(ROYEN, J.F. van). SLUITER, Willy - Doet uw keus uit de alfabet

Schrijver: (ROYEN, J.F. van). SLUITER, Willy
Titel: Doet uw keus uit de alfabetische lijst der Onafhankelijke Candidaten.
Uitgever:
Bijzonderheden:
Prijs: € 250,00 (Excl. verzendkosten)
Meer info:
1922. Grote verkiezingsposter (111 x 80 cm). Lithografie in zwart op wit papier. Met getekende portretten van Catharina van Tussenbroek, prof. R.H. Saltet, Jhr. Mr. E.A. van Beresteyn, Mr. J.F. van Royen, Dr. J. van Leeuwen, Dr. E. Bonebakker, Dr. Jan Kalf, Dr. H.G. van Wijngaarden en J.G. Mooyen. Van de bekende uitgever Lion Simons tekende Willy Sluiter geen portret, maar een opengeslagen boek met de tekst 'Wereldbibliotheek/ Elk 't Beste'. Met rijmpje: Hier stemt men niét op nummer of op lijst / Zooals 't partijbestuur U wijst / Maar kiest men vrouw of man / Die 't Volksbelang het best verzorgen kan.' Enkele randkreukjes en reparaties, maar als geheel in goede staat. De Algemeen-Secretaris der Posterijen en Telegrafie en bevorderaar van de schone grafische vormgeving, drukker van de Zilverdistel Jean François van Royen (die vrijwel iedere abonnee van onze nieuwsbrief wel zal kennen) was in 1922 bereid de politiek in te gaan als lid van een nieuwe 'partij', de Lijst der Onafhankelijke Candidaten. Zijn idee was, dat de kunst en de kunstenaar weer tot de mensen zouden moeten komen, en dat hij als een tussenpersoon daarbij kon helpen, ook om de kunstenaar zijn plaats in de samenleving terug te geven. Hij was een van degenen die was voorgedragen door een Comité van Kunstenaars, waar ook Jan Kalf, de directeur van het Rijksbureau voor de Monumentenzorg bij behoorde. Catharina van Tussenbroek was de eerste Nederlandse vrouwelijke gynaecoloog, Saltet was hoogleraar gezondheidskunde en aangetrouwde oom van Van Royen; Van Beresteyn was als oud-burgemeester en Kamerlid een van de weinigen met politieke ervaring. H.G. van Wijngaarden was predikant van de Vrije Gemeente te Amsterdam. J.G. Moojen overleed jong in 1923 als assistent-resident van Bontham (nu Bantaeng) op Zuid-Sulawesi. J. van Leeuwen was wethouder Onderwijs in Utrecht. Ernst Bonebakker was organisator van het onderwijs en de volksontwikkeling van Philips. Dit is een opsomming van de betrokkenenen. Bij de Tweede-Kamerverkiezingen op 5 juli 1922 behaalden de Onafhankelijken echter niet meer dan 0,54% van het aantal stemmen, veel te weinig voor een van de 75 Kamerzetels; op J.F. van Royen zelf werden 202 stemmen uitgebracht, de meeste in de Kieskring 's-Gravenhage (72). Deze grote affiche, een lithografie van de bekende kunstenaar Willy Sluiter die de Lijst der Onafhankelijke Candidaten kennelijk had weten te strikken, is een schier onvindbaar document! Sommige van de portretten zijn wel bekend, want apart gepubliceerd, maar van deze verkiezingsprent kon ik geen exemplaar in openbare collecties vinden.
Verder lezen

Fokas Holthuis uit Den Haag

zakelijk

Logo Fokas Holthuis

Bezoek onze rijk geïllustreerde website en abonneer u gratis op onze wekelijkse nieuwsbrief

De verkoper zal binnen 3 werkdagen contact met u opnemen om de koop verder af te handelen.

Afbeeldingen (Klik om te vergroten)

(ROYEN, J.F. van). SLUITER, Willy - Doet uw keus uit de alfabetische lijst der Onafhankelijke Candidaten.

Voer uw gegevens hieronder in om deze titel te bestellen bij Fokas Holthuis

Stuur mij de Boekwinkeltjes nieuwsbrief
De captcha wordt geladen. Een ogenblik geduld...
Op het bezoeken van onze website, zo ook het plaatsen van een bestelling, zijn onze Algemene voorwaarden van toepassing.

Het huisnummer is ook opgegeven in het straat veld. Gelieve controleren of de velden straat en huisnummer correct zijn opgegeven.

Straat:
Nummer:

Stuur een e-mail

De captcha wordt geladen. Een ogenblik geduld...
 
  • Alle boeken zijn compleet en verkeren in normale antiquarische staat, tenzij anders beschreven. Kleine onvolkomenheden, zoals een ingeplakte ex-libris of een naam op het schutblad, zijn niet altijd vermeld
  • U handelt deze order direct af met Fokas Holthuis
    Dit boekwinkeltje is een zakelijke verkoper. Hierdoor heeft u o.a. herroepingsrecht waarmee u het boek binnen 14 dagen na ontvangst retour kunt sturen. Verder lezen.
  • Identiteit verkoper:
    Antiquariaat Fokas Holthuis
    Kamer van Koophandel nummer: KvK Haaglanden 10041
    NL810327910B01
    http://www.fokas.nl
  • Na uw bestelling ontvangen u en Fokas Holthuis een bevestiging per e-mail. In de e-mail staan de naam, adres, woonplaats en telefoonnummer van Fokas Holthuis vermeld
  • De Koper betaalt de verzendkosten, tenzij anders overeen gekomen
  • Fokas Holthuis kan betaling vooraf vragen
  • Boekwinkeltjes.nl probeert Kopers en Verkopers tot elkaar te brengen. Boekwinkeltjes.nl is echter nimmer partij bij een overeenkomst die gesloten wordt tussen Koper en Verkoper door gebruikmaking van de site. Als u een geschil hebt met één of meer gebruikers, dient u dit zelf op te lossen. U vrijwaart Boekwinkeltjes.nl van enigerlei vorderingen, aanspraken op schadevergoeding en dergelijke, verband houdende met dergelijke geschillen.

Onthoud mijn gegevens

Veilig, snel en eenvoudig bestellingen plaatsen?

Registreer u vrijblijvend als koper!

Veiligheidscode

Uitleg over de veiligheidscode en instellingen

Wijzig veiligheidscode-instellingen

Besteld, hoe nu verder?

Nadat u een bestelling heeft geplaatst wordt er een bevestiging per e-mail verzonden naar u en de verkoper.
De verkoper zal binnen 3 werkdagen contact met u opnemen om de koop verder af te handelen. Afhankelijk van uw locatie heeft u in de meeste gevallen binnen 2 dagen uw bestelling in huis.