Diderot, Denis - Brieven aan Sophie / druk 1 (mooi vertaald doo

Schrijver: Diderot, Denis
Titel: Brieven aan Sophie / druk 1 (mooi vertaald door Anneke Brassinga)
ISBN: 9789029513432
Taal: Nederlands
Uitgever: De Arbeiderspers - Privé-domein 201 - geen paperback, maar de gebonden Privé-domein editie
Bijzonderheden: Zeer goed, mooi, schoon, strak, GEBONDEN ex. (in verwijderbaar beschermend plastic) 2006, 1e druk, 165 p. Zeer goed omslag, zonder verkleuring. Geen naam, ezelsoren, strepen etc. 1 licht schaafje op rug + vlekje op de achterzijde, beide niet storend.
Prijs: € 34,50
Verzendkosten: € 7,15 (binnen Nederland)
Meer info:
Hoe hebben ze elkaar ontmoet? Bij toeval, net als iedereen. Hoe heetten ze? Wat kan het u schelen?' Zo begint de roman Jacques Ie Fataliste van Denis Diderot. Het zijn vragen die bij uitstek van toepassing lijken op de brieven van Diderot aan Sophie Volland: het hartstochtelijke, levendige proza waarin Diderot over al zijn wel en wee schrijft sprankelt nu nog net zo als twee eeuwen geleden.Natuurlijk, de aanleiding voor deze correspondentie is meer dan frivool en alleszins wetenswaardig. Denis Diderot en Louise Henriëtte - Sophie was haar bijnaam -Volland werden toen ze beiden al veertig waren op heterdaad 'betrapt'. 'We waren ongeveer een uur samen,' schrijft Diderot aan zijn hartsvriend Grimm, 'toen er geklopt werd. M'n beste, wie denkt u dat het was? Zij, ja zij, de moeder.' Vanaf dat moment moest Sophie zeker zes maanden per jaar mee naar het familielandgoed in de Marne-vallei. Diderot was immers behalve een berucht vrijdenker ook een getrouwd man. Toch hield de liaison bijna twintig jaar stand. Zinnelijkheid, deugd en verbeeldingskracht waren voor Diderot het brood des levens, maar hij kon zijn hartstocht tijdens Sophies afwezigheid heel goed in taal sublimeren. Het heeft van de brieven niet minder dan een kunstwerk gemaakt, de intieme levensropman van een van de meest dwarse denkers uit de wereldgeschiedenis: 'allesdenker' Denis Diderot.

---

Denis Diderot (1713-1784) koos niet voor de hem toebedachte kerkelijke carrière, maar werkte als vertaler en publicist, en samen met d’Alembert als redacteur aan de beroemde Encyclopédie. Hij ontwikkelde zich tot een van de belangrijkste filosofen van de radicale verlichting. Naast een groot aantal filosofische verhandelingen en dialogen schreef hij verhalen en romans, zoals het bekende 'Jacques de fatalist en zijn meester' en 'De neef van Rameau'.
Verder lezen

Zevenblad uit Amsterdam

particulier

Logo Zevenblad

* Kijk na uw bestelling a.u.b. in uw SPAM-Box als u na 3 werkdagen nog geen antwoord heeft.
* Zevenblad reageert meestal op dezelfde dag, maximaal binnen 3 werkdagen !
* Zevenblad staat voor zeer adequate verpakking en snelle verzending via Postnl of DPD.
* De boeken van Zevenblad verkeren, tenzij anders vermeld, altijd in uitstekende staat.
* Wij vragen betaling vooraf.
* Verzending vindt, tenzij op verzoek aangetekend, plaats voor risico van de koper.

De verkoper zal binnen 3 werkdagen contact met u opnemen om de koop verder af te handelen.

Afbeeldingen (Klik om te vergroten)

Diderot, Denis - Brieven aan Sophie / druk 1 (mooi vertaald door Anneke Brassinga)

Voer uw gegevens hieronder in om deze titel te bestellen bij Zevenblad

Stuur mij de Boekwinkeltjes nieuwsbrief
De captcha wordt geladen. Een ogenblik geduld...
Op het bezoeken van onze website, zo ook het plaatsen van een bestelling, zijn onze Algemene voorwaarden van toepassing.

Het huisnummer is ook opgegeven in het straat veld. Gelieve controleren of de velden straat en huisnummer correct zijn opgegeven.

Straat:
Nummer:

Stuur een e-mail

De captcha wordt geladen. Een ogenblik geduld...
 
  • Alle boeken zijn compleet en verkeren in normale antiquarische staat, tenzij anders beschreven. Kleine onvolkomenheden, zoals een ingeplakte ex-libris of een naam op het schutblad, zijn niet altijd vermeld
  • U handelt deze order direct af met Zevenblad
    Deze verkoper is een particulier, dit heeft invloed op welke rechten voor u als koper ontbreken. Zo heeft u geen herroepingsrecht of conformiteitsrecht. Verder lezen.
  • Na uw bestelling ontvangen u en Zevenblad een bevestiging per e-mail. In de e-mail staan de naam, adres, woonplaats en telefoonnummer van Zevenblad vermeld
  • De Koper betaalt de verzendkosten, tenzij anders overeen gekomen
  • Zevenblad kan betaling vooraf vragen
  • Boekwinkeltjes.nl probeert Kopers en Verkopers tot elkaar te brengen. Boekwinkeltjes.nl is echter nimmer partij bij een overeenkomst die gesloten wordt tussen Koper en Verkoper door gebruikmaking van de site. Als u een geschil hebt met één of meer gebruikers, dient u dit zelf op te lossen. U vrijwaart Boekwinkeltjes.nl van enigerlei vorderingen, aanspraken op schadevergoeding en dergelijke, verband houdende met dergelijke geschillen.

Onthoud mijn gegevens

Veilig, snel en eenvoudig bestellingen plaatsen?

Registreer u vrijblijvend als koper!

Veiligheidscode

Uitleg over de veiligheidscode en instellingen

Wijzig veiligheidscode-instellingen

Besteld, hoe nu verder?

Nadat u een bestelling heeft geplaatst wordt er een bevestiging per e-mail verzonden naar u en de verkoper.
De verkoper zal binnen 3 werkdagen contact met u opnemen om de koop verder af te handelen. Afhankelijk van uw locatie heeft u in de meeste gevallen binnen 2 dagen uw bestelling in huis.