Walschap, Gerard - Brieven / 1921-1950
| Schrijver: | Walschap, Gerard |
|---|---|
| Titel: | Brieven / 1921-1950 |
| ISBN: | 9789038884066 |
| Taal: | Nederlands |
| Uitgever: | Nijgh & Van Ditmar |
| Bijzonderheden: | 1998, gebonden, stofomslag, 1462 blz. nog nieuw in folie maar rug een klein beetje verkleurd |
| Prijs: | € 10,00 |
| Verzendkosten: | € 5,95 (binnen Nederland) |
| Meer info: |
Gedreven en controversieel, zo is Gerard Walschap. Zijn omvangrijk oeuvre vormt een tegengif voor wat hij zelf smalend het 'geliteratureluur' noemt. Tot nog toe werd Walschap voornamelijk geroemd als de schrijver van een indrukwekkende reeks klassiekers: Celibaat, Houtekiet, Een mens van gjoede wil... Maar de vader van de moderne Vlaamse roman is ook een uitermate begaafd briefschrijver. Met deze unieke leeseditie van zijn brieven krijgt Gerard Walschap het monument dat hij verdient.
Wie Vlaanderen wil leren kennen moet de brieven van Walschap lezen. Ze bieden een panoramische kijk op bijna zeventig jaar geschiedenis. Op zeer persoonlijke wijze legt Walschap de breuklijnen van zijn tijd bloot en houdt hij het gespleten en bescheten Vlaanderen een spiegel voor. Zoals de tornadostijl van zijn beste werk de lezer haast hypnotiseert, zo klinkt in dit brievenboek een bijzonder dwingende stem. En wat was Walschap nu eigenlijk? Literaire duizendpoot of volksschrijver, 'pornograaf' of erudiet intellectueel, ex-katholiek of ketter, huisvader of revolutionair? Dit brievenboek bevat talrijke nieuwe gegevens die belangrijke nuances aanbrengen in het beeld van de mens en de schrijver Walschap. Hij treedt naar voren als een rusteloos zoeker met een niet te stillen drang naar vrijheid en eerlijkheid. Met zijn brieven heeft hij de roman van zijn leven geschreven, die niet onderdoet voor zijn beste werk. Deel 1 loopt van1921 tot en met 1950. De jonge Walschap zwoegt als een bezetene en staat vooraan bij cruciale historische gebeurtenissen. Zo reist hij in 1934 naar het Italië van Mussolini, hij komt in aanvaring met onkuise paters, richt tijdschriften op alsof het niets is en schrijft in ijltempo een reeks overdonderende romans. De oorlog is een van de hoofdrolspelers in dit eerste deel. De Tweede Wereldoorlog maakt diepe wonden in Vlaanderen. De briefschrijver Walschap geeft een aangrijpend verslag van de bezetting en de repressie. Gerard Walschap heeft een onuitwisbaar stempel gedrukt op zijn tijd. Heel terecht heeft zijn collega Louis Paul Boon opgemerkt dat Walschap 'een reus' was 'die onder een hete periode een streep trok'. De Brieven van Walschap bevatten ruim 3000 bladzijden onuitgegeven materiaal van een schrijver die de hedendaagse lezer nog veel te vertellen heeft. 'Hij is een van de weinige Vlaamse romanciers, die van Europese betekenis zijn. [...] Auteurs als Walschap zijn niet geschapen om te profeteren, maar om te constateren; hun blik analyseert de mens, maar schrijft hem geen weg voor, ook al zouden zij ze graag anders willen.' MENNO TER BRAAK in 1938 'Ons wil het enkel voorkomen als het werk van een homo finito: ziekelijk en aanstekelijk voor zieken.' LODEWIJK ARTS s.j. in 1939 'Ge weet dat ik wereldberoemd ben maar ge moet mij plechtig beloven mijn brieven alleen voor u te houden. ze zijn niet geheim, maar ook niet voor musea en dergelijke onnozelheden. Alleen mijn boeken zijn voor het publiek.' GERARD WALSCHAP in 1965 'De kleinheid van Vlaanderen is er de oorzaak van dat Gerard Walschap niet tot de grootste schrijvers ter wereld hoort. [...] Walschap doet wat ik zelf zo graag zou willen: met zeer typisch Vlaamse elementen iets universeels maken.' TOM LANOYE |

Voor 15:00 geplaatste en online betaalde bestellingen worden over het algemeen dezelfde (werk)dag verzonden.
