Maandblad Groningen - Maandblad Groningen - Jaargang 1916 t/m 1
| Schrijver: | Maandblad Groningen |
|---|---|
| Titel: | Maandblad Groningen - Jaargang 1916 t/m 1921, 1923 en 1929 t/m 1943 (in 21 delen) |
| Uitgever: | De Gronneger Spraok, Groningen, 1916/1943 |
| Bijzonderheden: | Geillustreerd maandblad voor geschiedenis, volkstaal, kunst, industrie en landbouw van stad en lande. Bevat: 1916, afl 1-12, 1917 afl 1-12. Jaargang 1942 en '43 samen in 1 band. Vochtvlekken in het 1916 deel, sporen van gebruik, wat vergeling etc.... |
| Prijs: | € 240,00 (Excl. verzendkosten) |
| Meer info: |
Het Maandblad "Groningen" was van 1918-1949 een Gronings cultureel tijdschrift. De ondertitel kent variaties en luidt in de meest uitgebreide vorm: Geïllustreerd maandblad voor geschiedenis, volkstaal, kunst, industrie en landbouw in stad en lande. In 1918 gaf de vereniging de Grunneger Sproak een nieuw tijdschrift uit: Maandblad "Groningen". Hoofdredacteur werd Geert Teis Pzn., die kans zag om de krachten te bundelen. De al eerder bestaande tijdschriften Mooi Groningen, stad en provincie in beeld (1916-1917), dat zich richtte op het verspreiden van markante afbeeldingen van gebouwen en natuurschoon, en het tijdschrift Groningen, tijdschrift voor de volkstaal, geschiedenis, volksleven enz. van de provincie Groningen (1916-1917) van Jacob Tilbusscher, werden opgenomen in het nieuwe maandblad. Zowel Ter Laan, voorzitter van de vereniging, als Geert Teis ijverden voor het behoud van het Groninger volkskarakter. Ook andere voormannen van de Groninger Beweging wilden "het positieve zelfbeeld van het Gronings eigene gebruiken voor de modernisering van de samenleving, niet voor de zorgvuldige cultivering van de traditie".De Groninger Ploegkunstenaar Johan Dijkstra leverde vele illustraties en omslagontwerpen voor het maandblad. Het door Geert Teis geschreven Gronings volkslied Van Lauwerszee tot Dollard tou werd voor het eerst in het Maandblad Groningen gepubliceerd (bron wikipedia).
|

Antiquariaat Berger & De Vries bestaat nu al bijna 30 jaar met een fysieke boekwinkel in de binnenstad van Groningen. We zijn lid van de NVvA, de Nederlandse Vereniging van Antiquaren en van de ILAB, de International League of Antiquarian Booksellers. We versturen over de gehele wereld maar u kunt uw boek natuurlijk ook komen afhalen. Geeft u van tevoren welk boek u wilt inzien? Dan leggen we het voor u klaar!
Antiquariaat Berger & De Vries exists for almost 30 years now, with a physical bookshop in the center of Groningen. We are member of the NVvA, de Nederlandse Vereniging van Antiquaren as well as the ILAB, the International League of Antiquarian Booksellers. We ship books all over the world. If you want to pick up a book at our shop that's possible. Please notify us in advance so we can already look it up for you.
Antiquariaat Berger & De Vries exists for almost 30 years now, with a physical bookshop in the center of Groningen. We are member of the NVvA, de Nederlandse Vereniging van Antiquaren as well as the ILAB, the International League of Antiquarian Booksellers. We ship books all over the world. If you want to pick up a book at our shop that's possible. Please notify us in advance so we can already look it up for you.
De verkoper zal binnen 1 werkdag contact met u opnemen om de koop verder af te handelen.
Het huisnummer is ook opgegeven in het straat veld. Gelieve controleren of de velden straat en huisnummer correct zijn opgegeven.
Straat:
Nummer:
- Alle boeken zijn compleet en verkeren in normale antiquarische staat, tenzij anders beschreven. Kleine onvolkomenheden, zoals een ingeplakte ex-libris of een naam op het schutblad, zijn niet altijd vermeld
- U handelt deze order direct af met Berger & De Vries
Dit boekwinkeltje is een zakelijke verkoper. Hierdoor heeft u o.a. herroepingsrecht waarmee u het boek binnen 14 dagen na ontvangst retour kunt sturen. Verder lezen. - Identiteit verkoper:
Antiquariaat Berger & De Vries
Kamer van Koophandel nummer: 02057724
NL809605223B01
http://www.bergerendevries.nl - Na uw bestelling ontvangen u en Berger & De Vries een bevestiging per e-mail. In de e-mail staan de naam, adres, woonplaats en telefoonnummer van Berger & De Vries vermeld
- De Koper betaalt de verzendkosten, tenzij anders overeen gekomen
- Berger & De Vries kan betaling vooraf vragen
- Boekwinkeltjes.nl probeert Kopers en Verkopers tot elkaar te brengen. Boekwinkeltjes.nl is echter nimmer partij bij een overeenkomst die gesloten wordt tussen Koper en Verkoper door gebruikmaking van de site. Als u een geschil hebt met één of meer gebruikers, dient u dit zelf op te lossen. U vrijwaart Boekwinkeltjes.nl van enigerlei vorderingen, aanspraken op schadevergoeding en dergelijke, verband houdende met dergelijke geschillen.
Onthoud mijn gegevens
Registreer u vrijblijvend als koper!
Besteld, hoe nu verder?
De verkoper zal binnen 1 werkdag contact met u opnemen om de koop verder af te handelen. Afhankelijk van uw locatie heeft u in de meeste gevallen binnen 2 dagen uw bestelling in huis.

