Hazekamp, Jan - Rondhangen als tijdverdrijf
| Schrijver: | Hazekamp, Jan |
|---|---|
| Titel: | Rondhangen als tijdverdrijf |
| ISBN: | 9789062560578 |
| Taal: | Nederlands |
| Uitgever: | Vu Uitgeverij |
| Bijzonderheden: | 1985, 304 pagina's, Boek heeft wat gebruikerssporen, is in geschreven, is iets vergeeld, zie ook foto's |
| Prijs: | € 2,50 |
| Verzendkosten: | € 4,75 (binnen Nederland) |
| Meer info: |
Rondhangen als tijdverdrijf is een veel voorkomende activiteit van jongeren. Vanwege de beoordeling van de straat als een 'gevaarlijk' opvoedingsmilieu hebben pedagogen tot nu toe een bezorgde aandacht aan de dag gelegd. In het jeugdonderzoek blijkt daarentegen voor dit rondhangen nauwelijks interesse te bestaan, tenzij het zich als voor de samenleving gevaarlijk' manifesteert. Zo zijn er vele studies verschenen over jeugdbenden, voetbalvandalen, hippies, punks, harddruggebruikers, spijbelaars en vroegtijdig schoolverlaters. De auteur heeft het rondhangen van 'gewone' jongeren, buiten de opvoeders om, van dichtbij bekeken. Een tweetal opvallende verschijnselen treedt daarin op de voorgrond. Ten eerste, de gespannen verhouding tussen jongeren op straat en de directe sociale omgeving. Jongeren voeren een strijd om zich op legitieme wijze in de openbaarheid van de straat en in semi-openbare gelegenheden te kunnen ophouden. Daarbij neemt de behoefte toe zich in eigen onderkomens terug te trekken. Ten tweede, de ongelijkwaardige verhouding tussen jongens en meisjes. Naarmate jongeren zich uitdrukkelijker onder-elkaar organiseren, wordt de masculiniteit in het optreden van de jongens sterker. Meisjes zijn er dan nog meer aan gehouden te voldoen aan het traditionele beeld van vrouwelijkheid. Vanuit de onderkenning van de maatschappelijk marginale positie van jongeren, worden enkele beleidsconsequenties getrokken voor jongerenwerk en jeugdbeleid. Het is het recht van jongeren om ongestoord zonder ingreep van pedagogen, rond te kunnen hangen. Daarvoor moet ruimte beschikbaar zijn. Daarnaast moet er op buurt- en wijkniveau vanuit het jongerenwerk een aanbod van jeugdwelzijnswerk ontwikkeld worden dat jongeren uitdaagt alternatieve samenwerkingsvormen en samenlevingsvormen te ontdekken en uit te proberen. Vormen die erop gericht zijn de ongelijkwaardige verhouding tussen jongeren en volwassenen, jongens en meisjes en groepen jongeren onderling tegen te gaan.
|
Verzending binnen Nederland via DHL
Ook is het mogelijk om uw pakket op te halen bij een DHL pakketpunt, de kosten daarvan zijn € 4.45. Vermeld dit bij uw bestelling als u dit wilt.
Op verzoek kan het voor risico van de koper ook via PostNL de kosten daarvan worden berekend na ontvangst van de bestelling. Er wordt niet met postzegels verzonden!
Na betaling wordt uw bestelling binnen 2 werkdagen verzonden.
Besteld u meerdere boeken? Dan zijn de verzendkosten via DHL € 6.95 als het een pakket is tot 10 kilo. Of als het kan via brievenbuspost € 4.75
Brievenbuspost bestellingen worden bij boeken vanaf € 5 in een kartonnen brievenbusdoosje verzonden, anders in een luchtkussenenvelop
Ook is het mogelijk om uw pakket op te halen bij een DHL pakketpunt, de kosten daarvan zijn € 4.45. Vermeld dit bij uw bestelling als u dit wilt.
Op verzoek kan het voor risico van de koper ook via PostNL de kosten daarvan worden berekend na ontvangst van de bestelling. Er wordt niet met postzegels verzonden!
Na betaling wordt uw bestelling binnen 2 werkdagen verzonden.
Besteld u meerdere boeken? Dan zijn de verzendkosten via DHL € 6.95 als het een pakket is tot 10 kilo. Of als het kan via brievenbuspost € 4.75
Brievenbuspost bestellingen worden bij boeken vanaf € 5 in een kartonnen brievenbusdoosje verzonden, anders in een luchtkussenenvelop
De verkoper zal binnen 2 werkdagen contact met u opnemen om de koop verder af te handelen.
Het huisnummer is ook opgegeven in het straat veld. Gelieve controleren of de velden straat en huisnummer correct zijn opgegeven.
Straat:
Nummer:
- Alle boeken zijn compleet en verkeren in normale antiquarische staat, tenzij anders beschreven. Kleine onvolkomenheden, zoals een ingeplakte ex-libris of een naam op het schutblad, zijn niet altijd vermeld
- U handelt deze order direct af met JutenJul
Deze verkoper is een particulier, dit heeft invloed op welke rechten voor u als koper ontbreken. Zo heeft u geen herroepingsrecht of conformiteitsrecht. Verder lezen. - Na uw bestelling ontvangen u en JutenJul een bevestiging per e-mail. In de e-mail staan de naam, adres, woonplaats en telefoonnummer van JutenJul vermeld
- De Koper betaalt de verzendkosten, tenzij anders overeen gekomen
- JutenJul kan betaling vooraf vragen
- Boekwinkeltjes.nl probeert Kopers en Verkopers tot elkaar te brengen. Boekwinkeltjes.nl is echter nimmer partij bij een overeenkomst die gesloten wordt tussen Koper en Verkoper door gebruikmaking van de site. Als u een geschil hebt met één of meer gebruikers, dient u dit zelf op te lossen. U vrijwaart Boekwinkeltjes.nl van enigerlei vorderingen, aanspraken op schadevergoeding en dergelijke, verband houdende met dergelijke geschillen.
Onthoud mijn gegevens
Registreer u vrijblijvend als koper!
Besteld, hoe nu verder?
De verkoper zal binnen 2 werkdagen contact met u opnemen om de koop verder af te handelen. Afhankelijk van uw locatie heeft u in de meeste gevallen binnen 2 dagen uw bestelling in huis.



