JanSluiters - De nieuwe Amsterdammer - Bijvoegsel no.108 - 20 j

Schrijver: JanSluiters
Titel: De nieuwe Amsterdammer - Bijvoegsel no.108 - 20 jan.1917
Taal: Nederlands
Uitgever: De nieuwe Amsterdammer
Bijzonderheden: Bijvoegsel De nieuwe Amsterdammer - ca.30 x 46,5 cm. Gevouwen, Wordt ook zo verstuurd in grote envelop. Conditie: redelijk, oorlog papier, zie de foto voor goede beoordeling.
Prijs: € 20,00
Verzendkosten: € 1,40 (binnen Nederland)
Meer info:
Begin 1915 richt Henri Wiessing de Nieuwe Amsterdammer op. Wiessing was ontslagen als redacteur bij de Groene Amsterdammer omdat hij te radicaal was in zijn opvattingen. Hij weigerde gehoor te geven aan het verzoek van de Nederlandse regering aan de nieuwsbladen om publicaties over de oorlog te censureren om de neutraliteit van het land niet in gevaar te brengen. Met de Nieuwe Amsterdammer wil Wiessing de realiteit en de gruwel van de oorlog laten zien aan de lezers door middel van sterk kritische teksten en prenten. Elke week staat een grote spotprent op de voorpagina van de bijlage, onder andere van Jan Sluijters, Piet van der Hem en Willie Sluiter. Bron: EersteWereldoorlog.nu.
Al in 1914 trok hij de jonge kunstenaar Piet van der Hem aan om wekelijks als losse bijlage bij de krant een spotprent op de politieke situatie te maken. In de loop van 1915 kwamen Jan Sluijters en later Willie Sluiter in dienst. Ze wisten op indringende en directe wijze de gruwelen van de oorlog in hun tekeningen neer te zetten, een oorlog die alle schoonheid en onschuld vernietigde. Ze berichtten met sarcastische en schokkende tekeningen over de gruwelen, de honger, de armoede, de distributie, de Russische revolutie en de aftakeling van Duitsland, over machtsmisbruik, politieke situaties in de wereld, de neutraliteit van Nederland en het profiterende Nederland. Na 1917 kwam er vrij snel een einde aan De Nieuwe Amsterdammer, en eveneens aan de samenwerking. De Russische revolutie in maart 1917 veroorzaakte een breuk. Wiessing koos voor de revolutie van de Bolsjewieken, zoals in de eerste tijd daarna in enkele prenten tot uiting kwam. Jan Sluijters tekende nog tot in 1919 voor De Nieuwe Amsterdammer. Er is dan al geen geld meer voor losse prenten. De krant ging in 1920 ter ziele. Er zijn dan meer dan 200 genummerde litho’s gepubliceerd. Ze vormen een bijzonder en bitter verslag van de Eerste Wereldoorlog, waarbij geen onderwerp geschuwd lijkt te zijn. Ze vormen een beeldverslag van de jaren 1914-1919. Bron: historieweststellingwerf.nl
Verder lezen

Gallery Elskamp uit Oene

zakelijk

Logo Gallery Elskamp

Welkom bij Gallery Elskamp. Wij hebben een grote verzameling prenten, o.a. Gravuren, Etsen, Litho`s, Posters, Grafiek, Advertenties etc. Ons prentenkabinet is vrij te bezoeken op afspraak. Zeldzame kinderboekjes en duizenden prenten, gravuren, grafiek etsen etc. Een bezoekje aan ons prentenkabinet is zeker de moeite waard, lekker snuffelen zonder koop verplichting. Toegankelijk voor rolstoelgebruikers. BTW NIET VAN TOEPASSING
Met vriendelijke groeten, Ali en Willem Elskamp.
0653846366

De verkoper zal binnen 3 werkdagen contact met u opnemen om de koop verder af te handelen.

Afbeeldingen (Klik om te vergroten)

JanSluiters - De nieuwe Amsterdammer - Bijvoegsel no.108 - 20 jan.1917

Voer uw gegevens hieronder in om deze titel te bestellen bij Gallery Elskamp

Stuur mij de Boekwinkeltjes nieuwsbrief
De captcha wordt geladen. Een ogenblik geduld...
Op het bezoeken van onze website, zo ook het plaatsen van een bestelling, zijn onze Algemene voorwaarden van toepassing.

Het huisnummer is ook opgegeven in het straat veld. Gelieve controleren of de velden straat en huisnummer correct zijn opgegeven.

Straat:
Nummer:

Stuur een e-mail

De captcha wordt geladen. Een ogenblik geduld...
 
  • Alle boeken zijn compleet en verkeren in normale antiquarische staat, tenzij anders beschreven. Kleine onvolkomenheden, zoals een ingeplakte ex-libris of een naam op het schutblad, zijn niet altijd vermeld
  • U handelt deze order direct af met Gallery Elskamp
    Dit boekwinkeltje is een zakelijke verkoper. Hierdoor heeft u o.a. herroepingsrecht waarmee u het boek binnen 14 dagen na ontvangst retour kunt sturen. Verder lezen.
  • Identiteit verkoper:
    Gallery Elskamp
    Kamer van Koophandel nummer: 97006807
    NL005243886B61
    www.galleryelskamp.com
  • Na uw bestelling ontvangen u en Gallery Elskamp een bevestiging per e-mail. In de e-mail staan de naam, adres, woonplaats en telefoonnummer van Gallery Elskamp vermeld
  • De Koper betaalt de verzendkosten, tenzij anders overeen gekomen
  • Gallery Elskamp kan betaling vooraf vragen
  • Boekwinkeltjes.nl probeert Kopers en Verkopers tot elkaar te brengen. Boekwinkeltjes.nl is echter nimmer partij bij een overeenkomst die gesloten wordt tussen Koper en Verkoper door gebruikmaking van de site. Als u een geschil hebt met één of meer gebruikers, dient u dit zelf op te lossen. U vrijwaart Boekwinkeltjes.nl van enigerlei vorderingen, aanspraken op schadevergoeding en dergelijke, verband houdende met dergelijke geschillen.

Onthoud mijn gegevens

Veilig, snel en eenvoudig bestellingen plaatsen?

Registreer u vrijblijvend als koper!

Veiligheidscode

Uitleg over de veiligheidscode en instellingen

Wijzig veiligheidscode-instellingen

Besteld, hoe nu verder?

Nadat u een bestelling heeft geplaatst wordt er een bevestiging per e-mail verzonden naar u en de verkoper.
De verkoper zal binnen 3 werkdagen contact met u opnemen om de koop verder af te handelen. Afhankelijk van uw locatie heeft u in de meeste gevallen binnen 2 dagen uw bestelling in huis.