Simenon, Georges; vert. Romijn, K.H. - Maigret en de zaak Nahou

Schrijver: Simenon, Georges; vert. Romijn, K.H.
Titel: Maigret en de zaak Nahour & Het kasteel van Roodezand
Taal: Nederlands
Uitgever: Bruna Uitgevers, A.W.
Bijzonderheden: pocket, 176 en 173pag., 1966, zwarte Beertjes 1000
Prijs: € 2,95 (Excl. verzendkosten)
Meer info:
AI:

Het Verhaal
Het onderzoek begint wanneer commissaris Maigret midden in de nacht wordt gebeld door zijn vriend, dokter Pardon. Pardon heeft zojuist in het geheim een jonge vrouw behandeld voor een schotwond. Zij en de man die haar vergezelde, gaven een ongeloofwaardige verklaring en vertrokken gehaast naar Amsterdam.
De volgende ochtend wordt de Libanese professionele gokker Félix Nahour doodgeschoten aangetroffen in zijn woning in Parijs. Maigret ontdekt al snel de link: de gewonde vrouw is Lina, de echtgenote van Nahour, en de man bij haar was haar minnaar, de rijke Colombiaan Vicente Alvaredo.
De Ontrafeling
Hoewel Lina en haar minnaar de hoofdverdachten lijken, stuit Maigret op een muur van zwijgzaamheid bij het personeel, waaronder de kamermeid Louise Bodin en de zwijgzame secretaris Fouad Ouéni.
Uiteindelijk reconstrueert Maigret de fatale avond:
Lina en Alvaredo waren naar Nahour gegaan om te vertellen dat zij hem zou verlaten.
Nahour trok hierop een wapen, maar werd op datzelfde moment doodgeschoten door Ouéni (die zelf ook een verleden met Lina had).
Het schot van de stervende Nahour raakte Lina, waarna zij en haar minnaar in paniek vluchtten
en
In tegenstelling tot de meeste Maigret-verhalen, speelt dit boek zich af in Groningen, Nederland.
Kerngegevens
Oorsprong: Het is een van de zeldzame "Maigret-verhalen vóór Maigret", geschreven voordat de officiële reeks bij uitgeverij Fayard begon.
Locatie: De setting is het fictieve "Kasteel van Roodezand" in de provincie Groningen.
Publicatie: In Nederland werd het in 1966 als dubbelpocket uitgebracht door A.W. Bruna & Zoon, samen met Maigret en de zaak Nahour.
Het Verhaal
Een Franse politieman (een vroege versie of voorloper van Maigret) wordt naar Groningen gestuurd om een mysterieuze zaak te onderzoeken. Het verhaal ademt de typische vroege Simenon-sfeer: mistig, melancholiek en met een sterke focus op de psychologie van de personages in een besloten omgeving.
In de Nederlandse uitgaven wordt dit boek vaak aangeprezen als een bijzonder item voor verzamelaars, omdat het een uniek kijkje geeft in de ontwikkeling van het personage commissaris Maigret
Verder lezen

De Tresoor uit Lage Zwaluwe

particulier

Logo De Tresoor

Alle prijzen zijn excl. verzendkosten. Afhalen kan in Lage Zwaluwe Betalen via PayPal op verzoek mogelijk.Opruiming van mijn boekenverzameling, het loopt anders uit de hand! Kijk ook eens naar de mogelijkheid van meerdere boeken om de verzendkosten te drukken. ALTIJD EVEN IN UW SPAM KIJKEN, WANT HEEL VAAK KOMEN DAAR MIJN MAILS TERECHT

De verkoper zal binnen 3 werkdagen contact met u opnemen om de koop verder af te handelen.

Afbeeldingen (Klik om te vergroten)

Simenon, Georges; vert. Romijn, K.H. - Maigret en de zaak Nahour & Het kasteel van Roodezand Simenon, Georges; vert. Romijn, K.H. - Maigret en de zaak Nahour & Het kasteel van Roodezand

Voer uw gegevens hieronder in om deze titel te bestellen bij De Tresoor

Stuur mij de Boekwinkeltjes nieuwsbrief
De captcha wordt geladen. Een ogenblik geduld...
Op het bezoeken van onze website, zo ook het plaatsen van een bestelling, zijn onze Algemene voorwaarden van toepassing.

Het huisnummer is ook opgegeven in het straat veld. Gelieve controleren of de velden straat en huisnummer correct zijn opgegeven.

Straat:
Nummer:

Stuur een e-mail

De captcha wordt geladen. Een ogenblik geduld...
 
  • Alle boeken zijn compleet en verkeren in normale antiquarische staat, tenzij anders beschreven. Kleine onvolkomenheden, zoals een ingeplakte ex-libris of een naam op het schutblad, zijn niet altijd vermeld
  • U handelt deze order direct af met De Tresoor
    Deze verkoper is een particulier, dit heeft invloed op welke rechten voor u als koper ontbreken. Zo heeft u geen herroepingsrecht of conformiteitsrecht. Verder lezen.
  • Na uw bestelling ontvangen u en De Tresoor een bevestiging per e-mail. In de e-mail staan de naam, adres, woonplaats en telefoonnummer van De Tresoor vermeld
  • De Koper betaalt de verzendkosten, tenzij anders overeen gekomen
  • De Tresoor kan betaling vooraf vragen
  • Boekwinkeltjes.nl probeert Kopers en Verkopers tot elkaar te brengen. Boekwinkeltjes.nl is echter nimmer partij bij een overeenkomst die gesloten wordt tussen Koper en Verkoper door gebruikmaking van de site. Als u een geschil hebt met één of meer gebruikers, dient u dit zelf op te lossen. U vrijwaart Boekwinkeltjes.nl van enigerlei vorderingen, aanspraken op schadevergoeding en dergelijke, verband houdende met dergelijke geschillen.

Onthoud mijn gegevens

Veilig, snel en eenvoudig bestellingen plaatsen?

Registreer u vrijblijvend als koper!

Veiligheidscode

Uitleg over de veiligheidscode en instellingen

Wijzig veiligheidscode-instellingen

Besteld, hoe nu verder?

Nadat u een bestelling heeft geplaatst wordt er een bevestiging per e-mail verzonden naar u en de verkoper.
De verkoper zal binnen 3 werkdagen contact met u opnemen om de koop verder af te handelen. Afhankelijk van uw locatie heeft u in de meeste gevallen binnen 2 dagen uw bestelling in huis.