Brinton, Crane / Christopher, John B. / Wolff, Robert Lee - Els

Schrijver: Brinton, Crane / Christopher, John B. / Wolff, Robert Lee
Titel: Elseviers wereldgeschiedenis / deel 3 / Bismarck tot heden
ISBN: 9789010000132
Taal: Nederlands
Uitgever: Elsevier, Amsterdam, 2e druk, 1972
Bijzonderheden: Gebonden met stofomslag, 439 bladzijden
Prijs: € 7,00 (Excl. verzendkosten)
Meer info:
Dit derde en laatste deel, dat begint met het tijdperk van Bismarck, voert ons tot in onze dagen. Het behandelt dus een tijdvak dat voor een groot deel door de lezer is meebeleefd waardoor het moeilijk wordt om 'afstand te nemen'. Niettemin hebben de auteurs ook in dit deel gestreefd naar de grootst mogelijke objectiviteit.
Bij de aanvang bevinden we ons nog in het midden van de 19de eeuw. De auteurs vangen aan met de geschiedenis van de westerse democratieën en de Midden- en Oosteuropese keizerrijken tot aan de Eerste Wereldoorlog.
In het hoofdstuk over de Eerste Wereldoorlog - evenals trouwens in dat over de Tweede - verzuimen de auteurs niet, in grote lijnen het verloop der krijgsgebeurtenissen te beschrijven.
Na de Eerste Wereldoorlog volgen wij de ontwikkelingen van het bolsjevisme in Rusland, de opkomst van het fascisme en het nationaal-socialisme, de crisisjaren en ten slotte de Tweede Wereldoorlog. Fascinerend is de beschrijving, eerst van de opkomst en uitbouw, later van de neergang van de koloniale imperia, waarbij ruimschoots aandacht wordt besteed aan de argumenten van de imperialisten en van hun tegenstanders. Verhelderend is ook het hoofdstuk over de wereld van onze dagen waarin de vorming van de machtsblokken uiteengezet wordt, de strijd om de invloed in Azië, het ontstaan van de jonge Afrikaanse landen en de ontwikkelingen in Zuid-Amerika.
Het boek zou als cultuurhistorisch werk niet aan de verwachtingen - gewekt door de eerste twee delen - voldoen, als ook niet ruime aandacht werd besteed aan de geestesgeschiedenis van de 19de en 20ste eeuw. Dit is dan ook op objectieve en boeiende wijze geschied.
Ook dit deel is weer rijk geïllustreerd met foto's en documenten, waarbij geprobeerd is niet alleen aansluiting te vinden bij de tekst, maar ook daarop nog eens een aanvulling te geven. Een serie kaarten geeft een duidelijk overzicht van de indeling der hedendaagse wereld in politieke en economische machtsblokken.
Verder lezen

Boekenprinses uit Nuis

zakelijk

Logo Boekenprinses

Verzending van boeken vindt plaats na ontvangst van de betaling. Ophalen is mogelijk na afspraak.
Wij reageren altijd binnen 24 uur na uw bestelling. Heeft u binnen deze tijd geen reactie ontvangen, dan is onze mail waarschijnlijk in de spambox terecht gekomen.
We verzenden brievenbuspost via PostNL en pakketten via DPD. De tarieven voor thuisbezorging bedragen € 4,25 voor brievenbuspost, € 6,75 voor pakketten tot 3 kg en € 7,60 voor pakketten van 3 kg tot 10 kg. Voor pakketten is het mogelijk om deze af te halen bij een DPD parcelshop (de verzendkosten bedragen dan € 6,40). Boeken worden standaard naar het huisadres gezonden, wilt u liever afhalen bij een parcelshop, dan dit graag bij de bestelling aangeven. Meerdere boeken ineens kopen scheelt verzendkosten.
De verzendkosten naar België bedragen € 7,80 thuisbezorgd.
Verzendkosten naar andere landen zijn op aanvraag.
Retourneren is mogelijk binnen 14 dagen. Retourkosten zijn voor eigen rekening.
Verder lezen

De verkoper zal binnen 1 werkdag contact met u opnemen om de koop verder af te handelen.

Afbeeldingen (Klik om te vergroten)

Brinton, Crane / Christopher, John B. / Wolff, Robert Lee - Elseviers wereldgeschiedenis / deel 3 / Bismarck tot heden

Voer uw gegevens hieronder in om deze titel te bestellen bij Boekenprinses

Stuur mij de Boekwinkeltjes nieuwsbrief
De captcha wordt geladen. Een ogenblik geduld...
Op het bezoeken van onze website, zo ook het plaatsen van een bestelling, zijn onze Algemene voorwaarden van toepassing.

Het huisnummer is ook opgegeven in het straat veld. Gelieve controleren of de velden straat en huisnummer correct zijn opgegeven.

Straat:
Nummer:

Stuur een e-mail

De captcha wordt geladen. Een ogenblik geduld...
 
  • Alle boeken zijn compleet en verkeren in normale antiquarische staat, tenzij anders beschreven. Kleine onvolkomenheden, zoals een ingeplakte ex-libris of een naam op het schutblad, zijn niet altijd vermeld
  • U handelt deze order direct af met Boekenprinses
    Dit boekwinkeltje is een zakelijke verkoper. Hierdoor heeft u o.a. herroepingsrecht waarmee u het boek binnen 14 dagen na ontvangst retour kunt sturen. Verder lezen.
  • Identiteit verkoper:
    Boekenprinses
    Kamer van Koophandel nummer: 74918257
    NL860073166B01
  • Na uw bestelling ontvangen u en Boekenprinses een bevestiging per e-mail. In de e-mail staan de naam, adres, woonplaats en telefoonnummer van Boekenprinses vermeld
  • De Koper betaalt de verzendkosten, tenzij anders overeen gekomen
  • Boekenprinses kan betaling vooraf vragen
  • Boekwinkeltjes.nl probeert Kopers en Verkopers tot elkaar te brengen. Boekwinkeltjes.nl is echter nimmer partij bij een overeenkomst die gesloten wordt tussen Koper en Verkoper door gebruikmaking van de site. Als u een geschil hebt met één of meer gebruikers, dient u dit zelf op te lossen. U vrijwaart Boekwinkeltjes.nl van enigerlei vorderingen, aanspraken op schadevergoeding en dergelijke, verband houdende met dergelijke geschillen.

Onthoud mijn gegevens

Veilig, snel en eenvoudig bestellingen plaatsen?

Registreer u vrijblijvend als koper!

Veiligheidscode

Uitleg over de veiligheidscode en instellingen

Wijzig veiligheidscode-instellingen

Besteld, hoe nu verder?

Nadat u een bestelling heeft geplaatst wordt er een bevestiging per e-mail verzonden naar u en de verkoper.
De verkoper zal binnen 1 werkdag contact met u opnemen om de koop verder af te handelen. Afhankelijk van uw locatie heeft u in de meeste gevallen binnen 2 dagen uw bestelling in huis.