Matthijs de Ridder - BOEM Paukeslag op strooptocht door Paul va
| Schrijver: | Matthijs de Ridder |
|---|---|
| Titel: | BOEM Paukeslag op strooptocht door Paul van Ostaijens 'Bezette stad' |
| ISBN: | 9789463105927 |
| Taal: | Nederlands |
| Uitgever: | Pelckmans |
| Bijzonderheden: | 2021, paperback, goed exemplaar |
| Prijs: | € 12,50 |
| Verzendkosten: | € 3,95 (binnen Nederland) |
| Meer info: |
Honderd jaar geleden publiceerde Paul van Ostaijen zijn meesterwerk 'Bezette stad', de grensverleggende dichtbundel waarin hij zijn ervaringen tijdens de Eerste Wereldoorlog in Antwerpen verwerkte. 'Bezette stad' is een boek geboren uit een persoonlijke en maatschappelijke crisis. Maar Van Ostaijen wilde ook laten zien waartoe de moderne poëzie in staat was. Hij wilde er alles in samenbrengen: de destructie van de oorlog, de wilde montage van de film, de compositie van een kubistisch stadsbeeld, de scherts van dada, de klankrijke meerduidigheid van de expressionistische poëzie ? en dit allemaal in één grootse, meeslepende vertelling.0In 'Boem Paukeslag' vertelt Matthijs de Ridder hoe Van Ostaijen ertoe kwam zijn kapotte tijd te vangen in het grootste literaire experiment dat de internationale avant-garde zou voortbrengen. Tegelijkertijd neemt hij de lezer mee op strooptocht door de verlaten straten, de ruïnes en het kolkende nachtleven van het bezette Antwerpen. Met veel gevoel voor historisch detail destilleert hij zo het verhaal uit de fragmentarische dichtbundel 'Bezette stad'.0'Boem Paukeslag' verschijnt parallel aan de tentoonstelling over 100 jaar Bezette stad die van 25 maart tot 25 juni loopt in het Antwerpse Letterenhuis. Bij die gelegenheid presenteren Vlaams-Nederlands Huis de- Buren, Het Paul van Ostaijengenootschap en de Stad Antwerpen ook drie stadswandelingen door Bezette stad, die beschikbaar zullen worden gemaakt via de ErfgoedApp. Verder worden er in Vlaanderen en Nederland nog tal van activiteiten rond Bezette Stad georganiseerd in het kader van het interdisciplinaire kunstproject Besmette Stad van Vlaams-Nederlands Huis deBuren en het Paul van Ostaijengenootschap.
|

Bedankt voor je bestelling. Bestelde boeken die meteen betaald zijn via Pay.nl versturen we zo snel mogelijk, zonder verdere berichtgeving. Je krijgt wel een automatisch gegenereerde trackingmail. Bij alle andere bestellingen krijg je binnen 1 tot 3 werkdagen een bevestiging met betaalgegevens. Geen trackingmail of bevestiging ontvangen? Kijk dan in je spam-map en/of neem contact met ons op. Verzenden naar een afhaalpunt kan goedkoper zijn; informeer naar de mogelijkheden. Meer informatie over Boekhandel Louis Tinner (o.a. verkoopvoorwaarden, verzendopties, inkoop en aanwezigheid op boekenmarkten) vind je op www.louistinner.nl.
Tip: Meerdere boeken tegelijk bestellen scheelt verzendkosten!
Tip: Meerdere boeken tegelijk bestellen scheelt verzendkosten!
De verkoper zal binnen 3 werkdagen contact met u opnemen om de koop verder af te handelen.
Alle boeken van Louis Tinner
Stel een vraag over dit boek aan Louis Tinner
Deze verkoper staat op een markt in Oud-Beijerland op 09-05-2026
Deze verkoper staat op een markt in Warmond op 14-05-2026
Het huisnummer is ook opgegeven in het straat veld. Gelieve controleren of de velden straat en huisnummer correct zijn opgegeven.
Straat:
Nummer:
- Alle boeken zijn compleet en verkeren in normale antiquarische staat, tenzij anders beschreven. Kleine onvolkomenheden, zoals een ingeplakte ex-libris of een naam op het schutblad, zijn niet altijd vermeld
- U handelt deze order direct af met Louis Tinner
Dit boekwinkeltje is een zakelijke verkoper. Hierdoor heeft u o.a. herroepingsrecht waarmee u het boek binnen 14 dagen na ontvangst retour kunt sturen. Verder lezen. - Identiteit verkoper:
Reizende Boekhandel Louis Tinner
Kamer van Koophandel nummer: 24347165
NL811776888B01
http://www.louistinner.nl - Na uw bestelling ontvangen u en Louis Tinner een bevestiging per e-mail. In de e-mail staan de naam, adres, woonplaats en telefoonnummer van Louis Tinner vermeld
- De Koper betaalt de verzendkosten, tenzij anders overeen gekomen
- Louis Tinner kan betaling vooraf vragen
- Boekwinkeltjes.nl probeert Kopers en Verkopers tot elkaar te brengen. Boekwinkeltjes.nl is echter nimmer partij bij een overeenkomst die gesloten wordt tussen Koper en Verkoper door gebruikmaking van de site. Als u een geschil hebt met één of meer gebruikers, dient u dit zelf op te lossen. U vrijwaart Boekwinkeltjes.nl van enigerlei vorderingen, aanspraken op schadevergoeding en dergelijke, verband houdende met dergelijke geschillen.
Onthoud mijn gegevens
Registreer u vrijblijvend als koper!
Besteld, hoe nu verder?
De verkoper zal binnen 3 werkdagen contact met u opnemen om de koop verder af te handelen. Afhankelijk van uw locatie heeft u in de meeste gevallen binnen 2 dagen uw bestelling in huis.
