Diaconus, Paulus - Geschiedenis van de Langobarden (prachtig ve

Schrijver: Diaconus, Paulus
Titel: Geschiedenis van de Langobarden (prachtig vertaald en toegelicht door Fik & Ted Meijer)
ISBN: 9789025308674
Taal: Nederlands
Uitgever: Athenaeum-Polak & Van Gennep / Baskerville Serie
Bijzonderheden: Nieuw, mooi, schoon, strak, GEBONDEN exemplaar, met buikbandje. 2020, 1e druk, 336 p. Zeer goed omslag, zonder verkleuring. Geen naam, strepen etc. Cadeau waardig !
Prijs: € 24,50
Verzendkosten: € 4,35 (binnen Nederland)
Meer info:
In het jaar 568 vielen de Langobarden, een Germaans volk dat zich na lange omzwervingen vanuit Scandinavië geruime tijd in Midden-Europa had opgehouden, Italië binnen. Twee eeuwen zouden ze aan de macht blijven en hun stempel drukken op de cultuur van dat land. Hun geschiedenis, vanaf de vroegste tijden toen ze nog Winnilen heetten, tot de dood van koning Liutprand in 744, is in het laatste kwart van de achtste eeuw opgetekend door Paulus Diaconus, zelf een Langobard die was geboren in Cividale rond 725 en gestorven in 798 in het door Benedictus gestichte klooster van Monte Cassino.

Paulus' Geschiedenis van de Langobarden in zes boeken is het belangrijkste geschrift van zijn omvangrijke oeuvre. Het is meer dan een serie losse verhalen over de heldendaden en wapenfeiten van de koningen en soldaten van de 'Langbaarden' tegen de volkeren met wie zij in de vroege Middeleeuwen in conflict raakten. Het is een cultuurgeschiedenis van een op drift geraakt Germaans volk. De anekdotes en legenden vertellen het verhaal van de ontwikkelingsgang van de Langobarden. Ze laten zien hoe zij, komend uit streken waar het moeilijk overleven is, aanvankelijk als woestelingen tekeergingen tegen andere volkeren, maar in het begin van de zesde eeuw geleidelijk onder de invloed van het christendom kwamen, waarna ze zich als opvolgers van de christelijke laat-Romeinse keizers gingen gedragen. De kerstening van de Langobarden loopt als een rode draad door het boek. Zo is een uniek geschiedverhaal ontstaan over een volk dat anders wellicht in de vergetelheid zou zijn weggezakt.

Ted Meijer. oud-historicus, was tot zijn dood in 1997 directeur van het Nederlands Instituut in Rome.
Fik Meijer is bijzonder hoogleraar Zeegeschiedenis en Maritieme Archeologie van de klassieke oudheid aan de Universiteit van Amsterdam.
Verder lezen

Zevenblad uit Amsterdam

particulier

Logo Zevenblad

* Kijk na uw bestelling a.u.b. in uw SPAM-Box als u na 3 werkdagen nog geen antwoord heeft.
* Zevenblad reageert meestal op dezelfde dag, maximaal binnen 3 werkdagen !
* Zevenblad staat voor zeer adequate verpakking en snelle verzending via Postnl of DPD.
* De boeken van Zevenblad verkeren, tenzij anders vermeld, altijd in uitstekende staat.
* Wij vragen betaling vooraf.
* Verzending vindt, tenzij op verzoek aangetekend, plaats voor risico van de koper.

De verkoper zal binnen 3 werkdagen contact met u opnemen om de koop verder af te handelen.

Afbeeldingen (Klik om te vergroten)

Diaconus, Paulus - Geschiedenis van de Langobarden (prachtig vertaald en toegelicht door Fik & Ted Meijer)

Voer uw gegevens hieronder in om deze titel te bestellen bij Zevenblad

Stuur mij de Boekwinkeltjes nieuwsbrief
De captcha wordt geladen. Een ogenblik geduld...
Op het bezoeken van onze website, zo ook het plaatsen van een bestelling, zijn onze Algemene voorwaarden van toepassing.

Het huisnummer is ook opgegeven in het straat veld. Gelieve controleren of de velden straat en huisnummer correct zijn opgegeven.

Straat:
Nummer:

Stuur een e-mail

De captcha wordt geladen. Een ogenblik geduld...
 
  • Alle boeken zijn compleet en verkeren in normale antiquarische staat, tenzij anders beschreven. Kleine onvolkomenheden, zoals een ingeplakte ex-libris of een naam op het schutblad, zijn niet altijd vermeld
  • U handelt deze order direct af met Zevenblad
    Deze verkoper is een particulier, dit heeft invloed op welke rechten voor u als koper ontbreken. Zo heeft u geen herroepingsrecht of conformiteitsrecht. Verder lezen.
  • Na uw bestelling ontvangen u en Zevenblad een bevestiging per e-mail. In de e-mail staan de naam, adres, woonplaats en telefoonnummer van Zevenblad vermeld
  • De Koper betaalt de verzendkosten, tenzij anders overeen gekomen
  • Zevenblad kan betaling vooraf vragen
  • Boekwinkeltjes.nl probeert Kopers en Verkopers tot elkaar te brengen. Boekwinkeltjes.nl is echter nimmer partij bij een overeenkomst die gesloten wordt tussen Koper en Verkoper door gebruikmaking van de site. Als u een geschil hebt met één of meer gebruikers, dient u dit zelf op te lossen. U vrijwaart Boekwinkeltjes.nl van enigerlei vorderingen, aanspraken op schadevergoeding en dergelijke, verband houdende met dergelijke geschillen.

Onthoud mijn gegevens

Veilig, snel en eenvoudig bestellingen plaatsen?

Registreer u vrijblijvend als koper!

Veiligheidscode

Uitleg over de veiligheidscode en instellingen

Wijzig veiligheidscode-instellingen

Besteld, hoe nu verder?

Nadat u een bestelling heeft geplaatst wordt er een bevestiging per e-mail verzonden naar u en de verkoper.
De verkoper zal binnen 3 werkdagen contact met u opnemen om de koop verder af te handelen. Afhankelijk van uw locatie heeft u in de meeste gevallen binnen 2 dagen uw bestelling in huis.