Stel een vraag

Met het formulier hier onder kunt u contact op nemen met boekwinkel Art and Maps.


 

Van Goyen - Coelenbier - Van der Croos - Knijff - ca 1650, Ongesigneerd. Afmetingen: 24 x 38 cm (met lijst: 42 x 58 cm). - Origineel 17e eeuws schilderij Kleine Houtpoort Haarlem - Gasthuisvest - Kampervest - Gasthuissingel - Kampersingel - Kleine Houtweg, met in de verte de Grote Houtpoort. Gezicht op Haarlem, stadsgezicht, profiel. Grote Houtpoort op de achtergrond.

De vraag gaat over de volgende titel:

Afbeelding: Van Goyen - Coelenbier - Van der Croos - Knijff - ca 1650, Ongesigneerd. Afmetingen: 24 x 38 cm (met lijst: 42 x 58 cm). - Origineel 17e eeuws schilderij Kleine Houtpoort Haarlem - Gasthuisvest - Kampervest - Gasthuissingel - Kampersingel - Kleine Houtweg, met in de verte de Grote Houtpoort. Gezicht op Haarlem, stadsgezicht, profiel. Grote Houtpoort op de achtergrond.
Schrijver: Van Goyen - Coelenbier - Van der Croos - Knijff - ca 1650, Ongesigneerd. Afmetingen: 24 x 38 cm (met lijst: 42 x 58 cm).
Titel: Origineel 17e eeuws schilderij Kleine Houtpoort Haarlem - Gasthuisvest - Kampervest - Gasthuissingel - Kampersingel - Kleine Houtweg, met in de verte de Grote Houtpoort. Gezicht op Haarlem, stadsgezicht, profiel. Grote Houtpoort op de achtergrond.
ISBN:
Uitgever: Zeldzaam schilderij van de zuidelijke muur van Haarlem in de 17e eeuw. Typisch in de tonale landschapsstijl van Jan van Goyen, met een subtiel en monochroom kleurenpalet en een focus op sfeer, licht en ruimte. Het schilderij lijkt duidelijk
Bijzonderheid: geschilderd naar de tekening van Van Goyen van de Kleine Houtpoort, aanwezig in het Noord-Hollands Archief. Het heeft dezelfde compositie en motieven, zie vooral ook de groep mensen bij het hek.
Prijs: € 1790,00
Meer info Hoe kwam de schilder aan de tekening? Een hypothese is de volgende: Jan Coelenbier was een gepassioneerd navolger van Van Goyen, handelaar in schilderijen en hij maakte ook leningen beschikbaar voor kunstschilders. Mogelijk heeft hij de tekening ontvangen als onderpand voor zijn leningen. Toen Van Goyen stierf, waren Coelenbier's leningen nog niet afgelost. Het zou ook kunnen verklaren hoe de tekening terecht gekomen is in het Noord-Hollands Archief. Jan Coelenbier is woonachtig geweest in Haarlem en is begraven in de Grote of St. Bavokerk; ook van Goyen heeft enige tijd in Haarlem gewoond.
Boek bekijken

Art and Maps uit Haarlem

particulier

De verkoper zal binnen 3 werkdagen contact met u opnemen om de koop verder af te handelen.