Stel een vraag

Met het formulier hier onder kunt u contact op nemen met boekwinkel Apollonius.


 

Erdman, Paul E. - De ramp van '79

De vraag gaat over de volgende titel:

Afbeelding: Erdman, Paul E. - De ramp van '79
Schrijver: Erdman, Paul E.
Titel: De ramp van '79
ISBN: 9789024504336
Uitgever: Laren : Luitingh-Sijthoff, 1976
Bijzonderheid: Gebonden, linnen band met stofomslag. 310 pp. In goede staat
Prijs: € 4,00
€ 6,50
Meer info ISBN 9024504333 Stofomslag heeft schade. Boek in uitstekende staat. Zonder inscripties e.d.

Paul Emil Erdman was een in Canada geboren Amerikaanse econoom en bankier die bekend werd door zijn romans over monetaire trends en internationale financiën.
Hij promoveerde in 1958 in de economie, Europese geschiedenis en theologie aan de Universiteit van Bazel in Zwitserland. In 1958 werkte hij als financieel analist voor de Europese Gemeenschap voor Kolen en Staal. Tussen 1959 en 1961 werkte hij als econoom bij SRI International in Menlo Park, Californië.
Bankcarrière
Erdman werd president van de Zwitserse Salik Bank in 1965. In 1969 nam First Interstate Bancorp een meerderheidsbelang en hernoemde de bank tot United California Bank in Bazel. De bank ging failliet na grote verliezen te hebben geleden door te speculeren op de cacaomarkt. Erdman en andere bestuursleden werden beschuldigd van fraude en wanbeheer. Erdman bracht tien maanden in eenzame opsluiting door zonder aanklacht, voordat hij in 1971 werd vrijgelaten op een borgtocht van $ 133.000. Erdman ontliep de borgtocht en vloog naar Engeland, om later terug te keren naar de Verenigde Staten. Verschillende bankfunctionarissen werden veroordeeld en kregen gevangenisstraffen. Erdman werd bij verstek veroordeeld tot negen jaar gevangenisstraf.
Tijdens zijn gevangenschap vulde Erdman zijn tijd met het schrijven van fictie, op een Olivetti-typemachine, omdat hij geen onderzoeksmateriaal had, waaronder de eerste 60 pagina's van zijn roman The Billion Dollar Sure Thing. Deze roman ontving in 1974 een Edgar Award van de Mystery Writers of America voor beste debuutroman en werd in het Verenigd Koninkrijk gepubliceerd als The Billion Dollar Killing. Zijn tweede roman, The Silver Bears (1974), werd in 1978 verfilmd met Michael Caine in de hoofdrol. Zijn bestsellers worden toegeschreven aan de uitvinding van het genre 'financiële thriller'. Bovendien wordt de informatie in The Swiss Account geprezen als basis voor het opsporen van de bezittingen van Joodse slachtoffers van de Holocaust.
Erdman was een van de oprichters van MarketWatch en schreef regelmatig financiële columns.
Ook schreef hij boekrecensies voor The New York Times.
Hij was een vooraanstaand expert op het gebied van de internationale economie en publiceerde non-fictieve werken, zoals Tug of War, waarin hij zijn visie op wisselkoersen en het internationale financiële systeem uiteenzette.
(Wikipedia)
Boek bekijken

Apollonius uit Sint Hubert

particulier

Logo Apollonius

Bestelt u meerdere boeken, dan verzenden wij ze samen en betaalt u maar één keer verzendkosten. Bij bestellingen met een totaalbedrag van € 50,00 of meer is binnen Nederland de verzending gratis - bij bestellingen onder de 10 kg.
Mocht u binnen 1 dag na de bestelling geen reactie hebben, kijk dan bij de spam/ongewenste post.
Verzendingen vinden plaats na ontvangst van betaling.
Alleen verzendingen binnen de EU.

De verkoper zal binnen 5 werkdagen contact met u opnemen om de koop verder af te handelen.