Rooden, Peter van - BEGRAVEN IN LEERDAM. 122 jaar begraafinschr

Schrijver: Rooden, Peter van
Titel: BEGRAVEN IN LEERDAM. 122 jaar begraafinschrijvingen. Serie: "Historische Reeks Leerdam" 18
ISBN: 9789081967679
Taal: Nederlands
Uitgever: Historische Vereniging Leerdam z.pl. (= Leerdam) en z.j. (= 2019)
Bijzonderheden: Hardback, hardcover. Ingebonden, in gecartonneerde, kleurrijke (rood/ bruin) band. Tekst met registers (namen. namen, namen), afbeeldingen, reproducties, foto's (in kleur en zw/wit), Formaat: 17,5x25cm. Pg's. 282. Conditie: puntgaaf, want: nieuw
Prijs: € 18,95 (Excl. verzendkosten)
Meer info:
'Inleiding.
In veel Nederlandse steden en dorpen werd in de zeventiende eeuw begonnen met het bijhouden van dtb
(doop, - trouw en begraaf-) boeken. In uitzonderlijke gevallen was dat al in de zestiende eeuw, zoals in Amsterdam (1564) en soms was dat later in de achttiende eeuw. Het bijhouden van deze levensgebeurte-nissen kent een katholieke oorsprong, want het Concilie van Trente in 1563 verplichtte de parochiepriesters om doop- en huwelijksregisters aan te maken. Ook de protestantse kerken zijn hier mee begonnen.
Daarbij kon het zo zijn dat alle dopen en huwelijken in één boek werden bijgehouden, maar ook dat er aparte boeken werden bijgehouden voor de dopen of de huwelijken. Dat laatste is vaak het geval in grote dorpen en/of steden. Deze boeken, ook wel de retroacta genoenmd vormden in principe de bevolkingsadministratie
vóór de invoering van de Burgerlijke Stand in 1811. In Leerdam werd door de Hervormde (destijds de Neder-
duitsch Gereformeerde kerk) sinds 1622 een doopboek bijgehouden. Ook het trouwen werd door de kerklei-ders bijgehouden, ook alis dit met enkele hiaten.

In veel minder gevallen zijn er in Nederland ook begraafboeken (door de kerk) of gaardearchieven (door de overheid of lokale besturen) bijgehouden. (...).
In Leerdam hield de kerk vanaf 1698 ook bij welke mensen met een 'kleine beurs' begraven werden. (...).
Inn1975 is er van het begraafboek eennregister opgesteld, dat als leidraad is gebruikt voor deze publicatie.
Het boek bevat enkele hiaten, zo zijn er in de jaren 1742, 1749 en 1788 geen notities gemaakt, maar wordt in de boeken achter de overledenen alleen maar het desbetreffende overlijdensjaar gemeld.
Verder lezen

BOOKS TO DESIRE uit Zaltbommel

particulier
Welkom op mijn boeken-verkoopsite.
Hopelijk vindt u/ vind jij hier dat boek, wat op uw/ jouw verlanglijst staat, al lang of sinds korte tijd.
Hier doen wij ons best om uw bestelling naar uw/jouw tevredenheid uit te voeren.
Na de bestelling ontvangt u/jij vrijwel altijd direct een bevestiing, en zo mogelijk - meestel lukt het om nog dezelfde dag het boek te verzenden.
Meld a.u.b. bij uw/ jouw bestelling ook het telefoonnummer, want het kan gebeuren dat op korte termijn contact gezocht moet worden.
BOOKS TO DESIRE (beheerder)
Verder lezen

De verkoper zal binnen 1 werkdag contact met u opnemen om de koop verder af te handelen.

Afbeeldingen (Klik om te vergroten)

Rooden, Peter van - BEGRAVEN IN LEERDAM. 122 jaar begraafinschrijvingen. Serie: "Historische Reeks Leerdam" 18 Rooden, Peter van - BEGRAVEN IN LEERDAM. 122 jaar begraafinschrijvingen. Serie: "Historische Reeks Leerdam" 18 Rooden, Peter van - BEGRAVEN IN LEERDAM. 122 jaar begraafinschrijvingen. Serie: "Historische Reeks Leerdam" 18 Rooden, Peter van - BEGRAVEN IN LEERDAM. 122 jaar begraafinschrijvingen. Serie: "Historische Reeks Leerdam" 18 Rooden, Peter van - BEGRAVEN IN LEERDAM. 122 jaar begraafinschrijvingen. Serie: "Historische Reeks Leerdam" 18

Voer uw gegevens hieronder in om deze titel te bestellen bij BOOKS TO DESIRE

Stuur mij de Boekwinkeltjes nieuwsbrief
De captcha wordt geladen. Een ogenblik geduld...
Op het bezoeken van onze website, zo ook het plaatsen van een bestelling, zijn onze Algemene voorwaarden van toepassing.

Het huisnummer is ook opgegeven in het straat veld. Gelieve controleren of de velden straat en huisnummer correct zijn opgegeven.

Straat:
Nummer:

Stuur een e-mail

De captcha wordt geladen. Een ogenblik geduld...
 
  • Alle boeken zijn compleet en verkeren in normale antiquarische staat, tenzij anders beschreven. Kleine onvolkomenheden, zoals een ingeplakte ex-libris of een naam op het schutblad, zijn niet altijd vermeld
  • U handelt deze order direct af met BOOKS TO DESIRE
    Deze verkoper is een particulier, dit heeft invloed op welke rechten voor u als koper ontbreken. Zo heeft u geen herroepingsrecht of conformiteitsrecht. Verder lezen.
  • Na uw bestelling ontvangen u en BOOKS TO DESIRE een bevestiging per e-mail. In de e-mail staan de naam, adres, woonplaats en telefoonnummer van BOOKS TO DESIRE vermeld
  • De Koper betaalt de verzendkosten, tenzij anders overeen gekomen
  • BOOKS TO DESIRE kan betaling vooraf vragen
  • Boekwinkeltjes.nl probeert Kopers en Verkopers tot elkaar te brengen. Boekwinkeltjes.nl is echter nimmer partij bij een overeenkomst die gesloten wordt tussen Koper en Verkoper door gebruikmaking van de site. Als u een geschil hebt met één of meer gebruikers, dient u dit zelf op te lossen. U vrijwaart Boekwinkeltjes.nl van enigerlei vorderingen, aanspraken op schadevergoeding en dergelijke, verband houdende met dergelijke geschillen.

Onthoud mijn gegevens

Veilig, snel en eenvoudig bestellingen plaatsen?

Registreer u vrijblijvend als koper!

Veiligheidscode

Uitleg over de veiligheidscode en instellingen

Wijzig veiligheidscode-instellingen

Besteld, hoe nu verder?

Nadat u een bestelling heeft geplaatst wordt er een bevestiging per e-mail verzonden naar u en de verkoper.
De verkoper zal binnen 1 werkdag contact met u opnemen om de koop verder af te handelen. Afhankelijk van uw locatie heeft u in de meeste gevallen binnen 2 dagen uw bestelling in huis.