Galesloot, H. - Mevrouw Majesteit / roman over het leven van ko
| Schrijver: | Galesloot, H. |
|---|---|
| Titel: | Mevrouw Majesteit / roman over het leven van koningin Juliana |
| ISBN: | 9789069744872 |
| Taal: | Nederlands |
| Uitgever: | Arena |
| Bijzonderheden: | 304pp |
| Prijs: | € 5,00 |
| Verzendkosten: | € 7,00 (binnen Nederland) |
| Meer info: |
Prinses Juliana had bij haar kroning in 1948 een pacifistisch ideaal, en zij streefde met gelijkgezinden een nieuw wereldbeeld na. Een van Juliana's zielsverwanten was Greet Hofmans, een genezeres die zij op aandringen van Bernhard had gevraagd om de oogziekte van prinses Marijke te behandelen. De vriendschap tussen Juliana en Greet Hofmans was Bernhard echter al snel een doorn in het oog, en ook op andere fronten groeide het echtpaar uit elkaar.
Juliana was sterk tegen de bewapeningswedloop terwijl Bernhard juist warme contacten onderhield met de wapenindustrie, iets wat jaren later uitmondde in de Lockheed-affaire. Het koninklijk huwelijk kwam onder zware druk te staan. Het conflict liep in 1955 zelfs zo hoog op dat Juliana een scheidingsbrief door een lakei naar Bernhard liet brengen, die inmiddels zijn intrek had genomen in een andere vleugel van het paleis. Een scheiding zou aftreden betekenen, maar Juliana wilde niets weten van een gedwongen abdicatie. Zij wilde tot het bittere eind vechten tegen de gevestigde krachten en belangen, voor haar idealen en vrijheid van meningsuiting. Mevrouw majesteit is een veelomvattende roman over het bewogen leven van koningin Juliana, en speelt zich af vanaf haar kroning in 1948 tot in de jaren zeventig, toen Bernhard wegens de Lockheed-affaire in opspraak raakte. Op een heldere manier heeft Hans Galesloot een historisch drama tot een meeslepende roman verwerkt, die geen lezer onberoerd zal laten. Hans Galesloot werkt al jaren als scenarioschrijver in Nederland en Duitsland. Hij werd vooral bekend als schrijver van Medisch Centrum West. Van Galesloots boeken over deze serie werden ruim 300.000 exemplaren verkocht. Hij woont en werkt in Bloemendaal. |

De verkoper zal binnen 3 werkdagen contact met u opnemen om de koop verder af te handelen.
Het huisnummer is ook opgegeven in het straat veld. Gelieve controleren of de velden straat en huisnummer correct zijn opgegeven.
Straat:
Nummer:
- Alle boeken zijn compleet en verkeren in normale antiquarische staat, tenzij anders beschreven. Kleine onvolkomenheden, zoals een ingeplakte ex-libris of een naam op het schutblad, zijn niet altijd vermeld
- U handelt deze order direct af met Boekenpension
Dit boekwinkeltje is een zakelijke verkoper. Hierdoor heeft u o.a. herroepingsrecht waarmee u het boek binnen 14 dagen na ontvangst retour kunt sturen. Verder lezen. - Identiteit verkoper:
Boekenpension
Kamer van Koophandel nummer: 65663934
NL001444490B88
www.boekenpension.com - Na uw bestelling ontvangen u en Boekenpension een bevestiging per e-mail. In de e-mail staan de naam, adres, woonplaats en telefoonnummer van Boekenpension vermeld
- De Koper betaalt de verzendkosten, tenzij anders overeen gekomen
- Boekenpension kan betaling vooraf vragen
- Boekwinkeltjes.nl probeert Kopers en Verkopers tot elkaar te brengen. Boekwinkeltjes.nl is echter nimmer partij bij een overeenkomst die gesloten wordt tussen Koper en Verkoper door gebruikmaking van de site. Als u een geschil hebt met één of meer gebruikers, dient u dit zelf op te lossen. U vrijwaart Boekwinkeltjes.nl van enigerlei vorderingen, aanspraken op schadevergoeding en dergelijke, verband houdende met dergelijke geschillen.
Onthoud mijn gegevens
Registreer u vrijblijvend als koper!
Besteld, hoe nu verder?
De verkoper zal binnen 3 werkdagen contact met u opnemen om de koop verder af te handelen. Afhankelijk van uw locatie heeft u in de meeste gevallen binnen 2 dagen uw bestelling in huis.




