Norel, K.; ill.: Wesseling, Jan - Water, wind en vuur
| Schrijver: | Norel, K.; ill.: Wesseling, Jan |
|---|---|
| Titel: | Water, wind en vuur |
| ISBN: | 9789031896769 |
| Taal: | Nederlands |
| Uitgever: | Amsterdam Boek |
| Bijzonderheden: | hc met so., 229 pag., 1977 |
| Prijs: | € 4,45 (Excl. verzendkosten) |
| Meer info: |
In 'Water, wind en vuur' wordt de geschiedenis van Texel beschreven. Stuk voor stuk zet Norel de personages voor ons neer: de stoere vissers, de gewiekste bakker, de caféhoudersfamilie en het geslacht van pioniers in de Julianapolder, die, begonnen als keetmeid en polderjongen, eindigen als grote boeren. Hij geeft een beeld van Texel vroeger: een eiland van vissers en schapenboeren, Texel nu: een druk toeristenoord, en daartussenin: de oorlog met als bloedig hoogtepunt de opstand van de Georgische militairen tegen hun onderdrukkers.
AI: Water, wind en vuur is een bekende streekroman van de Nederlandse schrijver K. Norel (Klaas Norel), voor het eerst verschenen in 1970 bij uitgeverij La Rivière & Voorhoeve. Het boek beschrijft de geschiedenis van het Waddeneiland Texel en de levens van de eilandbewoners ("Texelaars") door de jaren heen. Inhoud van het boek Norel schetst een breed beeld van de Texelse samenleving en de ontwikkeling van het eiland: Personages: Het verhaal volgt diverse figuren, van stoere vissers en schapenboeren tot een gewiekste bakker en een familie pioniers die in de Julianapolder opklimmen van polderjongens tot grote boeren. Texel toen en nu: Het contrast tussen het Texel van vroeger (visserij en landbouw) en het Texel van later (toerisme) staat centraal. De Tweede Wereldoorlog: Een cruciaal en bloedig onderdeel van het boek is de beschrijving van de Georgische opstand op Texel in april 1945, ook wel de 'laatste slagveld van Europa' genoemd. |

De verkoper zal binnen 3 werkdagen contact met u opnemen om de koop verder af te handelen.
Het huisnummer is ook opgegeven in het straat veld. Gelieve controleren of de velden straat en huisnummer correct zijn opgegeven.
Straat:
Nummer:
- Alle boeken zijn compleet en verkeren in normale antiquarische staat, tenzij anders beschreven. Kleine onvolkomenheden, zoals een ingeplakte ex-libris of een naam op het schutblad, zijn niet altijd vermeld
- U handelt deze order direct af met De Tresoor
Deze verkoper is een particulier, dit heeft invloed op welke rechten voor u als koper ontbreken. Zo heeft u geen herroepingsrecht of conformiteitsrecht. Verder lezen. - Na uw bestelling ontvangen u en De Tresoor een bevestiging per e-mail. In de e-mail staan de naam, adres, woonplaats en telefoonnummer van De Tresoor vermeld
- De Koper betaalt de verzendkosten, tenzij anders overeen gekomen
- De Tresoor kan betaling vooraf vragen
- Boekwinkeltjes.nl probeert Kopers en Verkopers tot elkaar te brengen. Boekwinkeltjes.nl is echter nimmer partij bij een overeenkomst die gesloten wordt tussen Koper en Verkoper door gebruikmaking van de site. Als u een geschil hebt met één of meer gebruikers, dient u dit zelf op te lossen. U vrijwaart Boekwinkeltjes.nl van enigerlei vorderingen, aanspraken op schadevergoeding en dergelijke, verband houdende met dergelijke geschillen.
Onthoud mijn gegevens
Registreer u vrijblijvend als koper!
Besteld, hoe nu verder?
De verkoper zal binnen 3 werkdagen contact met u opnemen om de koop verder af te handelen. Afhankelijk van uw locatie heeft u in de meeste gevallen binnen 2 dagen uw bestelling in huis.

