Buurmans, Piet; bewerkt: Hoosemans, Cees - De Vlucht. 12 mei 19
| Schrijver: | Buurmans, Piet; bewerkt: Hoosemans, Cees |
|---|---|
| Titel: | De Vlucht. 12 mei 1940. |
| Taal: | Nederlands |
| Uitgever: | Wijngaard |
| Bijzonderheden: | paperback, 191 pag., 1991, 30x21 cm |
| Prijs: | € 12,00 (Excl. verzendkosten) |
| Meer info: |
AI:
De Vlucht van 12 mei 1940 is de historische benaming voor de grootschalige evacuatie van de circa 50.000 inwoners van Breda, die destijds is vastgelegd en beschreven door amateurhistoricus en ooggetuige Piet Buurmans.Op Eerste Pinksterdag 1940 gaf de burgemeester van Breda het bevel de stad te verlaten. Breda dreigde namelijk het slagveld te worden in een directe confrontatie tussen het oprukkende Franse leger en de binnenvallende Duitse troepen.De rol van Piet BuurmansOoggetuige: Piet Buurmans was ten tijde van de evacuatie een 13-jarige jongen uit de Bredase wijk Belcrum. Hij maakte de barre tocht naar het zuiden zelf mee met zijn familie.Auteur: Later in zijn leven werkte Buurmans als politieman en ontwikkelde hij zich tot amateurhistoricus. In 1991 bracht hij samen met Cees Hoosemans het tweedelige boek "De Vlucht : 12 mei 1940" uit. Dit werk geldt als een belangrijk historisch bronnen- en herinneringsdocument over deze traumatische gebeurtenis.Nalatenschap: Buurmans overleed in 2011 op 84-jarige leeftijd in Breda. Zijn persoonlijke verhalen en verzamelde documentatie worden nog altijd gebruikt bij herdenkingen en historische publicaties.Verloop en impact van 'De Vlucht'De Tocht: De 50.000 inwoners vertrokken te voet of per fiets in twee grote colonnes richting België (onder andere via Zundert en Hoogstraten) met Antwerpen als initieel doel. Sommige vluchtelingen trokken uiteindelijk door tot diep in Zuid-Frankrijk.Chaos en Slachtoffers: Onderweg raakten de colonnes burgers vermengd met terugtrekkende militairen. Duitse gevechtsvliegtuigen bestookten de wegen met bommen en mitrailleursvuur. Tijdens deze evacuatie kwamen ruim 104 tot 114 Bredase burgers om het leven door het oorlogsgeweld.Herdenking: In het Stadspark Valkenberg in Breda staat het monument 'De Vlucht'. Dit bronzen beeld herinnert aan de slachtoffers en de angst van deze historische dag |

De verkoper zal binnen 3 werkdagen contact met u opnemen om de koop verder af te handelen.
Het huisnummer is ook opgegeven in het straat veld. Gelieve controleren of de velden straat en huisnummer correct zijn opgegeven.
Straat:
Nummer:
- Alle boeken zijn compleet en verkeren in normale antiquarische staat, tenzij anders beschreven. Kleine onvolkomenheden, zoals een ingeplakte ex-libris of een naam op het schutblad, zijn niet altijd vermeld
- U handelt deze order direct af met De Tresoor
Deze verkoper is een particulier, dit heeft invloed op welke rechten voor u als koper ontbreken. Zo heeft u geen herroepingsrecht of conformiteitsrecht. Verder lezen. - Na uw bestelling ontvangen u en De Tresoor een bevestiging per e-mail. In de e-mail staan de naam, adres, woonplaats en telefoonnummer van De Tresoor vermeld
- De Koper betaalt de verzendkosten, tenzij anders overeen gekomen
- De Tresoor kan betaling vooraf vragen
- Boekwinkeltjes.nl probeert Kopers en Verkopers tot elkaar te brengen. Boekwinkeltjes.nl is echter nimmer partij bij een overeenkomst die gesloten wordt tussen Koper en Verkoper door gebruikmaking van de site. Als u een geschil hebt met één of meer gebruikers, dient u dit zelf op te lossen. U vrijwaart Boekwinkeltjes.nl van enigerlei vorderingen, aanspraken op schadevergoeding en dergelijke, verband houdende met dergelijke geschillen.
Onthoud mijn gegevens
Registreer u vrijblijvend als koper!
Besteld, hoe nu verder?
De verkoper zal binnen 3 werkdagen contact met u opnemen om de koop verder af te handelen. Afhankelijk van uw locatie heeft u in de meeste gevallen binnen 2 dagen uw bestelling in huis.

