Julie Petersen - AI-criminaliteit, Nieuwe uitdagingen in het (o

Schrijver: Julie Petersen
Titel: AI-criminaliteit, Nieuwe uitdagingen in het (ondernemings)strafrecht
Uitgever: Leuven- Antwerpen, Lea uitgevers, 2024
Bijzonderheden: softcover 114 pagina's NL tekst. ISBN 9789464662429.
Prijs: € 50,00
Verzendkosten: € 6,99 (binnen België)
Meer info:
De steeds toegankelijkere digitale en AI-technologie n van vandaag vergemakkelijken het (off- en online) leven aanzienlijk, en deze tendens is ook op het vlak van het straf(proces)recht voelbaar. Zoals echter steeds het geval is wanneer het op maatschappelijke (r)evoluties aankomt, zijn het niet alleen legale partijen die hierin interesse tonen. Aan een vaak nog hogere snelheid ontdekken momenteel ook (cyber)criminelen wat artifici le intelligentie allemaal te bieden heeft. In hoeverre is ons (huidig en toekomstig) strafrecht aangepast aan de nieuwe criminaliteitsvormen die AI met zich meebrengt? In dit boek wordt naar het antwoord op deze vraag gezocht. Het geeft vanuit de invalshoek van het materieel ondernemingsstrafrecht een eerste beschrijving van AI-criminaliteit die de rechtspracticus nu en later voor de nodige uitdagingen zal stellen. Meer bepaald komen aan de hand van enkele actuele en praktische casussen drie onderscheiden vormen van AI-criminaliteit aan bod: criminaliteit met AI (AI als ?instrument? van het misdrijf); criminaliteit door AI (AI als ?dader? van het misdrijf); criminaliteit tegen AI (AI als ?slachtoffer? van het misdrijf). ?Huidig boek komt geen dag te vroeg, want een oplossing vinden begint met het probleem te begrijpen. (...) Dit is het eerste boek op de Belgische markt dat deze AI-gedreven misdrijven inpast in het Belgische ondernemingsstrafrecht en deze ook kritisch tegen het licht houdt. De grootste verwezenlijking van de auteur is dat haar boek erin slaagt om op een bevattelijke en toch alomvattende manier de rol van AI in criminaliteit en de impact ervan op het Belgische ondernemingsstrafrecht te vatten. Juist de bedrijfsjurist, advocaat, procureur of rechter die het boek niet ter hand neemt, want ?niets verstaat van technologie? of nog ?het zal mijn tijd wel duren?, zou het cadeau moeten krijgen omdat Julie de lezer eenvoudig over die drempels helpt met de ultieme stepping stone die iedere lezer al wel heeft: het recht.? ? Prof. dr. Catherine Van de Heyning Julie Petersen is advocaat aan de balie van Antwerpen (Waeterinckx Advocaten Ondernemingsstrafrecht) en is daarnaast als deeltijds assistent verbonden aan het Instituut voor Strafrecht van de KU Leuven. Zij is gespecialiseerd in het straf- en strafprocesrecht, meer specifiek in alle facetten van het ondernemingsstrafrecht, met een bijzondere interesse voor cybercriminaliteit.
Verder lezen

Erik Tonen Books uit Antwerpen

zakelijk

Logo Erik Tonen Books

Bedankt voor uw bestelling bij Erik Tonen Books! **De verzendkosten NL en BE bedragen bij ons altijd €6,99 per bestelling, ongeacht gewicht en formaat.

De verkoper zal binnen 3 werkdagen contact met u opnemen om de koop verder af te handelen.

Afbeeldingen (Klik om te vergroten)

Julie Petersen - AI-criminaliteit, Nieuwe uitdagingen in het (ondernemings)strafrecht

Voer uw gegevens hieronder in om deze titel te bestellen bij Erik Tonen Books

Stuur mij de Boekwinkeltjes nieuwsbrief
De captcha wordt geladen. Een ogenblik geduld...
Op het bezoeken van onze website, zo ook het plaatsen van een bestelling, zijn onze Algemene voorwaarden van toepassing.

Het huisnummer is ook opgegeven in het straat veld. Gelieve controleren of de velden straat en huisnummer correct zijn opgegeven.

Straat:
Nummer:

Stuur een e-mail

De captcha wordt geladen. Een ogenblik geduld...
 
  • Alle boeken zijn compleet en verkeren in normale antiquarische staat, tenzij anders beschreven. Kleine onvolkomenheden, zoals een ingeplakte ex-libris of een naam op het schutblad, zijn niet altijd vermeld
  • U handelt deze order direct af met Erik Tonen Books
    Dit boekwinkeltje is een zakelijke verkoper. Hierdoor heeft u o.a. herroepingsrecht waarmee u het boek binnen 14 dagen na ontvangst retour kunt sturen. Verder lezen.
  • Na uw bestelling ontvangen u en Erik Tonen Books een bevestiging per e-mail. In de e-mail staan de naam, adres, woonplaats en telefoonnummer van Erik Tonen Books vermeld
  • De Koper betaalt de verzendkosten, tenzij anders overeen gekomen
  • Erik Tonen Books kan betaling vooraf vragen
  • Boekwinkeltjes.nl probeert Kopers en Verkopers tot elkaar te brengen. Boekwinkeltjes.nl is echter nimmer partij bij een overeenkomst die gesloten wordt tussen Koper en Verkoper door gebruikmaking van de site. Als u een geschil hebt met één of meer gebruikers, dient u dit zelf op te lossen. U vrijwaart Boekwinkeltjes.nl van enigerlei vorderingen, aanspraken op schadevergoeding en dergelijke, verband houdende met dergelijke geschillen.

Onthoud mijn gegevens

Veilig, snel en eenvoudig bestellingen plaatsen?

Registreer u vrijblijvend als koper!

Veiligheidscode

Uitleg over de veiligheidscode en instellingen

Wijzig veiligheidscode-instellingen

Besteld, hoe nu verder?

Nadat u een bestelling heeft geplaatst wordt er een bevestiging per e-mail verzonden naar u en de verkoper.
De verkoper zal binnen 3 werkdagen contact met u opnemen om de koop verder af te handelen. Afhankelijk van uw locatie heeft u in de meeste gevallen binnen 2 dagen uw bestelling in huis.