Aart Grootheest; Cees Rutten; Jan Sander - Golden Earring Clips

Schrijver: Aart Grootheest; Cees Rutten; Jan Sander
Titel: Golden Earring Clips Van Dick Maas 1982-1997
ISBN: 9789023258711
Taal: Nederlands
Uitgever: Gorcum b.v., Koninklijke Van
Bijzonderheden: Nieuw exemplaar 2021, Hardcover, 232pp
Prijs: € 29,95
Verzendkosten: € 4,95 (binnen Nederland)
Meer info:
“Voor iedereen die wil weten op welke locaties we gefilmd hebben, hoe de scenario’s tot stand kwamen, wie er allemaal in mee speelden en wie niet, wat er fout ging, bevat dit boek een schat aan informatie”. Dick Maas

Bij de vele hits uit de jaren 60 en 70 laat Golden Earring al filmpjes opnemen. De filmpjes laten losse beelden zien bij de muziek, zonder een echte betekenis. In 1982 realiseert Golden Earring zich dat het anders moet. Ingegeven door de snelle groei van de clipzender MTV in de Verenigde Staten vragen ze Dick Maas, een filmregisseur die cum laude is afgestudeerd aan de Nederlandse Filmacademie, om een clip bij Twilight Zone te maken. Na het succes van de single en de bijbehorende clip groeit Dick Maas uit tot de hofleverancier van de band en maakt hij spraakmakende Earringclips in de periode van 1982 tot en met 1997: Twilight Zone, When The Lady Smiles, Clear Night Moonlight, Turn The World Around en Burning Stuntman. Ook maakt Dick Maas de concertfilm Live From The Twilight Zone die in 1984 op MTV wordt uitgezonden.
Het boek beschrijft op zeer uitgebreide wijze de totstandkoming van de clips en de concertfilm en de grote invloed op de carrières van Golden Earring en Dick Maas. Het geeft o.a. antwoord op vragen als: In hoeverre hebben de clips bijgedragen aan het succes van de songs? Wat waren de reacties? Hoe reageerde het preutse Amerika op de provocerende erotische beeldtaal, de zwarte humor en het onverbloemde geweld? Wat werd er allemaal gecensureerd? Verloor Hillary Clinton het Democratische kandidaatschap omdat ze When The Lady Smiles als campagnelied had?
Golden Earring Clips van Dick Maas geeft een blik achter de schermen en laat zien met welke professionaliteit deze producties zijn gemaakt. De vier Earringleden, Dick Maas, zijn vaste assistent Myrna van Gilst en vele cast- en crewleden blikken terug op een belangrijk stuk van de roemruchte Earring-geschiedenis. De schrijvers hebben de beschikking gekregen over uniek archiefmateriaal, zoals de scripts en storyboards van de clips. Ook bevat het boek vele niet eerder gepubliceerde foto’s.
Verder lezen

Boekhandel Roelants

zakelijk

Boekhandel Roelants uit Nijmegen

Hartelijk welkom bij Boekhandel Roelants. Wij zijn een literaire boekhandel met aandacht voor het betere boek. Al onze boeken zijn nieuw en onbeschadigd, tenzij anders vermeld. Bestel snel en eenvoudig via onze website Roelants.nl. Of mail ons: roelants@roelants.nl
Wij verzenden gratis bij aankoop vanaf € 30,00 aan boeken. Daaronder rekenen wij € 4,95. De verzendkosten voor België en Duitsland zijn € 10,- ongeacht het aantal boeken. Alle boeken worden met zorg verpakt en verzonden via Fietskoeriers / PostNL.
Het adres van onze winkel is Van Broeckhuysenstraat 34 te 6511PJ Nijmegen. Onze winkel is dagelijks geopend.
Verder lezen

De verkoper zal binnen 1 werkdag contact met u opnemen om de koop verder af te handelen.

Afbeeldingen (Klik om te vergroten)

Aart Grootheest; Cees Rutten; Jan Sander - Golden Earring Clips Van Dick Maas 1982-1997