D. Cottington - Kubisme / Stromingen in de Moderne Kunst

Schrijver: D. Cottington
Titel: Kubisme / Stromingen in de Moderne Kunst
ISBN: 9789068682250
Taal: Nederlands
Uitgever: Thoth, Uitgeverij
Bijzonderheden: Conditie: Beetje gebruikt, Bindwijze: Hardcover
Prijs: € 9,30
Verzendkosten: € 3,15 (binnen Nederland)
Meer info:
Stromingen in Moderne Kunst

Deze serie, die Uitgeverij THOTH in samenwerking met de Tate Gallery Londen uitbrengt, bespreekt de belangrijkste kunststromingen van de twintigste eeuw. Elk deel bevat illustraties (bijna allemaal in kleur) van werken uit beroemde collecties van over de hele wereld.

Het kubisme was een van de vruchtbaarste, maar tegelijkertijd ook ingewikkeldste kunststromingen van de twintigste eeuw. In het decennium voor de Eerste Wereldoorlog kwam de beweging tot bloei in openbare kunstsalons en particuliere galerieën, waar niet alleen Franse, maar ook buitenlandse kunstenaars exposeerden. De bekende 'belle époque' die hiervoor het decor vormde, was echter niet altijd even mooi: Frankrijk werd verscheurd door klassenstrijd en internationale spanningen. Het moderne leven was opwindend, maar velen waren er ook bang voor, omdat de gevolgen lang niet altijd te overzien waren.

David Cottington beschrijft hoe in die turbulente jaren de avant-garde, en daarmee het kubisme, ontstond. Kunstenaars als Picasso, Braque, Robert en Sonia Delaunay en vele anderen trachtten hun ervaringen met het moderne leven in hun kunst vast te leggen, waarbij ze vaak heel anders te werk gingen dan tot dan toe gebruikelijk was geweest. De auteur laat niet alleen zien hoe ze erin slaagden dit doel te verwezenlijken, maar schenkt bovendien aandacht aan de weerstand die hun nieuwe werkwijze opriep.

Tevens verkrijgbaar in deze serie:

MINIMALISME David Batchelor
POSTIMPRESSIONISME BelindaThomson
SURREALISME Fiona Bradley
Verder lezen

boekenbalie uit Rotterdam

zakelijk

Logo boekenbalie

Als u op één van onze aanbiedingen klikt dan opent de aanbieding in onze webshop waar u het boek kan bestellen en afrekenen. Het is niet mogelijk boeken af te halen.
- Meer dan 500.000 boeken op voorraad in ons magazijn in Rotterdam.
- Op werkdagen voor 15:00 besteld, dezelfde dag verzonden.
- Stevig verpakt
- Verzendkosten vanaf €3,35. Gratis verzenden vanaf 40 euro of 4 boeken
- We verzenden ook naar België. Zendingen naar België kunnen er enkele dagen over doen.
- Alle boeken zijn met zorg gecontroleerd
Verder lezen

De verkoper zal binnen 1 werkdag contact met u opnemen om de koop verder af te handelen.

Afbeeldingen (Klik om te vergroten)

D. Cottington - Kubisme / Stromingen in de Moderne Kunst