Luuc Kooijmans - De doodskunstenaar - De anatomische lessen van

Schrijver: Luuc Kooijmans
Titel: De doodskunstenaar - De anatomische lessen van Frederik Ruysch
ISBN: 9789035126732
Taal: Nederlands
Uitgever: Bert Bakker
Bijzonderheden: 2004, 518 pag, paperback, gebruik sporen
Prijs: € 12,50 (Excl. verzendkosten)
Meer info:
Frederik Ruysch was vanaf halverwege de zeventiende tot ver in de negentiende eeuw wereldberoemd als anatomicus. Hij dankte zijn faam aan een methode van prepareren die hem tot een belangrijke gids maakte in de vroeg-moderne ontdekkingsreis door het menselijk lichaam, en die bovendien het ontleden omvormde van een morsige bezigheid tot een in brede kring bewonderde kunst. Zijn anatomische collectie was een van de toeristische trekpleisters van Amsterdam. Ruysch slaagde erin lichamen zo te balsemen dat doden nauwelijks van slapenden waren te onderscheiden. Bezoekers waren steevast verbijsterd. Een van die bezoekers was de Russische tsaar Peter de Grote, die zo getroffen was dat hij bij een gebalsemd kinderlichaam knielde om het te kussen. Als schoonzoon van de architect Pieter Post en als vader van de schilderes Rachel Ruysch leefde Frederik Ruysch op het raakvlak van kunst en wetenschap. Tijdens zijn leven oogstte het kunstzinnige aspect van zijn werk soms hoon en kritiek van wetenschappelijke zijde, maar naderhand is hij juist als doods-kunstenaar anderen blijven inspireren, van Balzac tot Stephen Jay Gould.

De historicus Luuc Kooijmans (1996) schreef De doodskunstenaar in opdracht van het AMC. Hij is de auteur van Vriendschap en de kunst van het overleven in de 17de en 18de eeuw en Liefde in opdracht. Kooijmans ontving in 2004 de oeuvreprijs voor de geesteswetenschappen van het Prins Bernhard Cultuur fonds.

De pers over Vriendschap en de kunst van het overleven in de 17de en 18de eeuw
Het is een mooi, helder geschreven boek en dankzij de vele citaten ook heel levendig. NRC HANDELSBLAD
Kooijmans heeft een prachtig boek geschreven over de dagelijkse praktijk, van het overleven.' DE GROENE AMATERDAMMER
Verder lezen

La girafe qui lit

particulier

La girafe qui lit uit Spijkenisse

Logo La girafe qui lit

Op uw bestelling of vraag reageer ik binnen 3 werkdagen. U ontvangt een email met als afzender lagirafequilit@gmail.com.
Bestellingen worden, wanneer het volume dat toelaat, als brievenbuspakje verstuurd in een luchtkussenenvelop.
- Pakketten worden verstuurd met postnl of wanneer u dat wenst met DHL, Mondial Relay of Vinted Go. Bij de laatste drie is de prijs lager dan bij postnl; het pakket wordt dan bij een servicepunt bij u in de buurt bezorgd. Bij verzending naar België en Duitsland zijn de kosten bij postnl aanzienlijk hoger dan bij de pakketdiensten.
U kunt bij uw bestelling aangeven welke verzendwijze uw voorkeur heeft. U krijgt dan een prijsopgave en indien van toepassing het adres van het dichtstbijzijnde servicepunt.
- LET OP: Verzending vindt plaats op eigen risico. Wanneer u van mij een verzendbewijs heeft ontvangen (track & trace code/verzendlabel) geldt dat als de overdracht naar de pakketdienst. Helaas kan ik u bij onregelmatigheden in het transport niet van dienst zijn.
- Een boek kan OPENGEKLAPT worden verstuurd om verzenkosten te besparen: bij een pakket bedragen de verzendkosten met PostNL € 7.70, bij een brievenbuspakje is dat € 3.95. In een enkel geval kan dit schade aan de rug van uw boek opleveren. Hierover kan niet gereclameerd worden. In de bevestiging van uw bestelling wordt deze optie aangeboden en krijgt u twee betaalverzoeken met de van toepassing zijnde verzendkosten.
Verder lezen

De verkoper zal binnen 3 werkdagen contact met u opnemen om de koop verder af te handelen.

Afbeeldingen (Klik om te vergroten)

Luuc Kooijmans - De doodskunstenaar - De anatomische lessen van Frederik Ruysch Luuc Kooijmans - De doodskunstenaar - De anatomische lessen van Frederik Ruysch

Voer uw gegevens hieronder in om deze titel te bestellen bij La girafe qui lit

Stuur mij de Boekwinkeltjes nieuwsbrief
De captcha wordt geladen. Een ogenblik geduld...
Op het bezoeken van onze website, zo ook het plaatsen van een bestelling, zijn onze Algemene voorwaarden van toepassing.

Het huisnummer is ook opgegeven in het straat veld. Gelieve controleren of de velden straat en huisnummer correct zijn opgegeven.

Straat:
Nummer:

Stuur een e-mail

De captcha wordt geladen. Een ogenblik geduld...
 
  • Alle boeken zijn compleet en verkeren in normale antiquarische staat, tenzij anders beschreven. Kleine onvolkomenheden, zoals een ingeplakte ex-libris of een naam op het schutblad, zijn niet altijd vermeld
  • U handelt deze order direct af met La girafe qui lit
    Deze verkoper is een particulier, dit heeft invloed op welke rechten voor u als koper ontbreken. Zo heeft u geen herroepingsrecht of conformiteitsrecht. Verder lezen.
  • Na uw bestelling ontvangen u en La girafe qui lit een bevestiging per e-mail. In de e-mail staan de naam, adres, woonplaats en telefoonnummer van La girafe qui lit vermeld
  • De Koper betaalt de verzendkosten, tenzij anders overeen gekomen
  • La girafe qui lit kan betaling vooraf vragen
  • Boekwinkeltjes.nl probeert Kopers en Verkopers tot elkaar te brengen. Boekwinkeltjes.nl is echter nimmer partij bij een overeenkomst die gesloten wordt tussen Koper en Verkoper door gebruikmaking van de site. Als u een geschil hebt met één of meer gebruikers, dient u dit zelf op te lossen. U vrijwaart Boekwinkeltjes.nl van enigerlei vorderingen, aanspraken op schadevergoeding en dergelijke, verband houdende met dergelijke geschillen.

Onthoud mijn gegevens

Veilig, snel en eenvoudig bestellingen plaatsen?

Registreer u vrijblijvend als koper!

Veiligheidscode

Uitleg over de veiligheidscode en instellingen

Wijzig veiligheidscode-instellingen

Besteld, hoe nu verder?

Nadat u een bestelling heeft geplaatst wordt er een bevestiging per e-mail verzonden naar u en de verkoper.
De verkoper zal binnen 3 werkdagen contact met u opnemen om de koop verder af te handelen. Afhankelijk van uw locatie heeft u in de meeste gevallen binnen 2 dagen uw bestelling in huis.