Krol, Gerrit - De Hagemeijertjes / druk 1
| Schrijver: | Krol, Gerrit |
|---|---|
| Titel: | De Hagemeijertjes / druk 1 |
| ISBN: | 9789021471679 |
| Taal: | Nederlands |
| Uitgever: | Querido's Uitgeverij BV, Em. |
| Bijzonderheden: | 2002, paperback, als nieuw |
| Prijs: | € 4,00 (Excl. verzendkosten) |
| Meer info: |
De Hagemeijertjes – dat zijn ‘de saaiste man van Nederland’, tevens burgemeester van Grootzijl, en zijn vrouw, de ‘stadspoes’, die, voor zij aan kinderen begon te denken alle mannen van het stadje al had afgewerkt. Dat stadje is misschien de eigenlijke hoofdpersoon van Krols nieuwe roman, in ieder geval is de tragiek van het boek eerder daar dan bij de personen te zoeken. Als tragiek is ‘hoe op ’t geen hoogstreeft, ’t noodlot bliksemstraalt’, dan is Grootzijl zelfs de tragische held bij uitstek. Havenwerken, kaalslag, projectontwikkeling – niets wordt onbeproefd gelaten om Grootzijl in de vaart der volkeren op te stoten – en zo blijkt het stadje ook niets bespaard te zijn gebleven wanneer alle grootse plannen een averechts effect gesorteerd hebben. Het enige wat ten slotte versterkt uit de strijd gekomen is, is het huwelijk van de Hagemeijertjes – krakende wagens duren nu eenmaal het langst.
De slotbeelden plaatsen Grootzijls teloorgang in het licht van een verre toekomst – niet in dat van de eeuwigheid. Zó zijn die beelden trouwens al weemoedig en troostend genoeg. Uit de expres brokkelige, zakelijke en desolate manier waarop Krol de would-be-opkomst en de deerniswekkende ondergang van een noordelijk havenstadje beschrijft, bloeit een sentimentaliteit zonder enige bijsmaak op. Krol bewijst zo zijn eigen stelling dat het zachte alleen binnen het kader van het harde getoond kan worden. |
De verkoper zal binnen 3 werkdagen contact met u opnemen om de koop verder af te handelen.
Het huisnummer is ook opgegeven in het straat veld. Gelieve controleren of de velden straat en huisnummer correct zijn opgegeven.
Straat:
Nummer:
- Alle boeken zijn compleet en verkeren in normale antiquarische staat, tenzij anders beschreven. Kleine onvolkomenheden, zoals een ingeplakte ex-libris of een naam op het schutblad, zijn niet altijd vermeld
- U handelt deze order direct af met BellenBob's Boeken
Deze verkoper is een particulier, dit heeft invloed op welke rechten voor u als koper ontbreken. Zo heeft u geen herroepingsrecht of conformiteitsrecht. Verder lezen. - Na uw bestelling ontvangen u en BellenBob's Boeken een bevestiging per e-mail. In de e-mail staan de naam, adres, woonplaats en telefoonnummer van BellenBob's Boeken vermeld
- De Koper betaalt de verzendkosten, tenzij anders overeen gekomen
- BellenBob's Boeken kan betaling vooraf vragen
- Boekwinkeltjes.nl probeert Kopers en Verkopers tot elkaar te brengen. Boekwinkeltjes.nl is echter nimmer partij bij een overeenkomst die gesloten wordt tussen Koper en Verkoper door gebruikmaking van de site. Als u een geschil hebt met één of meer gebruikers, dient u dit zelf op te lossen. U vrijwaart Boekwinkeltjes.nl van enigerlei vorderingen, aanspraken op schadevergoeding en dergelijke, verband houdende met dergelijke geschillen.
Onthoud mijn gegevens
Registreer u vrijblijvend als koper!
Besteld, hoe nu verder?
De verkoper zal binnen 3 werkdagen contact met u opnemen om de koop verder af te handelen. Afhankelijk van uw locatie heeft u in de meeste gevallen binnen 2 dagen uw bestelling in huis.


