Delfos, Martine - Ontwikkeling in vogelvlucht / ontwikkeling va
| Schrijver: | Delfos, Martine |
|---|---|
| Titel: | Ontwikkeling in vogelvlucht / ontwikkeling van kinderen en adolescenten |
| ISBN: | 9789026515675 |
| Uitgever: | Swets & Zeitlinger |
| Bijzonderheden: | 1999, 1ste, 332pp, als nieuw |
| Prijs: | € 25,00 |
| Verzendkosten: | € 6,00 (binnen België) |
| Meer info: |
Het boek wordt ingeleid met een boeiend historisch overzicht en een buitengewoon waardevol en diepgaand beeld van de oorsprong en reikwijdte van de huidige opvattingen over ntwikkelingspsychologie. Om inzichten te kunnen plaatsen, is nodig te weten wat daarvan de wortels zijn. Die wortels klinken vaak ongewoon fris en modern in de oren, zoals Rousseau die bijvoorbeeld in de achttiende eeuw al zei: 'We moeten onze kinderen niets leren, de ontwikkelingen gaan zo snel, we weten niet of ze die kennis van nu later wel kunnen gebruiken'. Hij vond dat er aangesloten moest worden bij de ntwikkeling van het kind. Dat is precies wat we nu proberen te doen.
Op de bodem van deze kennis worden vervolgens alle leeftijdsfasen beschreven met hun belangrijke aandachtspunten. Zo wordt duidelijk hoe belangrijk de vorming van de sociale identiteit is aan het einde van de basisschool. Uiteraard wordt aandacht besteed aan de onderzoeken en inzichten. Er is een hoofdstuk besteed aan de geheel nieuwe wereld waar kinderen zich vaak urenlang in begeven: het virtuele milieu, met internet als spil. Ontwikkeling in vogelvlucht is het eerste deel van een trilogie. Het tweede deel, Ontwikkelings-psychopathologie, gaat over de afwijkende ontwikkeling. De twee delen vullen elkaar aan. In beide delen is een korte samenvatting van het andere deel te vinden. Van groot belang voor het begrijpen van gedrag is het ontdekken van de oorsprong. Wat heeft het sterkste accent? Is dat aanleg, de invloed van de omgeving of de rijping van het centrale zenuwstelsel? Dit is het onderwerp van het derde deel, Kinderen en gedragsproblemen. Hierin wordt een uitgebreid model beschreven aan de hand waarvan we kunnen ontrafelen wat de bronnen voor het gedrag zijn. Hierbij is ruim aandacht voor de sekseverschillen en sekseovereenkomsten die bestaan en worden culturele factoren meegenomen. Het model wordt toegespitst op angst, agressie, depressie en ADHD. In diagnostische overzichten en behandelschema's wordt bekeken hoe het gedrag in elkaar zit en welke richting behandeling uit zou moeten gaan. De opzet en stijl maken dit boek geschikt voor gebruik in het onderwijs, maar ook als direct toegankelijk naslagwerk in de praktijk voor mensen die met kinderen en jongeren werken. Dr. Martine France Delfos is werkzaam als zelfstandig gevestigd therapeut gespecialiseerd in een grote diversiteit aan problematiek. Zij doceert aan psychologen, artsen, maatschappelijk werkers, psychiaters en groepsleiding. Als wetenschapper ontwikkelt zij modellen die rechtstreeks de verbinding maken tussen theorie en praktijk |
Bij bestellingen vanaf drie boeken wordt 10% korting verleend
De verkoper zal binnen 2 werkdagen contact met u opnemen om de koop verder af te handelen.
Het huisnummer is ook opgegeven in het straat veld. Gelieve controleren of de velden straat en huisnummer correct zijn opgegeven.
Straat:
Nummer:
- Alle boeken zijn compleet en verkeren in normale antiquarische staat, tenzij anders beschreven. Kleine onvolkomenheden, zoals een ingeplakte ex-libris of een naam op het schutblad, zijn niet altijd vermeld
- U handelt deze order direct af met managementbib.com
Dit boekwinkeltje is een zakelijke verkoper. Hierdoor heeft u o.a. herroepingsrecht waarmee u het boek binnen 14 dagen na ontvangst retour kunt sturen. Verder lezen. - Identiteit verkoper:
Bubo in Woollsii GCV
Kamer van Koophandel nummer: BE0877276017
BE0877276017
- Na uw bestelling ontvangen u en managementbib.com een bevestiging per e-mail. In de e-mail staan de naam, adres, woonplaats en telefoonnummer van managementbib.com vermeld
- De Koper betaalt de verzendkosten, tenzij anders overeen gekomen
- managementbib.com kan betaling vooraf vragen
- Boekwinkeltjes.nl probeert Kopers en Verkopers tot elkaar te brengen. Boekwinkeltjes.nl is echter nimmer partij bij een overeenkomst die gesloten wordt tussen Koper en Verkoper door gebruikmaking van de site. Als u een geschil hebt met één of meer gebruikers, dient u dit zelf op te lossen. U vrijwaart Boekwinkeltjes.nl van enigerlei vorderingen, aanspraken op schadevergoeding en dergelijke, verband houdende met dergelijke geschillen.
Onthoud mijn gegevens
Registreer u vrijblijvend als koper!
Besteld, hoe nu verder?
De verkoper zal binnen 2 werkdagen contact met u opnemen om de koop verder af te handelen. Afhankelijk van uw locatie heeft u in de meeste gevallen binnen 2 dagen uw bestelling in huis.

