Bomans - De wonderbaarlijke avonturen van Baron von Münchhausen

Schrijver: Bomans
Titel: De wonderbaarlijke avonturen van Baron von Münchhausen. Met prenten van Gustave Doré
ISBN: 9789026947896
Taal: Nederlands
Uitgever: Unieboek BV
Bijzonderheden: 1980, Gebonden
Prijs: € 4,99
Verzendkosten: € 3,95 (binnen Nederland)
Meer info:
Niemand is naar zoveel vreemde landen gereisd als Baron von Münchausen. En als er een kanon moet afgevuurd worden, zul je niemand vinden die dit nauwkeuriger kan. Hij beweegt zich even makkelijk in comfort van het hoofse leven als in de ruigste poolwoestijn. Op het gebied van politiek en wetenschap heeft hij zijn gelijke niet. En alle discussies over de maan moeten beginnen en eindigen met de enige man die er ooit is geweest. Zijn staaltjes van bekwaamheid zijn over de hele wereld beroemd. Wie kan er nog meer over een haag springen met een koets en een paard op de rug? Niemand. En dan zijn er natuurlijk de beren. . . Mijn god de arme beren!

Prachtig geïllustreerde en goed vertaalde uitgave met zeer wonderlijke verhalen van een Duitse baron, Hieronymus Karl Friedrich, Freiherr von Münchhausen (1720-1797), die door de onwaarschijnlijkheid van zijn verhalen de bijnaam kreeg van "leugenbaron".

En dit schrijft Godfried Bomans zelf:

De baron von Münchhausen heeft werkelijk bestaan. Hij heette Hie-
ronymus Karl Friedrich, Freiherr von Münchhausen en leefde, toen
het boek verscheen, in otio cum dignitate op zijn landgoed aan de
Weser te Bodenwerder, waar hij zich, na als kapitein enige Russische
veldtochten tegen de Turken te hebben meegemaakt, reeds in 1760 op
veertigjarige leeftijd had teruggetrokken. Als gastheer genoot hij een
zekere vermaardheid, minder om wat zijn keuken en kelder te bieden
hadden, alswel om de wijze waarop hij zijn gasten wist bezig te hou-
den. Hij vertelde de dolste geschiedenissen met een stalen gezicht en
het was deze combinatie van een fantastische inhoud met een volstrekt
zakelijke toon van mededeling, die zijn verhalen allengs een lokale
roep bezorgden. In het Berlijnse tijdschrift 'Vade Mecum für Lustige
Leute' van 1781 verscheen een anonieme bijdrage, getiteld 'M-H-
nsche Geschichten', in 1783 gevolgd door 'Noch zwei M-Lügen', bei-
de door Raspe, die de baron persoonlijk kende, geschreven. Tesamen
vormen zij achttien anekdoten, zonder enig onderling verband bijeen-
gebracht. In 1785 kwam te Londen, waarheen Raspe inmiddels we-
gens verduistering was uitgeweken, in feilloos engels de first edition
uit van 'Baron Münchhausen's Narrative of his marvellous Travels
and Campaigns in Russia'. Het boek sloeg in als een bom. In enkele
jaren tijds was het in tientallen talen vertaald en de ene herdruk volg-
de op de andere, telkens met nieuwe toevoegingen verrijkt. Wij namen
hiervan slechts die aanvullingen over, waar de pen van Raspe nog dui-
delijk bespeurbaar is. De baron zelf, die zich plotseling tot een legen-
darisch leugenaar getransformeerd zag, sloot zijn huis voor elk be-
zoek en stierf in 1797 als een verbitterd man.

Godfried Bomans
Verder lezen

Boekenpension uit Vorden

zakelijk

Logo Boekenpension

De verkoper zal binnen 3 werkdagen contact met u opnemen om de koop verder af te handelen.

Afbeeldingen (Klik om te vergroten)

Bomans - De wonderbaarlijke avonturen van Baron von Münchhausen. Met prenten van Gustave Doré Bomans - De wonderbaarlijke avonturen van Baron von Münchhausen. Met prenten van Gustave Doré

Voer uw gegevens hieronder in om deze titel te bestellen bij Boekenpension

Stuur mij de Boekwinkeltjes nieuwsbrief
De captcha wordt geladen. Een ogenblik geduld...
Op het bezoeken van onze website, zo ook het plaatsen van een bestelling, zijn onze Algemene voorwaarden van toepassing.

Het huisnummer is ook opgegeven in het straat veld. Gelieve controleren of de velden straat en huisnummer correct zijn opgegeven.

Straat:
Nummer:

Stuur een e-mail

De captcha wordt geladen. Een ogenblik geduld...
 
  • Alle boeken zijn compleet en verkeren in normale antiquarische staat, tenzij anders beschreven. Kleine onvolkomenheden, zoals een ingeplakte ex-libris of een naam op het schutblad, zijn niet altijd vermeld
  • U handelt deze order direct af met Boekenpension
    Dit boekwinkeltje is een zakelijke verkoper. Hierdoor heeft u o.a. herroepingsrecht waarmee u het boek binnen 14 dagen na ontvangst retour kunt sturen. Verder lezen.
  • Identiteit verkoper:
    Boekenpension
    Kamer van Koophandel nummer: 65663934
    NL001444490B88
    www.boekenpension.com
  • Na uw bestelling ontvangen u en Boekenpension een bevestiging per e-mail. In de e-mail staan de naam, adres, woonplaats en telefoonnummer van Boekenpension vermeld
  • De Koper betaalt de verzendkosten, tenzij anders overeen gekomen
  • Boekenpension kan betaling vooraf vragen
  • Boekwinkeltjes.nl probeert Kopers en Verkopers tot elkaar te brengen. Boekwinkeltjes.nl is echter nimmer partij bij een overeenkomst die gesloten wordt tussen Koper en Verkoper door gebruikmaking van de site. Als u een geschil hebt met één of meer gebruikers, dient u dit zelf op te lossen. U vrijwaart Boekwinkeltjes.nl van enigerlei vorderingen, aanspraken op schadevergoeding en dergelijke, verband houdende met dergelijke geschillen.

Onthoud mijn gegevens

Veilig, snel en eenvoudig bestellingen plaatsen?

Registreer u vrijblijvend als koper!

Veiligheidscode

Uitleg over de veiligheidscode en instellingen

Wijzig veiligheidscode-instellingen

Besteld, hoe nu verder?

Nadat u een bestelling heeft geplaatst wordt er een bevestiging per e-mail verzonden naar u en de verkoper.
De verkoper zal binnen 3 werkdagen contact met u opnemen om de koop verder af te handelen. Afhankelijk van uw locatie heeft u in de meeste gevallen binnen 2 dagen uw bestelling in huis.