonderheden: 2014 62pp Paperback / softback
Prijs: € 17,50
Verzendkosten: € 1,75 (binnen Nederland)
Meer info:

Flaptekst

Je bent als een hoopje dor gras onder een stapel half dode takken. Je hebt zolang van hot naar her lopen rennen op zoek naar vervulling. Je bleef steken in ontevredenheid. Al het leven verdween uit je takken, de sappen droogden. De takken vielen af, weggeblazen in een herfststorm. Wat is er nog van je over? Dan komt Rumi. Een vonk, een windvlaag. Het dorre gras ontbrandt en in een mum van tijd laait een hoog vuur op. Daaruit word je opnieuw geboren. Rumi is de vonk, Rumi is de windvlaag. Rumi is het verlangen. Rumi blaast het leven aan. Rumi schenkt nectar voor de dorstige.Een man die zijn huis weer binnenloopt wordt de Verrijzenis. Inde nacht op het dak dansende mensen geven de sterrenbeelden weer. Het zien van een vertrouwd hoofd om het hoekje van de deur is de liefde die tot verrassing van de wereld terugkeert.Jelaluddin RUMI (1207-1273) is een van 's werelds grootste mystieke dichters. Zijn leven kent twee duidelijk onderscheiden periodes. De eerste helft van zijn leven was hij een nogal conventionele, zeer geleerde, leraar aan de universiteiten van Konya in Turkije. Dan ontmoet hij de Aanwezigheid, die de Geliefde genoemd wordt, of, ook in deze traditie, de Vriend. In 1244 kwam hij de machtige, rondtrekkende derwisj Shams uit Tabriz tegen:'Wat ik me tevoren als God had voorgesteld,ontmoette ik vandaag in een menselijk wezen'De mysterieuze Conversaties die zij voerden (sohbet) openden voor Rumi een diepe Vriendschap met Zijn en Niet-Zijn, en daaruit vloeide de spontane rivier van zijn poëzie. Deze schat aan werk wordt nu langzamerhand van het Perzisch in de sterke traditie van het Amerikaanse vrije vers vertaald door Coleman Barks, Robert Bly, W.S. Merwin en andere dichters in nauwe samenwerking met verschillende wetenschappelijke bronnen. Ook in het Nederlands komt steeds meer van het werk van Rumi beschikbaar, meestal gebaseerd op deze Engelse vertalingen. Deze bundel is er één van.

Verder lezen

Boekstra uit Nijverdal

zakelijk

Logo Boekstra

Bij Boekstra koopt u nieuwe boeken tegen de vastgestelde boekenprijs.
Verzendkosten 1,75 euro per zending binnen Nederland, vanaf 19,90 euro GEEN verzendkosten binnen Nederland.
Verzendkosten België 3,95 euro per zending.
Bij bestellingen van 10 euro of minder zijn de verzendkosten hoger; zie vermelding bij het boek.
Speciale verzoeken? Meestal geen punt, vermeld ze in het veld opmerking.
De actuele levertijd kunt u vinden op onze website.

De verkoper zal binnen 1 werkdag contact met u opnemen om de koop verder af te handelen.

Afbeeldingen (Klik om te vergroten)

Rumi, Jelaluddin - Ik vraag me af hoe ik ooit op het idee kwam taal te gebruiken

Voer uw gegevens hieronder in om deze titel te bestellen bij Boekstra

Stuur mij de Boekwinkeltjes nieuwsbrief
De captcha wordt geladen. Een ogenblik geduld...
Op het bezoeken van onze website, zo ook het plaatsen van een bestelling, zijn onze Algemene voorwaarden van toepassing.

Het huisnummer is ook opgegeven in het straat veld. Gelieve controleren of de velden straat en huisnummer correct zijn opgegeven.

Straat:
Nummer:

Stuur een e-mail

De captcha wordt geladen. Een ogenblik geduld...
 
  • Dit boek is nieuw
  • U ontvangt bij ons altijd de laatste beschikbare druk
  • Daarom kan de getoonde afbeelding afwijken van het werkelijke boek
  • Van toepassing zijn de Algemene Verkoopvoorwaarden Boekstra
  • Na uw bestelling ontvangen u en Boekstra een bevestiging per e-mail
  • U handelt deze bestelling rechtstreeks af met Boekstra. In de e-mail staan de naam,adres, woonplaats en telefoonnummer van Boekstra vermeld
  • Boekstra kan betaling vooraf vragen
  • Bekijk hier de algemene voorwaarden van Boekstra.

Onthoud mijn gegevens

Veilig, snel en eenvoudig bestellingen plaatsen?

Registreer u vrijblijvend als koper!

Veiligheidscode

Uitleg over de veiligheidscode en instellingen

Wijzig veiligheidscode-instellingen

Besteld, hoe nu verder?

Nadat u een bestelling heeft geplaatst wordt er een bevestiging per e-mail verzonden naar u en de verkoper.
De verkoper zal binnen 1 werkdag contact met u opnemen om de koop verder af te handelen. Afhankelijk van uw locatie heeft u in de meeste gevallen binnen 2 dagen uw bestelling in huis.