Beate Hermelin - Heldere splinters van verstand
| Schrijver: | Beate Hermelin |
|---|---|
| Titel: | Heldere splinters van verstand |
| Taal: | Nederlands |
| Uitgever: | |
| Bijzonderheden: | nieuw |
| Prijs: | € 20,00 |
| Verzendkosten: | € 5,00 (binnen Nederland) |
| Meer info: |
Heldere splinters van verstand: een persoonlijk verslag over savants, autistische mensen met bijzondere gaven
Bij sommige autistische mensen komen buitengewone talenten voor, op allerlei terreinen. Die talenten blijven merkwaardig afgezonderd van de rest van de geest van deze savants, die vaak contactgestoord, analfabeet of zwakbegaafd zijn. Zij hebben hun bijzondere prestaties niet te danken aan een leerproces of nieuwsgierigheid, maar het is iets dat ze ‘gewoon weten’ – een raadselachtige oase in een onvruchtbare mentale woestenij. In dit boek bespreekt de vooraanstaande autisme-onderzoeker Beate Hermelin patiënten die zij in behandeling heeft gehad. Zo ontmoeten we Michael, die niet praat, maar zonder problemen zeer ingewikkelde berekeningen kan maken. Of Christoffer, die geen stap buiten de veilige instelling waar hij leeft durft te zetten, maar wel Deens, Fins, Grieks, Hindi, Nederlands, Italiaans, Noors, Pools, Portugees, Russisch, Spaans, Turks, Duits en Welsh spreekt, leest en schrijft. Ook het tekentalent van Stephen is opzienbarend; al op zesjarige leeftijd maakte hij uit het hoofd treffende tekeningen van stadsgezichten, auto’s en gebouwen. Zijn werk wordt nog steeds geëxposeerd en verkocht. Beate Hermelin heeft in dit boek het resultaat van ruim twintig jaar research bijeengebracht. Zij presenteert een hoogst originele en systematische analyse van savant-talenten – artistiek, muzikaal, linguïstisch, wiskundig. Hiermee laat zij zien dat deze talenten, al doen ze eigenaardig en bijzonder aan, wezenlijke informatie opleveren over de aard van alle intelligente denkprocessen. Dit is gedegen onderzoek met een zeer menselijk gezicht. Heldere splinters van verstand is eenvoudig en mooi geschreven; het zal een groot publiek raken en fascineren. — Oliver Sacks NIEUW, VASTE PRIJS |

==============
==============
Verzending in Nederland:
Alle brievenbuspost wordt verzonden voor € 5,00
Pakketpost € 7 euro.
Verzendkosten buitenland: op aanvraag.
De verkoper zal binnen 2 werkdagen contact met u opnemen om de koop verder af te handelen.
Het huisnummer is ook opgegeven in het straat veld. Gelieve controleren of de velden straat en huisnummer correct zijn opgegeven.
Straat:
Nummer:
- Alle boeken zijn compleet en verkeren in normale antiquarische staat, tenzij anders beschreven. Kleine onvolkomenheden, zoals een ingeplakte ex-libris of een naam op het schutblad, zijn niet altijd vermeld
- U handelt deze order direct af met De Oorsprong
Dit boekwinkeltje is een zakelijke verkoper. Hierdoor heeft u o.a. herroepingsrecht waarmee u het boek binnen 14 dagen na ontvangst retour kunt sturen. Verder lezen. - Identiteit verkoper:
Boekhandel de Oorsprong
Kamer van Koophandel nummer: 01155663
NL001442341B29
- Na uw bestelling ontvangen u en De Oorsprong een bevestiging per e-mail. In de e-mail staan de naam, adres, woonplaats en telefoonnummer van De Oorsprong vermeld
- De Koper betaalt de verzendkosten, tenzij anders overeen gekomen
- De Oorsprong kan betaling vooraf vragen
- Boekwinkeltjes.nl probeert Kopers en Verkopers tot elkaar te brengen. Boekwinkeltjes.nl is echter nimmer partij bij een overeenkomst die gesloten wordt tussen Koper en Verkoper door gebruikmaking van de site. Als u een geschil hebt met één of meer gebruikers, dient u dit zelf op te lossen. U vrijwaart Boekwinkeltjes.nl van enigerlei vorderingen, aanspraken op schadevergoeding en dergelijke, verband houdende met dergelijke geschillen.
Onthoud mijn gegevens
Registreer u vrijblijvend als koper!
Besteld, hoe nu verder?
De verkoper zal binnen 2 werkdagen contact met u opnemen om de koop verder af te handelen. Afhankelijk van uw locatie heeft u in de meeste gevallen binnen 2 dagen uw bestelling in huis.


