Ovidius - Ovids Verwandlungen : In Kupfern vorgestellt, und mit
| Schrijver: | Ovidius |
|---|---|
| Titel: | Ovids Verwandlungen : In Kupfern vorgestellt, und mit nöthigen Erläuterungen versehen. Heraus gegeben von einer Gesellschaft |
| Uitgever: | Ignaz Alberti, |
| Bijzonderheden: | |
| Prijs: | € 450,00 |
| Verzendkosten: | € 9,00 (binnen België) |
| Meer info: |
Half-leer (hardcover), 22 x 16 cm, VII + 137, 246, 163 + 139 pagina's brede etsen pp., Duits, 1e editie, illustraties, boekconditie: Zeer Goed. Een paar pagina's zijn licht bevlekt; sommige gravures hebben vlekken van morsen. De binding is nog steeds zeer stevig, hoewel de hoeken zijn beschadigd. 1. De Verhalen (De Metamorfosen) De kern bestaat uit meer dan 250 mythen, elk gecentreerd rond een transformatie (metamorfose). De chronologie loopt van de schepping van de wereld uit Chaos tot de deificatie van Julius Caesar: Deel 1: Behandelt de schepping, de Zondvloed (Deucalion en Pyrrha) en vroege verhalen van de goden, zoals Apollo en Daphne. Deel 2: Bevat dramatische verhalen zoals de val van Phaethon en de avonturen van Hercules. Deel 3: Richt zich op de Trojaanse Oorlog en de overgang naar de Romeinse geschiedenis. 2. De 'Nöthigen Erläuterungen' (Uitleg) Wat deze editie uniek maakt, is de uitgebreide commentaar van de "Gesellschaft" (de vereniging van redacteuren). Voor elk verhaal gaven ze: Historische interpretatie: Waar komen deze mythen vandaan? Wetenschappelijke uitleg: Soms probeerden ze een mythe uit te leggen als een symbool voor een natuurlijk fenomeen. Morele lessen: In de 18e eeuw (de Verlichting) werd het als belangrijk beschouwd dat lezers leerden van de fouten van de goden en helden. De tekst legt vaak uit welke deugd of ondeugd verborgen is binnen een verhaal. 3. Het Visuele Verhaal (De 'Kupfern') De 139 kopergravures zijn niet alleen decoratief; ze zijn bedoeld als een prentenboek. De gravures tonen vaak het exacte moment van de transformatie (bijvoorbeeld, vingers die in takken veranderen). Aangezien boeken in 1791 erg duur waren, dienden deze platen ook om de verhalen toegankelijk te maken voor een publiek dat de complexe Latijnse bronnen niet rechtstreeks kon lezen.
[Deze omschrijving kan vertaald zijn met AI.] Ignaz Alberti,, 1791, Wien |
De verkoper zal binnen 3 werkdagen contact met u opnemen om de koop verder af te handelen.
Het huisnummer is ook opgegeven in het straat veld. Gelieve controleren of de velden straat en huisnummer correct zijn opgegeven.
Straat:
Nummer:
- Alle boeken zijn compleet en verkeren in normale antiquarische staat, tenzij anders beschreven. Kleine onvolkomenheden, zoals een ingeplakte ex-libris of een naam op het schutblad, zijn niet altijd vermeld
- U handelt deze order direct af met Tanchelmus
Dit boekwinkeltje is een zakelijke verkoper. Hierdoor heeft u o.a. herroepingsrecht waarmee u het boek binnen 14 dagen na ontvangst retour kunt sturen. Verder lezen. - Na uw bestelling ontvangen u en Tanchelmus een bevestiging per e-mail. In de e-mail staan de naam, adres, woonplaats en telefoonnummer van Tanchelmus vermeld
- De Koper betaalt de verzendkosten, tenzij anders overeen gekomen
- Tanchelmus kan betaling vooraf vragen
- Boekwinkeltjes.nl probeert Kopers en Verkopers tot elkaar te brengen. Boekwinkeltjes.nl is echter nimmer partij bij een overeenkomst die gesloten wordt tussen Koper en Verkoper door gebruikmaking van de site. Als u een geschil hebt met één of meer gebruikers, dient u dit zelf op te lossen. U vrijwaart Boekwinkeltjes.nl van enigerlei vorderingen, aanspraken op schadevergoeding en dergelijke, verband houdende met dergelijke geschillen.
Onthoud mijn gegevens
Registreer u vrijblijvend als koper!
Besteld, hoe nu verder?
De verkoper zal binnen 3 werkdagen contact met u opnemen om de koop verder af te handelen. Afhankelijk van uw locatie heeft u in de meeste gevallen binnen 2 dagen uw bestelling in huis.