LET OP: bevestigingen komen soms in de spambox terecht
De boeken worden goed verpakt in een stevige kartonnen verpakking.
Aangegeven verzendkosten zijn de kosten binnen Nederland.
Bij bestelling van meerdere boeken wordt verzending gecombineerd en betaalt u maximaal 5.95 euro (binnen Nederland )
Naar België zullen de verzendkosten meestal 7.95 euro bedragen.
Verzending vindt plaats met postnl voor pakketpost kan soms voor DHL of DPD worden gekozen.
Is het verzendadres niet in Nederland, België of Duitsland dan is het minimum bestelbedrag € 15,-
Geen verzending naar de Verenigde staten
Let u vooral op het juist invullen van uw emailadres.
Privacy: De door de koper verstrekte gegevens worden door ons alleen gebruikt als verzendgegevens en contactinformatie betreffende de geplaatste bestelling. Zij worden niet gedeeld met derden.
LET OP: bevestigingen komen soms in de spambox terecht
De boeken worden goed verpakt in een stevige kartonnen verpakking.
Aangegeven verzendkosten zijn de kosten binnen Nederland.
Bij bestelling van meerdere boeken wordt verzending gecombineerd en betaalt u maximaal 5.95 euro (binnen Nederland )
Naar België zullen de verzendkosten meestal 7.95 euro bedragen.
Verzending vindt plaats met postnl voor pakketpost kan soms voor DHL of DPD worden gekozen.
Is het verzendadres niet in Nederland, België of Duitsland dan is het minimum bestelbedrag € 15,-
Geen verzending naar de Verenigde staten
Let u vooral op het juist invullen van uw emailadres.
Privacy: De door de koper verstrekte gegevens worden door ons alleen gebruikt als verzendgegevens en contactinformatie betreffende de geplaatste bestelling. Zij worden niet gedeeld met derden.
De verkoper zal binnen 1 werkdag contact met u opnemen om de koop verder af te handelen.
Het huisnummer is ook opgegeven in het straat veld. Gelieve controleren of de velden straat en huisnummer correct zijn opgegeven.
Straat:
Nummer:
- Alle boeken zijn compleet en verkeren in normale antiquarische staat, tenzij anders beschreven. Kleine onvolkomenheden, zoals een ingeplakte ex-libris of een naam op het schutblad, zijn niet altijd vermeld
- U handelt deze order direct af met J.M. v/d Meer
Dit boekwinkeltje is een zakelijke verkoper. Hierdoor heeft u o.a. herroepingsrecht waarmee u het boek binnen 14 dagen na ontvangst retour kunt sturen. Verder lezen. - Identiteit verkoper:
J.M. van der Meer
Kamer van Koophandel nummer: 28087705
NL002055499B34
- Na uw bestelling ontvangen u en J.M. v/d Meer een bevestiging per e-mail. In de e-mail staan de naam, adres, woonplaats en telefoonnummer van J.M. v/d Meer vermeld
- De Koper betaalt de verzendkosten, tenzij anders overeen gekomen
- J.M. v/d Meer kan betaling vooraf vragen
- Boekwinkeltjes.nl probeert Kopers en Verkopers tot elkaar te brengen. Boekwinkeltjes.nl is echter nimmer partij bij een overeenkomst die gesloten wordt tussen Koper en Verkoper door gebruikmaking van de site. Als u een geschil hebt met één of meer gebruikers, dient u dit zelf op te lossen. U vrijwaart Boekwinkeltjes.nl van enigerlei vorderingen, aanspraken op schadevergoeding en dergelijke, verband houdende met dergelijke geschillen.
Onthoud mijn gegevens
Registreer u vrijblijvend als koper!
Besteld, hoe nu verder?
De verkoper zal binnen 1 werkdag contact met u opnemen om de koop verder af te handelen. Afhankelijk van uw locatie heeft u in de meeste gevallen binnen 2 dagen uw bestelling in huis.

