Stel een vraag
Met het formulier hier onder kunt u contact op nemen met boekwinkel Boekenkruispunt.
Matsier, N. - Dicht bij huis / druk 1996
De vraag gaat over de volgende titel:
| Afbeelding: |
|
|---|---|
| Schrijver: | Matsier, N. |
| Titel: | Dicht bij huis / druk 1996 |
| ISBN: | 9789023435952 |
| Uitgever: | Bezige Bij, De |
| Bijzonderheid: | paperback, in goede staat |
| Prijs: |
€ 3,00
€ 3,95
|
| Meer info | Of het nu gaat over het tijdens een zondagmiddagwandeling op nieuwe schoenen inhalen van een bejaarde dame, danwel over de bedaarde achtervolging van een dief, over de verplettering van een zojuist aangeschaft gloeilampje, over met tegenzin verleende gastvrijheid, of over de privacy van iemand met een arm in een mitella - het is Nicolaas Matsier in dit boek eigenlijk steeds te doen om de kleine en zelfs om de kleinst mogelijke voorvallen. Dicht bij huis is daardoor in de allereerste plaats een zeer opgewekte ode aan het gewone en het alledaagse, het onaanzienlijke en het vluchtige - aan alle talloze kleinigheden waardoor een mensenleven grotendeels in beslag wordt genomen. Doordat die kleine voorvallen bovendien telkens plaatsvinden in het leven van één man, die met vrouw, opgroeiende dochters en poezen aan de rand van de Amsterdamse Jordaan woont, regelmatig in een nabijgelegen park 'djokt' en af en toe een poging tot opruimen doet, is Dicht bij huis zeker óók te lezen als een vervolg op Gesloten huis. Waar deze autobiografische roman over een jeugd in de jaren vijftig als ondertitel 'zelfportret met ouders' droeg, daar zou Dicht bij huis heel goed een zelfportret met huisgenoten, buurt en park kunnen heten. Nicolaas Matsier (Krommenie, 1945) publiceerde, naast kinderboeken en vertalingen, Oud-Zuid (1976), Onbepaald vertraagd (1979), De eeuwige stad (1982) en Een gebreid echtpaartje (1985), die in 1995 samen in een verzamelbundel werden uitgegeven. In 1996 verscheen Alice in Verbazië, een bundel essays over Lewis Carroll en zijn Alice-boeken. Matsiers roman Gesloten huis (1994) brak alle records 'genomineerd worden voor grote literaire prijzen' en is uiteindelijk bekroond met de Mekkaprijs en de Bordewijkprijs. |
| Boek bekijken | |
Al heel mijn leven ben ik gek op boeken—de geur van papier, de pracht van verhalen, en de rust die je vindt tussen de bladzijden. Na jarenlang met liefde boeken te verzamelen, besloot ik mijn passie te delen: met deze kleine online winkel, gevuld met verhalen die me geraakt hebben.
Of je nu zoekt naar een spannend avontuur, een nostalgisch kinderboek, of gewoon iets moois voor op je nachtkastje—kijk rustig rond. Elk boek dat je hier vindt, is met zorg uitgekozen en klaar om een nieuw thuis te vinden.
Dank je wel voor je bezoek, en veel leesplezier!
Of je nu zoekt naar een spannend avontuur, een nostalgisch kinderboek, of gewoon iets moois voor op je nachtkastje—kijk rustig rond. Elk boek dat je hier vindt, is met zorg uitgekozen en klaar om een nieuw thuis te vinden.
Dank je wel voor je bezoek, en veel leesplezier!
De verkoper zal binnen 1 werkdag contact met u opnemen om de koop verder af te handelen.
