Ineke Mok - Quaco

Schrijver: Ineke Mok
Titel: Quaco
ISBN: 9789462490208
Taal: Nederlands
Uitgever: Walburg Pers Educatief B.V.
Bijzonderheden: Conditie: Als nieuw, Bindwijze: Paperback
Prijs: € 15,40
Verzendkosten: € 3,15 (binnen Nederland)
Meer info:
Quaco educatief los bevat een afzonderlijk katern waarin de bredere context wordt geschetst. Kaarten en een tijdlijn horen daarbij. Bij de educatieve versie hoort een docentenhandleiding en lesmateriaal, zowel voor HAVO/ VWO als voor het VMBO. De primaire doelgroep is leerlingen in klas 2 van het voortgezet onderwijs. De praktijk wijst uit dat ook leerlingen van klas 3 de strip bijzonder waarderen.

Quaco. Leven in slavernij is het eerste stripverhaal over het Nederlandse slavernijverleden. Quaco, de hoofdpersoon, heeft werkelijk geleefd. Hij was een Akan en kwam uit een gebied
dat nu in Ghana of Ivoorkust zou liggen. Na zijn ontvoering leefde hij eerst in West-Afrika in slavernij, daarna in Suriname en Nederland. Quaco was een van de miljoenen Afrikanen die
slachtoffer werden van de trans-Atlantische mensenhandel, waarbij ook Nederlanders betrokken
waren.

Quaco is een spannende strip die op een aansprekende en beeldende manier het Nederlandse slavernijverleden onder de aandacht van het grote publiek (vanaf 11 jaar) brengt. En dat is
nog steeds nodig, omdat slavernij een deel van onze geschiedenis is waarover nog steeds weinig kennis bestaat. Ook in het huidige onderwijs blijft dit onderwerp doorgaans onderbelicht.

Quaco is een educatief stripverhaal. Dat houdt in dat de lezers - ongemerkt bijna - kennis opdoet over het slavernijverleden. De inhoud is daarbij zo geordend dat de docenten deze in delen kunnen aanbieden en behandelen, bijvoorbeeld in 3 of 4 lessen. In de strip worden bewust die informatie, ervaringen, details, dilemma’s etc. verwerkt die essentieel zijn voor de leerervaring.

Op www.quaco-stripverhaal.nl vindt u aanvullend lesmateriaal, zoals docentenhandleidingen, werkbladenen kennistoetsen ...

Het lesmateriaal met uiteenlopende opdrachten wordt voor VMBO en HAVO/VWO aangeboden.

Deze uitgave is mede gefaciliteerd door NiNsee, Nationaal instituut Nederlands slavernijverleden en erfenis.
Verder lezen

boekenbalie uit Rotterdam

zakelijk

Logo boekenbalie

Als u op één van onze aanbiedingen klikt dan opent de aanbieding in onze webshop waar u het boek kan bestellen en afrekenen. Het is niet mogelijk boeken af te halen.
- Meer dan 500.000 boeken op voorraad in ons magazijn in Rotterdam.
- Op werkdagen voor 15:00 besteld, dezelfde dag verzonden.
- Stevig verpakt
- Verzendkosten vanaf €3,35. Gratis verzenden vanaf 40 euro of 4 boeken
- We verzenden ook naar België. Zendingen naar België kunnen er enkele dagen over doen.
- Alle boeken zijn met zorg gecontroleerd
Verder lezen

De verkoper zal binnen 1 werkdag contact met u opnemen om de koop verder af te handelen.

Afbeeldingen (Klik om te vergroten)

Ineke Mok - Quaco